Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőanyámnak mi joga van...

Nevelőanyámnak mi joga van beleszólni az életembe?

Figyelt kérdés
Anya két éve hagyott itt minket és távozott egy jobb helyre. Alig nyolc hónappal anya elveztése után apa megismerkedett a jelenlegi élettársával, aki hozzánk költözött. Az első kettő három hónapban nem is volt probléma, de utána egyre jobban elkezdett irányítása alá vonni mindent. Kezdte azzal, hogy amíg suliban voltam átfestettette és átrendezte a szobámat, amit még anyával festettünk ki és rendeztük be anno. Mindig beszól, hogy öltözködjek, mikor mennyit tanuljak, meddig mehetek el. A könyveimet is kiszelektálta. Több olyat is kidobott, vagy elajándékozott, amit anya vett nekem. Egy idő után kiakadtam és közöltem vele, hogy ő nem az anyám és nem is fogom annak tekinteni, mert nekem egy anyám volt és van is, még akkor is, ha a Mennyországban is van. Erre az volt a válasza, hogy ameddig be nem töltöm a tizennyolcat és nem lesz önálló életem és keresetem addig neki igennis joga van beleszólni abba amit csinálok. Apának hiába mondok bármit is, mindig az a válasza, hogy csak jót akar nekem. Ennek ellenére én nem vagyok hajlandó elfogadni őt -bár ő se tesz érte- emiatt szinte mindig veszekszünk, ha még van rá lehetőségem a barátomnál alszok inkább, csak ne lássam őt.

jún. 21. 08:03
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
78%

28-as, a szoc szférában titoktartás van. Aha, ELMLÉETBEN. Gyakorlatban meg sok helyen mindenki tud mindent, és van olyan "szakember", aki visszamond mindent a szülőknek.


Dolgoztam szoc. szférában gyermekekkel, meglepődnél, mennyi "szakember kolléga" beszéli ki a családokat - és nem csak "egymás között", hanem bárkinek.


Ez a valóság, sajnos. Nem mindenki ekkora gyökér, de sokan.

jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Beleszólni nem szólhat bele a dolgaidba, max tanácsot adhat és/vagy megoszthatja veled a véleményét bizonyos dolgokról! Te meg dönthetsz arról, hogy megfogadod a tanácsát és/vagy elgondolkozol a véleményéről. Apu is pont így tett a nővéremmel. Nem a saját gyereke és sosem próbálta irányítani, tanácsot adott vagy ha kérte a tesóm akkor elmondta mit gondol a dologról.
jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!