Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó dolog ennyire a szülőkre...

Jó dolog ennyire a szülőkre támaszkodni?

Figyelt kérdés
A szüleim kb. mindent felajánlanak nekem. Ha elköltözök, akkor kifizetnék az albérletemet, és találnának is, ha hitelt szeretnék felvenni, akkor ők felvennék a nevemben, és kifizetnék. Nem tudom ez így mennyire jó ötlet, mert én semmilyen szinten nem szeretnék a szüleimtől függeni, amúgy sem, de úgy meg végképp nem hogy sokszor megbántanak otthon.
ma 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem
ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha jó a kapcsolatotok és normális értelmes emberek, akkor igen… Kit segítsenek, ha nem a gyereküket és mire van a “felesleges” pénzük másra mint a gyerekükre ha az felnőtt is?


Viszint ha nem olyan jó a kapcsolatotok, nem intelligensek, le akarnak dominálni, hajlamosak a felhánytorgatásra, akkor nem jó ötlet… Mert akármiben nem értetek majd egyet, jön a felhánytorgatás kártya, hogy Ők mennyi mindent fizettek neked.

ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem te támaszkodsz a szüleidre, hanem ők támogatnak, mert van rá lehetőségük.

Mi is fizettük a gyerek albérletét akkor is, amikor már dolgozott, cserébe ennyivel többet tudott megtakarítani (és ez bőven milliós összeg évente) ahhoz, hogy saját lakást vehessen.


Szerintem ezzel nincs gond, amíg valaki nem él vissza a helyzettel, legyen az szülő vagy gyerek. Amint a szülő dirigál, cserébe a támogatásért, vagy a gyerk követelőzni kezd, nekem már nem oké.

ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal nincs baj, hogy segítenek, csak később ne hánytorgassanak fel dolgokat, illetve ne akarjanak a fejedre nőni és mindent eldönteni helyetted.
ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"én semmilyen szinten nem szeretnék a szüleimtől függeni"

Akkor számodra nem jó dolog.

Más számára attól még jó lehet, de az a te életedet úgyse befolyásolja, úgyhogy csináld csak úgy, ahogy szerinted a legjobb lesz neked, nektek.

ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy a szülői nevelés utolsó lépése az, amikor a gyerek elszakad a szülőktől és megpróbál saját lábán megélni. Ez persze lehet hosszabb időn át tartó folyamat, az időszakos és eseti támogatás sokszor elengedhetetlen, de a teljes "eltartás" nem helyes, mert nem vagy nehezen alakul ki az önfenntartáshoz szükséges viselkedés-
ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!