Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg a nevelőany...

Miért nem érti meg a nevelőanyám? Idő kell a történtek után.

Figyelt kérdés

Apám új élettársával sok konfliktusom volt, és én el szerettem volna menni kollégiumba. (Tanárok javaslatára)


Ezt elutasították, és azóta folyton megkapom a nevelőanyámtól, hogy menjek ki hozzájuk, beszélgessek, de nem érti, hogy nekem idő kell míg megemésztem a történteket.


Mostanában mondogatja, hogy a kollégiumban sem lesz így, meg nyugodjak meg mert mehetek kollégiumba, de ettől függetlenül nem tettek semmilyen lépést azért, hogy ez megvalósuljon, szerintem ezzel csak "szivat", szórakozik velem, hogy reménykedjek, majd azt a kis reményt is elvegye tőlem.


Apa megy majd be valamikor az iskolába, abban bízok, hogy az osztályfőnököm megtudja győzni a kollégiumról apáékat.


Az iskolában elmeséltem, hogy mi történt, ha nem engedik, akkor a jelentik a családsegítőben a történteket. (Ezt apáék is tudják)


Mit tehetnék a nevelőanyámmal? Mert múltkor is bejött és elkezdett kiabálni velem, hogy miért nem jövök ki, miért nem beszélek velük, meg kérdezte, hogy mit csináljon még, és nem válaszoltam, és faggatott tovább, majd mikor azt mondtam neki, hogy adjon időt nekem, majd kimegyek ha szeretnék, sértődötten távozott. És ma is volt bent, és hívott ki, de én még nem szeretnék sok időt tölteni a társaságukban.


Hogyan értessem ezt meg vele?



2017. jan. 31. 19:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
16%
A nevelőanyád megpróbál közeledni hozzád, de te minden téren elzárkózol. Ez nem tűnt még fel neked? Ezután csodálkozol, ha kiborul néha?
2017. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha be akarna menni, már rég bement volna. Tényleg felesleges naponta ide írogatnod, ha az osztályfőnök betartja, amit ígért, úgyse tudsz már a történeten változtatni.

Persze most hirtelen már beszélgetni akatnak, meg bemenni az ofőhöz? A büdös életben nem fognak megváltozni. A lelked mélyén szerintem te is tudod, hogy neked (és a testvéreidnek) is csak jobb lenne, minél távolabb tőlük.

#11: ha engem valaki seggrészegen verne meg fojtogatna, utána próbálkozhat, ahogy akar. Ráadásul nem egy eset volt, ha jól emlékszem, védelembe is lettek már véve a gyerekek nem is egyszer. Ezen a beszélgetés már nem segít.

2017. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az ofővel beszélj, hogy apád nem fog soha bemenni az iskolába, kezdjen el intézkedni.
2017. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!