Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt a szüleim?

Megtehetik ezt a szüleim?

Figyelt kérdés
Lett 2 db 4 es jegyem a bizonyítványomban (a többi ötös). A barátom szülei elvittek volna engem is nyaralni Horvátországba, de a szüleim most megtiltották, hogy elvigyenek, mert szerintük a barátom miatt rontottam le a jegyeimet. Azt se akarják megengedni, hogy a barátom meglátogasson, vagy hogy én menjek fel hozzá Pestre. Szerintük rossz hatással van van rám a barátom.
2022. jún. 24. 15:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%

Elmúltál már 18? Ha igen, miért ne tehetnék meg?


Nem szép dolog tőlük nyilván, és nem is a legjobb módszer arra, hogy rávegyenek javíts a jegyeiden, de megtehetik.

2022. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem vagy még felnőtt, akkor megtehetik.
2022. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok 18.
2022. jún. 24. 15:24
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem ők fizetik ès elmultál 18 akkor nem tehetik meg 🤷
2022. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg nekik, hogy jövőre ennél is rosszabbra számíthatnak, ha így állnak hozzá.
2022. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Csak költőpénzt kéne hogy adjanak, de nem sokat, mert dolgoztam is ebben az évben. Ez nem igazság, hogy az utolsó pillanatban megtiltják.
2022. jún. 24. 15:28
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Hát az élet nem mindig igazságos…
2022. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ilyet nem mondok, hogy rosszabb lesz, mert anyám így is elhordott minden hülyének. A matematika és a fizika lett 4 es.
2022. jún. 24. 15:30
 9/29 anonim válasza:
94%
Megtehetik, bár azért talán érdemes lenne beszélgetni velük arról, hogy vajon az, hogy nem engednek el a barátoddal nyaralni, miért is javítana a viszonyodon a szüleiddel, és a jegyeiden... utólag már nem tudod őket kijavítani, és most, hogy még csak nem is pihenhetsz, ettől nem lesz jobb a jövő év sem. Talán próbálj meg velük egy újabb, hatékonyabb dealt kötni a következő évre, pl. hogy nem kérsz zsebpénzt / új ruhát / akármit a jövő félévi jegyekig, és utána sem, ha nem lesz minden ötös, vagy hasonló. Legyél kreatív, találj ki valami motiválóbbat magad számára, mint a nyaralás. Egyébként a szüleid maximalisták, más családokban örülnek, ha a gyerek hármasokat hazavisz és nem bukik meg (a miheztartás végett én aki írok, minden egyes suliévemben kitűnő tanuló voltam).
2022. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
73%
Utolsó voltam, ehhez még hozzáfűzném, hogy pl ha te hozod fel, hogy 'beszéltünk a barátommal, és azt találtuk ki, hogy hetente csak 1-2x vagy csak hétvégén találkozunk inkább, mert megérti ő is, hogy a tanulás nekem nagyon fontos', akkor szerintem azért még meg is tapsolnak.
2022. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!