Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőanyámnak mi joga van...

Nevelőanyámnak mi joga van beleszólni az életembe?

Figyelt kérdés
Anya két éve hagyott itt minket és távozott egy jobb helyre. Alig nyolc hónappal anya elveztése után apa megismerkedett a jelenlegi élettársával, aki hozzánk költözött. Az első kettő három hónapban nem is volt probléma, de utána egyre jobban elkezdett irányítása alá vonni mindent. Kezdte azzal, hogy amíg suliban voltam átfestettette és átrendezte a szobámat, amit még anyával festettünk ki és rendeztük be anno. Mindig beszól, hogy öltözködjek, mikor mennyit tanuljak, meddig mehetek el. A könyveimet is kiszelektálta. Több olyat is kidobott, vagy elajándékozott, amit anya vett nekem. Egy idő után kiakadtam és közöltem vele, hogy ő nem az anyám és nem is fogom annak tekinteni, mert nekem egy anyám volt és van is, még akkor is, ha a Mennyországban is van. Erre az volt a válasza, hogy ameddig be nem töltöm a tizennyolcat és nem lesz önálló életem és keresetem addig neki igennis joga van beleszólni abba amit csinálok. Apának hiába mondok bármit is, mindig az a válasza, hogy csak jót akar nekem. Ennek ellenére én nem vagyok hajlandó elfogadni őt -bár ő se tesz érte- emiatt szinte mindig veszekszünk, ha még van rá lehetőségem a barátomnál alszok inkább, csak ne lássam őt.

jún. 21. 08:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%

Őszinte részvétem anyukád miatt, nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon elvesztetted őt!


Hány éves vagy? Ha a barátodnál szoktál lenni, nem vagy már gondolom kislány. Amúgy sajnos szülővé lépett elő a nő, és mivel apád hagyja, sőt támogatja ebben, azt gondolom, míg el nem költözöl, semmit nem tudsz tenni. Nem értem, miért ilyen gonosz ez a nő, lehet féltékeny anyukád emlékére. Apukádra próbálj hatni a továbbiakban is, hogy érted hogy jót akar, de neked ez nagyon nem jó.


Írom mindezeket édes- és egyben másik gyerek mostohaanyjaként.


Remélem mihamarabb 18 leszel és tudsz lépni kollégiumba, bárhova, mert azért nem olyan egyszerű a nagykorúvá válással önállóvá válni a mai világban. Majd itt írják neked, hogy vegyél ki albérletet és légy önálló, ő is így csinálta:) Igen, 1982-ben. Sajnos a mai világban nagyon nehéz a megélhetés.

jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tizenhét éves vagyok, sajnos jövőre töltöm a tizennyolcat.

jún. 21. 08:28
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Gimnazista vagy? Tervezel egyetemre menni?
jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
40%

Tyúj, úgy megtépném, hogy haja nem marad 😡 Menj be és rendezd át te is a szobáját, szanáld ki a cuccait, mert te "csak jót akarsz". Aztán kezdődjön a háború.


Szobádat meg zárd be.

jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Olyan dolgot szülőként sem tehet, ami civilek közt bűncselekménynek, pl. lopásnak számítana.
jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Igen, most végeztem a második évemet, még van két évem. Szeretnék politológiával foglalkozni.
jún. 21. 08:59
 7/32 A kérdező kommentje:
Kedves négyes! Már zárom a szobámat. Egyszer volt, hogy azt mondtam neki, hogy ha mégegyszer hozzányúl a holmiaimhoz elásom. Erre beköpött apának, hogy én halálosan megfenyegettem! Nos, őnagysága kb olyan 170 magas és 130 kiló, én 149 vagyok és 45 a súlyom! Igazi fenyegető vagyok! 😏
jún. 21. 09:05
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogyha Ő otthon érzi magát és a kretén apád nem hajlandó leállítani, akkor addig megy ez, míg el nem költözöl.


Nálunk pontosan ez volt, bejárt a szobámba, áttúrta a fiókomat, állandóan a nyakunkon ült, így soha semmti nem tudtam KETTESBEN megbeszélni apámmal (bocs, a mostohaanyám egy idegen, így van, amit nem közölnék vele, mert nincs hozzá köze)...

21 évesen elköltöztem, de addig ez ment. Minden nap és mellette a verbális abúzus a súlyomra, az alkatomra, a képességeimre. Nem telt el nap, hogy legalább 4-5 dologra be nem szólt volna...

Apám nem hitte el, szóval mindegy is.


Nem tudom, mi van vele, nem érdekel, de ha feldobja a papucsot végre, bontok egy pezsgőt.

jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%
5-ös faszkságot ír, nem pontoztátok le. 4-es jól írja, erre lehúzzátok. Ki ilyen okos? 😆
jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Közölném apámmal a sürgős költözésem okát és hogy addig nem lát, amíg ez a nő otthon van.


Sajnos apád most örül az új p.nának, és a farkával gondolkodik, bár nem tudom egy ilyen debellán mit lehet szeretni, de mind1, ő dolga.

(4es voltam)

jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!