Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megtalálta és elkobozta,...

Anyám megtalálta és elkobozta, elzárta előlem az új könyveimet "nevelő célzattal". Csak szerintem nincs igaza? Hogy bírjam jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a felsőoktatásban tanulok, eddig a szüleim tartottak el.(Apámról azért nem írok, mert ő konfliktuskerülő, mindent ráhagy anyámra) Ebben a hónapban kezdek dolgozni, szóval még nem kaptam meg az első fizetésemet, de anyuval megnéztük az átlag havi kiadásaimat és abban maradtunk, hogy a felét én fogom fizetni a következő hónaptól, amennyiben nem megy a tanulmányaim rovására. (Amúgy azt mondta, hogy anyagilag belefér az eltartásim, csak jó lenne, ha nem akkor dolgoznék valamit nyári munkán kívül, amikor végzek, meg én is úgy voltam vele, hogy jól jönne egy kis plusz pénz.)


Szóval az történt, hogy egy hétvégén találkoztam pár barátnőmmel. Mi együtt elmentünk egy könyvvásárra, de anyámnak annyit mondtam a találkozóról, hogy ez csak egy sima baráti találkozó. És hát vettem könyveket. Anyám nem szereti, hogy olvasok, mindigis húzta a száját, ha nem kötelezőről volt szó, abból pedig egyenesen cseszegetés, veszekedés van, ha veszek könyveket, mert anyám szerint drága meg hülyeség. Pedig amúgy nincs sok könyvem otthon, csak egy polcnyi. (Nem ilyen padlótól plafonig polcot képzeljétek el teli könyvekkel, hanem inkább egy ruhásszekrényt, aminek alul felül van két ajtós polcca, ahol ruhák, meg dobozok vannak, és két nyitott polcos, és abból az egyik polcon vannak csak könyvek)

A "sima baráti találkozó" után viszont nem az egyetem városába mentem vissza, hanem haza, és hát én otthon hagytam a könyveket, mert nem fért bele az utazótáskámba. Mivel nem akartam vitát, pláne , hogy nem is egy könyv volt, ezért nem tettem ki őket a polcomra, azért négy új, többszáz oldalas könyv feltűnő lenne, észrevétlenül meg nem lett volna időm úgy rendezni, hogy ne legyen feltűnő, ezért bezacskózva az ágyam alá tettem, olyan szögben, ahová amúgy nem látni be a szobám elrendezése miatt. Az csak akkor észrevehető, ha valaki benyúl oda/elhúzta az ágyam melletti komódot.

Viszont anyám megtalálta. Azt mondta, hogy kivette a hörcsögömet a helyéről, kiengedte a kifutóra, de véletlen kijutott a kis jószág, és befutott az ágyam alá. (Ami amúgy elképzelhető, ha nem figyel rá és/vagy bénán rakja össze) És ja, a hörcsög keresése közben megtalálta a könyveimet. (Meg a hörcsögöt is, aki jól van)

Anyám ezen nyilván kiborult. Négy könyv egyszerre, elrejtve, nyilván levágós, hogy kb új. Mindez, ha nem lenne elég, egy könyvsorozatnak a második, harmadik, negyedik és ötödik része, tehát nálam kell lennie az első részének is, ami amúgy nálam volt, de azt még korábban vettem, még augusztusban, szintén, anyám tudta nélkül.

