Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

Gyors leszek mert nem tudok sokáig telefon közelben lenni. Lehet vétek egy két hibát.

A 9 éves kisfiammal sajnos a régi családi házba kényszerültünk menni. Nagyon jó kapcsolatom volt a kisfiammal. Jelenleg apukámmal és a mostoha anyámékkal élek együtt.. A mostoha megkeseríti az életem. Olyan szinten hogy apámat arra befolyásolta hogy én rossz vagyok. Amikor pedig dolgozok akkor a fiamat befolyásolja. Mióta ott lakunk 1 hónapja a kisfiam nem ölel át. Köpdös, ver engem. A mostoha belenyúl a pénztárcámba elveszik a telefonom és még csak munkába se vihetem magammal. Mert hogy kell a gyereknek. Ha pedig rámerek szólni a fiamra hogy hogyan viselkedik akkor a gyámüggyel fenyegetnek. Felhatalmazták a kisfiamat hogy akármit megtehet velem. Mert ha megszólalok akkor kidobnak engem. A keddi napra kaptam időt hogy a gyerekem nélkül el kell mennem. A saját fiam útál kidobnak elveszik a pénzem és még csak nincs is hova mennem. Mit tudok csinálni? Jelenleg lakás hitelt intézek és próbálok ismerősnél majd megszállni amíg nem veszem meg a házat. Kb 3 hét. Addig a fiammal mi lesz? Nem tudom magammal vinni mert ahol lehet befogadnának ott nem felelne meg a körülmény egy gyerek számára. Nekem meg kell muszáj oda mennem hogy helyre jöjjek anyagilag mert kidobnak kisemmiztek. Kifogják hívni a gyámügyet és azt fogják mondani hogy elhagytam. Nem tudok a gyerekemnek jelenleg normális lakhelyt biztosítani. Kivagyok nagyon. Mit kezdjek majd a fiammal aki útál engem. Nem hiszem el hogy hogyan tudták így kifordítani. Nem akar velem jönni a fiam. Amikor haza érek melóból azzal fogad a mostoha hogy felfog engem pofozni és hogy én nem vagyok anya. Már a lelkem megszakad


tegnap 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy belenyúl a pénztárcádba meg elveszi a telefonodat? Felnőtt emberrel ilyet nem lehet csinálni. Ne hagyd!! A kisfiadat nem ő hatalmazza fel bármire, hanem te. Te vagy a szülő. Legjobb, ha fogod a gyereket és elmész azonnal, bárhová, anyaotthonba, egy barátnőhöz, rokonhoz, bárhol jobb, mint a féreg mostohádnál. Nem kell tűrni ilyen viselkedést meg hülye fenyegetéseket egy percig se. Azt meg pláne nem, hogy a gyerekedet így befolyásolják. Apád amúgy mit szól mindehhez?
tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Apám alkoholista.
tegnap 19:39
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Felnőtt embernek már nincs mostohaanyja.

Felnőtt ember a 9 éves fiával miért költözik az apjához és annak nőjéhez? Mi az, hogy nem engedik, hogy magaddal vidd a telót,és hogy belenyúlnak a pénztárcádba?

Miért nem mész külön albérletbe? Most akarsz lakást venni, azt mondod kb 3 hét múlva meglesz. Egy lakásvásárlás nem annyi idő. Önerőd megvan hozzá, min 6-8 millió kp?

Ez most vagy oltári nagy kamú, amit itt előadsz, vagy baj van nálad fent az emeleten, és akkor pedig jogis, hogy gyámság alatt vagy és megmondják mit csinálhatsz és mit nem.


Ez most vagy valami

tegnap 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakáshitelen gondolkodsz, akkor biztosan van fizetésed, amiből albérletbe tudnál menni a gyerekkel. Ez a lakáshitel, amiről írsz, nem tűnik kivitelezhetőnek. Remélem nem valami csalókkal üzletelsz, akik kiadták magukat hitelügyintezőnek. Gondold át alaposan, mit írsz alá.


Viselkedj felnőtt emberként, egyszerűen ne add oda apádnak meg a nőjének a dolgaidat. A leírás alapján valami proli alkesz mindkettő. Keress albérletet és költözz el a gyerekeddel minél előbb.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt kellene tenned,amitől a legjobban félsz,és amivel fenyegetnek.

Menj be a családsegítőbe,és mondd el a problémádat nekik.

Megfognak hallgatni,és az is lehet,hogy felszólítják őket,hogy viselkedjenek normálisabban. Náluk az egy jó pont,ha az anyuka kér segítséget,és nem más árulkodik róla.

Egy kérdés! Ha sikerülne elköltöznöd,akkor hogy oldod meg a gyerek felügyeletet? Mert ha ugyanott fogsz dolgozni,az akkor is 12 óra lesz.

tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Önerő nélkül lehet lakáshitelt intézni ha többre becsülik fel a lakást mint amennyiért eladják akkor azt beleszámítsák önerőnek.


Melyik banknál? Volt már részem pár lakáshitelben, de ilyenről még nem hallottam.

ma 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el e családsegítőhöz, és kérj tőlünk lakhatási , jogi stb segítséget.
ma 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pár ezer forinton kívül ne legyen több pénz a tárcában. A gyereket eszedbe ne jusson egyedül otthagyni nekik. Barátok, rokonok, főnöktől próbálj segítséget kérni, akár lakhatással, akár pénzzel kapcsolatban.
ma 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!