Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell tennem a lusta,...

Mit kell tennem a lusta, trehány, önző, makacs, önfejű, tiszteletlen, követelőző, erőszakos 30 éves kezelhetetlen fiú gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Hiába kérem, nem segít az alábbi dolgokban:

bevásárlás, mosogatás, takarítás, szemét kivitel a ledobóig (pár lépés)

Állandó munkát nem vállal, dolgozni nem hajlandó.

Néha elmegy alkalmi munkára, akkor a megkeresett pénzt piára és cigire költi.

Követeli, hogy mindent én vegyek meg neki.

Naponta 3x30 percig zuhanyzik.

Naponta több mint 5x eszik, a több napra vásárolt élelmiszert 1 nap alatt megeszi.

Ha elmegy otthonról a világítás folyamatosan bekapcsolva hagyja.

Este hangosan tévézik, pedig nekem reggel korán kell kelnem.

Tiszteletet nem adja meg, csúnyán beszél velem és erőszakos is.


Kértem már többször, hogy költözzön el, de erre nem hajlandó és ezt erőszakosan fenyegetőzve adta a tudtomra, úgyhogy ez továbbá nem opció.


Kérem a véleményeteket és a segítségeteket mit tegyek?



ma 15:24
1 2 3
 21/26 Misery ***** válasza:
100%

"Gondoltál már rá hogy beszélj vele? Érdekes más gyereke nem viselkedik így de áh biztos nem a nevelés hiánya ez nem lehet a te hibád mi? xd"


Minket egy és ugyanazon anya nevelt ugyanúgy, én mégsem lettem ilyen, sőt. A tesóm meg ilyen lett. Nem mindig a szülő hibája.

ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha egészséges, el kell mennie dolgozni. Most ősszel október végéig sok a meló a betakarításban, őszi munkákban. Levélkupacolás, gyümölcsbetakarítás, pálinkafőzde, miegyebek.
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 NTBS ***** válasza:
100%
Bejárati ajtó zárcsere. Nem tud bejönni.
ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én első körben beszélnék vele, hogy nem járja, hogy élősködik. Megpróbálnám megértetni vele, hogy akkor lakhat velem, ha valamit tesz a közösbe. Ha nincs épp jövedelme, akkor segítsen be a házimunkába. Bevásároljon, mosogasson, takarítson, stb. Elvárnám, hogy törekedjen saját jövedelem szerzésére. Elmagyaráznám, hogy akkor is meg kell majd élnie, ha én már nem élek, meg kell tanulnia magát ellátni, meg pénzt keresni. Nem gyerek már.

Ha ez nem válik be, akkor az ellátást csökkenteném. Pl. nem mosnám ki a ruháit. Azt mondanám, fiam, moss magadra, innentől csak magamra mosok. Készítsd el az ételedet, legalább egy szenvicset csinálj meg magadnak. Mosogass el magad után. Ha erre nem lenne vevő, akkor tapicskoljon a mocsokban, mint egy disznó, de többé nem szolgálom ki. Ha agresszív és már átmegy fizikai erőszakba, ráhívom a rendőrt.

Nem hülyeség, amit feljebb valaki javasolt, miszerint a szülő költözzön el, ha van rá pénze. Hagyja ott a fiát és ne fizesse a számlákat. Csak a közös költséget, nehogy neki legyen gondja. Ha pár hónap után kikapcsolják a számlákat, akkor jó esetben észbekap a legényke és elmegy dolgozni.

Ha semmi se használ, valóban ki kell tenni. Én úgy tudom, kényszerkijelentést csak akkor lehet tenni, ha nem tulajdonos abban a lakásban az, akit ki akarnak rakni. Egy kivétel van: ha az anyának haszonélvezete van, akkor az erősebb, mint a tulajdonjog és kiteheti a tulajdonost is.

Ha nem szellemi fogyatékos a 30 éves fiú, fel fogja fogni, hogy nem lehet elvárni a szülőtől, hogy tartsa el élete végéig a gyermekét, valamint akkor is majd élnie kell valamiből, ha a szülő már eltávozik és ha nem lesz jövedelme, hajléktalanná válhat.

ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos, hogy ez kamu kérdés, mert az egyik unokatesóm pont ilyen. Elmúlt 40 éves, de még 5 évet nem dolgozott összesen. Volt egy jól fizető, nem túl megterhelő munkája, azt is otthagyta. Büdös neki a munka. Az anyja eteti és tartja el őt és a feleségét, illetve a gyereküket is. Azt még neki áll feljebb. A kertszomszédunk és az egyik ismerősöm fia sem akart dolgozni. Mindkettő ki lett rakva az utcára. Az egyik meghalt, a másik összeszedte magát és ember lett. Ha az én gyerekem viselkedne így, én is kiraknám a szűrét.
ma 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

25.: Sajnos nem olyan egyszerű munkát találni szinte nulla munkatapasztalattal 30-40 évesen. Pont azért lesznek hajléktalanok. A munkáltatók is válogatnak, nem egyszerű elhelyezkedni sokszor.

Én írtam a 24-est, vannak benne tippek, hogy mit lehet tenni. Utcára csak végszükség esetén tenném a gyerekemet, előtte megpróbálnám ezeket.

A szülő ezekben az esetekben nagyon elrontotta a nevelést, mert hagyta élősködnu, elkényeztette. Manapság pont amiatt van sok hasonló eset, mert divat lett a kényeztető nevelés. 50-100 éve ritkább volt az ilyen. Nem az a baj, hogy otthon lakik és épp nincs munkája, hanem az, hogy semmit se csinál, kiszolgáltatja magát, parazita módon él. Nincs lelkiismerete az ilyeneknek. vagy a másik lehetőség, hogy valami pszichés baja van. Lehet egy enyhébb depresszió, vagy szorongásos zavar, de akár enyhe autizmus is amögött, hogy 30 évesen úgy él valaki, mint a kérdező fia.

ma 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!