A mostani hétvégén hazamentem, keresem a könyveket, hogy na majd jól elviszem őket magammal, sehol nincsenek. Anyám jön be a szobámba, elkezdi, nem hiányzik-e valami. Mondom nem. Ő meg így mondja, hogy érdekes, mert ő talált négy könyvet, kié az. Mondom az enyém, mondtam is, hogy mióta vannak meg. Na ő ezen fullosan berágott, kérdezi milyen pénzből vettem én azt, csak nem abból, amit ő ad nekem kajára, lakhatásra, bérletre, ilyenekre. Mondom nem, abból amit születésnapomra kaptam, nem tőle, más rokonoktól. Ami amúgy kp volt, de én akkor kártyával fizettem, ahová anyám szokott nekem utalni. Viszont úgy voltam vele, hogy a perselyemből majd kiveszek annyit, amennyibe a könyvek kerültek, és akkor majd annyit elköltök kajára, és egálban leszek. Anyám meg így, jó akkor mutassam meg a netbankom. Megmondtam, hogy nem. Erre azzal fenyegetőzött, hogy hát akkor ő nem utal nekem pénzt, mert ezzel beismertem, hogy nem a szülinapi ajándékpénzből vettem. Úgy voltam, hogy hát , nélküle nem húzom ki a fizumig, ami novemberben jön, amúgyis csak a végösszeget szokta megnézni, ha valamiért rá akar nézni, azon meg nem látszik semmi kiugró érték, mert amúgy amibe a könyvek kerültek, tényleg kivettem a perselyemből, és tényleg elköltöttem kajára. És hát nem az történt, amit gondoltam, meg kellett mutatnom a tranzakciós listát is, amiből kiderült, hogy én biza kártyával fizettem, ami neki azt jelenti, hogy azt "szórtam el", amit ő adott. Hiába magyaráztam, hogy de amúgy utána a kajámat a perselyemből származó összegből fizettem, nem számított. Közölte, hogy nem hiszi el, ha nem mutatok blokkokat. Én meg nem raktam el nyilván a blokkokat, mert nem szoktam, és nem gondoltam, hogy szükségem lenne rá anyám agymenése miatt.

Konkrétan közölte velem, hogy ő bezárta ezeket az új könyveimet a szekrényébe a szülői hálószobába, és hogy nyárig biztos, hogy nem kapom vissza, mert "abból majd tanulok".

Ami szerintem nevetséges. Szerintem erős túlzás "nevelő célzattal" leckéztetni, amikor egyrészt nem egy szros kisgyerek, hanem egy huszonéves vagyok, másrészt dolgozom, harmadrészt semmi galibát nem csináltam, nem történt az, hogy elszórtam a pénzt és tőle kellett többet kérnem.

Tippek, hogy hogy bírjam jobb belátásra? Mit tegyek, hogy visszakapjam a könyveket? Egyedül az első rész van nálam, de az is csak azért, mert az nem az ágy alatt volt. Visszavenni nem tudom, mert egy kulcs van a szekrényhez, az meg mindig anyámnák van, ha még nincs nála, akkor meg anyám van a szobában, ahol a szekrény van.


tegnapelőtt 19:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen hosszú kamut egy felnőtt nőtől...
tegnapelőtt 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom, hogy egy ilyen hülye, toxikus, korlátolt anyád van, akinek jutott egy ertelmes gyerek, aki a mai világban olvasna, ami ritkaság!

Ahelyett, hogy örülne neki!

De mondom, a családok így vannak összerakva, mindenhol van egy idióta, aki megkeseríti mindenki életét, vagy ahányat tud, mert így tudsz fejlődni, ha kényelmes életed lenne, nem fejlődnél. Ez a különbség a szén és gyémánt közt, hogy a gyémánt nyomásnak volt kitéve! Kitartást és erőt kívánok!

tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
77%

Miért ellenzi azt édesanyád hogy olvass? Egészen hasznos az olvasás, javasold neki is. Ez elég nevetséges hogy egy anya elkobozza a FELNŐTT gyermekének a könyveit. Én azt tenném a helyedben hogy mihamarabb elköltöznék. De természetesen ez rajtad is múlik, hátha sikerülne jó útra téríteni anyukádat.


Milyen témában/műfajban szoktál egyébként olvasni? (Ez engem érdekel)

