Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szűk családnak amennyiben...

A szűk családnak amennyiben megteheti, szerintetek is támogatnia kellene a gyereküket, akár 30 éves korában is?

Figyelt kérdés

Nyilvan nem arra gobdolok, hogy 30 évesen a szülők fizessék a gyerek költségeit meg hogy eltartsák. De a mai világban sajnos rá van szorulva az ember, hogy néha kapjon egy kis anyagi segítséget a szülőktől, bármi közbe jöhet sajnos. Pl bátyámnak van lakása, de be kell fizetnie hirtelenjében több milkát, mert meg van süllyedve az egész ház. Vagy pl amikor külfdre költöztem munka miatt, akkor az első 2 hónapban kérdés nélkül álták a szüleim a lakbéremet. Tudták, hogy ez csak ideiglenes.


Sajnos ugyanakkor nem mindenki teheti ezt meg. Párom költözését nagyrészt én fizettem, mert a szülei hónap végén már nem rendelkeznek pénzzel. Valamint ha a gyereküknek vesznek valamit, azt áruhitelből teszik. Szomorú, de a párom pár ezer forintot nem mer tőlük kölcsönkérni. Sajnos nem tudnak neki adni. Engem ez nagyon meglepett a kapcsolatunk elején.



tegnap 21:36
1 2
 1/14 Katona Dius ***** válasza:
97%

Nem kell. Ha akarják és tudják, megtehetik, de nem kötelező.

És igen, én is szoktam a szüleimtől mai napig anyagi vagy másmilyen támogatást kapni. Apa jó keres, megtehetik. De nem várom el tőlük.

Ha valaki megteheti és meg is teszi, az jó dolog, de sajnos csok családban nem megoldható.

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha megtehetik, akkor szép dolog ha támogatják, de persze nem kötelező. Meg az én meglátásom szerint, ha valakinek tényleg annyi pénze van, hogy neki nem okoz gondot a gyereke támogatása, akkor szerintem nem is az, hogy kötelező támogatni a gyereket, mert nyilván nem kötelező, de miért ne támogatnád, ha neked nem okoz gondot? De persze sokak ezt nem tehetik meg, amiben nincs szégyellnivaló.
tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Tamogatni kell amig lehet
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 2 ezret sem adtak kölcsön a múltkor a szüleim. A jól kereső bátyámat támogatják, mert rá büszkék, én meg egy kis szaros tanár vagyok a szemükben, lenéznek.


27/N

tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Tamogatlak en:) csak vicc de valoban jol kell ferjhez menned. Ez az uzenet
tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4) Sajnálom. Beszéltetek is erről?
tegnap 22:07
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Persze h beszeltek. Most mondta
tegnap 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Lassan a saját gyerekedet kéne "támogatnod".
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
És szerinted az reális, hogy a szülők csak úgy pár millát a farzsebükből előrántanak?
tegnap 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

nekem 4 haverom is van, akik otthon élnek még, de a poén az, hogy semmit nem adnak le a rezsire és kajára, pedig rendes k*rva jó fizető állásuk van


ami természetesen nem rossz dolog, irigykedek is rájuk, legalább a havi 700at amit keres pl egyik haver, totál félre rakja, hamarabb tud lakást venni...


szóval szerintem persze pofátlanság az amit csinálnak, de szülők részéről ez b*romi nagy segítség

tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!