Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg a nevelőany...

Miért nem érti meg a nevelőanyám? Idő kell a történtek után.

Figyelt kérdés

Apám új élettársával sok konfliktusom volt, és én el szerettem volna menni kollégiumba. (Tanárok javaslatára)


Ezt elutasították, és azóta folyton megkapom a nevelőanyámtól, hogy menjek ki hozzájuk, beszélgessek, de nem érti, hogy nekem idő kell míg megemésztem a történteket.


Mostanában mondogatja, hogy a kollégiumban sem lesz így, meg nyugodjak meg mert mehetek kollégiumba, de ettől függetlenül nem tettek semmilyen lépést azért, hogy ez megvalósuljon, szerintem ezzel csak "szivat", szórakozik velem, hogy reménykedjek, majd azt a kis reményt is elvegye tőlem.


Apa megy majd be valamikor az iskolába, abban bízok, hogy az osztályfőnököm megtudja győzni a kollégiumról apáékat.


Az iskolában elmeséltem, hogy mi történt, ha nem engedik, akkor a jelentik a családsegítőben a történteket. (Ezt apáék is tudják)


Mit tehetnék a nevelőanyámmal? Mert múltkor is bejött és elkezdett kiabálni velem, hogy miért nem jövök ki, miért nem beszélek velük, meg kérdezte, hogy mit csináljon még, és nem válaszoltam, és faggatott tovább, majd mikor azt mondtam neki, hogy adjon időt nekem, majd kimegyek ha szeretnék, sértődötten távozott. És ma is volt bent, és hívott ki, de én még nem szeretnék sok időt tölteni a társaságukban.


Hogyan értessem ezt meg vele?



2017. jan. 31. 19:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
25%
Mond meg neki, hogy nem szeretnél egy levegőt szívni vele. Persze az udvariasabb formában!
2017. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
És itt nekünk, ismeretleneknek, miért nem írtad le, hogy mi történt ?????
2017. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, mit nem ert a tortentek utan? Edesanyad van, nincs? Es apad miert nem all ki melletted?
2017. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mik a "történtek"? Mert ha mondjuk meghalt anyud,az kemény. Ha meg egyest kaptál, az semmi. Vagy összepattantál vele? De végül is mind1. A szeretetet NEM lehet kierőszakolni.
2017. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Röviden annyi, hogy a elég sokat ivott, és olyankor mondott (és sajnos tett is) dolgokat.

Anyám van, ő jelenleg évek óta eléldegél nélkülem.

Apa hát ő semmit se csinál, elég nagy befolyása van a nevelőanyámnak rajta.

2017. jan. 31. 20:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétségkívül nagyon izgalmas, amikor szavanként nyögöd ki, hogy mi történt, csak az olvasó egy idő után megunja.
2017. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez már kb a 10. kérdésed itt. Apád már egy hónapja nem hajlandó bemenni az iskolába, már védelembe lettetek véve nem is egyszer, mit akarsz te ott még megértetni? Neked csak jobb lenne a kollégiumban. Azt meg már el se hiszem, hogy az osztályfőnököd egy hónapja csak ül, és várja a csodát, ha eddig nem foglalkozott vele apád, most se fog bemenni. Kérd meg az osztályfőnököt, hogy segítsen, és akkor a testvéreid is elkerülnek otthonról.

Az nem fog változtatni a helyzeteden, ha még egy 11. kérdést is kiírsz holnap.

2017. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, legyszi ird mar le mire akad kilyukadni a kerdezo...
2017. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mikor ivott, akkor mondott nekem bizonyos dolgokat, és volt, hogy elég agresszíven viselkedett. Pl.: ráncigált, karmolt, elkapta a nyakam. Ezekre másnap nem emlékezett, azt mondta, hogy ilyet józanul nem tenne/mondana.

Apa ilyenkor (ha itthon volt és nem kocsmában/haverjánál ivott) nem csinált semmit.

Arra hivatkozik a nevelőanyám, hogy anyámnál rosszabb volt, de már ebben se vagyok biztos. (Ott is történtek érdekes dolgok)


Nekem időre van szükségem, viszont nem érti meg a nevelőanyám, és folyton azzal piszkál, hogy menjek be hozzájuk.


Azt mondják, hogy ők változtatnak, nekem is kellene, be kellene mennem hozzájuk. Viszont félek, hogy a változtatásuk csak ideig óráig fog működni.

2017. jan. 31. 21:09
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es:

Azóta már írt apa az osztályfőnökömnek, már bemenne, mert tudja, hogy az iskolában szóltam.

Én mennék kollégiumba, de ahhoz apa engedélye kell.

2017. jan. 31. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!