tegnapelőtt 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén sajnállak, nagyon helyes lány vagy, bár az én lányom lenne ilyen, aki 17 éves, de csak bulizik, paraszt, nem érdekli semmi!
tegnapelőtt 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
69%
A szokásos parasztelosztás alapján kaptad te is a családod! Utálom az ilyen fontoskodó, 4 osztályos nyomorékokat
tegnapelőtt 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
61%
Én már bőven felnőttebb vagyok, nálunk a férjem van kiakadva, ha olvasok, vagy veszek könyvet, vagy bármi mást! Szerinte szórom a pénzt. Még a villanyt is leoltja, mert az drága, de ha neki kell akkor mehet egész nap. Meg ha ruhát vesz jöhet a drága, meg cipőből is, meg hangszerből is, kajából is. Én kvázi dögöljek meg, mert ő úgy gondolja. Ő soha nem olvas, írni is utál. De engem meg korlátoz ha szeretnék valamit. Ha kapok is tőle valamit, azt feldobálja, hogy mennyi mindent vesz. Vannak ilyen boldogtalan emberek, akik csak más b@szogatása által boldogok.
tegnapelőtt 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Katona Dius ***** válasza:
100%
Anyám mai napig csesztet, ha könyveket veszek. Már rég külön élek, de ha beszélünk és kérdezi, mi újság, meg szoktam mondani neki, hogy vettem x db új könyvet. Akkor mindig megy a morgás, hogy ilyen baromságokra verem el a pénzemet. Szoktam neki mondani, én kerestem, külön élek, azt csinálok, amit akarok. Ha vetkőzős pasikra akarom költeni, azt is megtehetem. Egyszer csak megérti :D
tegnapelőtt 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Aki kamuzással vádol, annak jelentem a kommentjét. Puszi.


"Miért ellenzi azt édesanyád hogy olvass?"

Mert időpocsékolás szerinte minden olyan hobbi, ami őt nem érdekli és nincs kézzelfogható eredménye, vagy nem lehet vele villogni. Ráadásul "drága". Tehát ha fonalra költenék ugyanennyit, és horgolnék, azzal semmi baja nem lenne, mert annak van értelme, lesz belőle valami, max picit húzza a száját, hogy sokba került, de ilyenért nem csap ekkora patáliát. De pl azt, hogy írok, azt is hülyeségnek és szrnak tartja(mondjuk már évek óta nem mutatom neki az írásomat), de amikor felmerült(volt kreatív írásom egyetemen, mint szabadon választható tárgy, és aki az az órát tartotta szerkesztője egy folyóiratnak), hogy megjelenhetne egy folyóiratban, amit írtam, akkor marha büszke volt, pedig előtte lehordta minden szrnak, amit írtam, anélkül, hogy elolvasta volna.


" Én azt tenném a helyedben hogy mihamarabb elköltöznék."

Jelenleg albérletben élek, lakótársakkal, csak ugye nem vagyok független, mert nem fér bele annyi meló. (Koliba meg nem vettek fel)

A könyvekről nem is tudna, ha elvittem volna időben, csak a kis utazótáskámmal mentem haza, az meg tele volt a könyvek nélkül is. Nem gondoltam, hogy az ágy alatt megtalálja a könyveket.

Viszont abba biztos vagyok, hogy nem kutakodott, mert a tesóm is megerősítette a hörcsögös sztorit. Ja, meg nem volt semmi gyanús jel arra, hogy rejtegetek valamit. Amikor hazamentem a könyvekkel, anyám nem volt otthon, tehát nem látott gyanúsan kitömött táskával hazaérni (amire mindig rákérdez, hogy miért van annyira tele). Amikor a könyveket elraktam még mindig nem volt otthon, a jelenlétében nem is csekkoltam, hogy biztos nem látszik-e ki az ágy alól.


"Milyen témában/műfajban szoktál egyébként olvasni?"

Hát, a fantasy a kedvenc műfajom, főleg, ha nem hangsúlyos a szerelmi szál, de amúgy bármit elolvasok. Mondjuk általában azt preferálom jobban, ami nem romantikus.

tegnapelőtt 20:50
 9/39 anonim ***** válasza:
90%
Szegény kérdező, a leírása alapján, úgy él, osonva a kis hátizsákjával, hogy sok vizet ne zavarjon. Dolgozik is. Csak vesz pár könyvet néha. Nagyon sajnálom! Fiatalok előtt példa kéne legyél, mert ezek a mai tinik már funkcionális analfabéták! Nincs meg a szövegértő olvasás!
tegnapelőtt 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
26%
Es mi a faxért nem mész haza mikor nincsenek otthon, mész be a szobába és viszed el őket magaddal? Felnőtt ember vagy, az a te tulajdonod. Mit csinál, elzárja a pénzcsapot? Ja, akkor meg kell tanulnod tényleg felnőttnek lenni és annyit dolgozni hogy el tudd tartani magad és anyádat jól pofán tudd baxni az egyik ilyen könyvvel.
tegnapelőtt 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!