Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell tennem a lusta,...

Mit kell tennem a lusta, trehány, önző, makacs, önfejű, tiszteletlen, követelőző, erőszakos 30 éves kezelhetetlen fiú gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Hiába kérem, nem segít az alábbi dolgokban:

bevásárlás, mosogatás, takarítás, szemét kivitel a ledobóig (pár lépés)

Állandó munkát nem vállal, dolgozni nem hajlandó.

Néha elmegy alkalmi munkára, akkor a megkeresett pénzt piára és cigire költi.

Követeli, hogy mindent én vegyek meg neki.

Naponta 3x30 percig zuhanyzik.

Naponta több mint 5x eszik, a több napra vásárolt élelmiszert 1 nap alatt megeszi.

Ha elmegy otthonról a világítás folyamatosan bekapcsolva hagyja.

Este hangosan tévézik, pedig nekem reggel korán kell kelnem.

Tiszteletet nem adja meg, csúnyán beszél velem és erőszakos is.


Kértem már többször, hogy költözzön el, de erre nem hajlandó és ezt erőszakosan fenyegetőzve adta a tudtomra, úgyhogy ez továbbá nem opció.


Kérem a véleményeteket és a segítségeteket mit tegyek?



ma 15:24
A kérdező szavazást indított:
Zavarjam el.
Tűrjem el a hálátlan és tiszteletlen viselkedését és tartsam el.
51 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Ez volt a házi feladat?
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha jót akarsz neki, mivel nem foghatod örökké a kis kezét, és gondoskodhatsz róla, ha meg egyedül marad éhen fog halni, akkor erőt veszel magadon, és ultimátumot adsz.

Ketten vagytok csak? Hol a másik szülője?

Ha te vagy a tulajdonos kényszer kijelentést követően ki tudod tenni, de én előtte mindenképpen leülnék vele beszélgetni, hogy figyu vagy-vagy...


Persze nem mondom, hogy egyedül ő a hibás, mert ezeket a dolgokat gyerekkorában kellett volna neki megtanítani, nem csak mindent az orra elé tenni...

ma 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Katona Dius ***** válasza:
100%
Küld el a francba. Ha nem megy, hívd rá a rendőröket. Kijelenteted a hivatalban a lakcímről.
ma 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Most már semmit. Gondolom nem egyik napról a másikra lett ilyen. Ha nem megy el, két dolgot tehetsz. Kiadod a lakásodat vagy eladod. Mivel oda van bejelentve, nem fog menni sehová. Te meg jól elcseszted a nevelését. És nem az otthon lakással van a baj.
ma 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kidobod. Más nem marad.
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Dobd ki még amíg tudod, keressen magának munkát és álljon a saját lábára. Nálunk van ilyen a családban, 50+os már és életében nem dolgozott, még a közmunkára se megy el, de igényei azok vannak, szórakozás minden héten, pia stb. Ha nem lépsz most, akkor egész életedben a nyakadon marad, hiszen nekik jó így, hogy 0 felelősségük van és mindent megkapnak. Miért változtatna, ha alapból a belső motiváció nincs meg benne? Én pl magamtól mentem dolgozni és igyekeztem fizetni a dolgaimat, külön lakni.
ma 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Passzold át az apjához, ha ő már nem él akkor a rokonságához. Rá hasonlít, ugye? Ha te vagy az apa akkor fordítva.
ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#2

Ha valamelyik szónak nem tudod a jelentését, kérlek kérdezd meg bátran, segítek, csak ez lehet a gond a szövegértelmezéseddel.

ma 15:52
 9/22 A kérdező kommentje:

#1

Ne haragudj, de ezt nem értem, kérlek kifejtenéd kicsit bővebben.

ma 15:59
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Jajj mint ha ez igazi kérdés lenne xd eleve olyan opciókat ad meg hogy mindenki arra szavazzon amit ő akar xd
ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!