Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szűk családnak amennyiben...

A szűk családnak amennyiben megteheti, szerintetek is támogatnia kellene a gyereküket, akár 30 éves korában is?

Figyelt kérdés

Nyilvan nem arra gobdolok, hogy 30 évesen a szülők fizessék a gyerek költségeit meg hogy eltartsák. De a mai világban sajnos rá van szorulva az ember, hogy néha kapjon egy kis anyagi segítséget a szülőktől, bármi közbe jöhet sajnos. Pl bátyámnak van lakása, de be kell fizetnie hirtelenjében több milkát, mert meg van süllyedve az egész ház. Vagy pl amikor külfdre költöztem munka miatt, akkor az első 2 hónapban kérdés nélkül álták a szüleim a lakbéremet. Tudták, hogy ez csak ideiglenes.


Sajnos ugyanakkor nem mindenki teheti ezt meg. Párom költözését nagyrészt én fizettem, mert a szülei hónap végén már nem rendelkeznek pénzzel. Valamint ha a gyereküknek vesznek valamit, azt áruhitelből teszik. Szomorú, de a párom pár ezer forintot nem mer tőlük kölcsönkérni. Sajnos nem tudnak neki adni. Engem ez nagyon meglepett a kapcsolatunk elején.



tegnap 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%
Én se kérnék egy fillért sem a gyerekeimtől. Hadd spóroljanak, ha már lakást nem veszek nekik.
tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha megtehetik miert ne?
tegnap 23:32
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell. Sőt én már segítem a szüleimet, 30 év alatt eleget tettek le az asztalra.
tegnap 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez is szép tőled. Itt most arra utaltam, aki mondjuk a keresetéből max az albérletét meg a kajáját tudja finanszírozni.
tegnap 23:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Engem segítenek, segítettek most saját lakáshoz jutni hogy kifizették az önerőt, meg a felújítás felét is állták. Sosem vártam el tőlük, de jól esik, és persze ha nekik kell majd segítség én is támogatni fogom őket
ma 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha tudják, támogassák őket.


Valamiért az van a fejekben, hogy az teljesen okés, ha az érettségire kapsz egy lakást majd még annyi anyagi támogatást, hogy ne kelljen dolgoznod az egyetem alatt, de azért meg furcsán néznek rád, ha 30 évesen elfogadsz pár milliót vagy esetleg otthon élsz, úgy, hogy amúgy te nem kaptál annó ingatlant...

ma 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!