Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt a szüleim?

Megtehetik ezt a szüleim?

Figyelt kérdés
Lett 2 db 4 es jegyem a bizonyítványomban (a többi ötös). A barátom szülei elvittek volna engem is nyaralni Horvátországba, de a szüleim most megtiltották, hogy elvigyenek, mert szerintük a barátom miatt rontottam le a jegyeimet. Azt se akarják megengedni, hogy a barátom meglátogasson, vagy hogy én menjek fel hozzá Pestre. Szerintük rossz hatással van van rám a barátom.
2022. jún. 24. 15:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező! Írtad hogy még nem vagy 18 éves. Akkor sajnos azt kell írjam hogy megtehetik.
2022. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nehéz az ilyen szülőkkel. Meséld el nekik, hogy amúgy miért nem sikerült ez a 2 tárgy, mennyit kellett tanulni, cselesen jött doga vagy épp beteg voltál előtte és ilyesmi! Nekik amúgy minden kitűnő volt? Könnyű erre fogni azt is, hogy nem tudnak lóvét adni... :(

Esetleg a másik családot kérném meg, hogy beszéljenek velük, nekik is elmondani, hogy tanultál és nem ez miatt van. Érvelhetnének, hogy már kifizették, le van foglalva....

2022. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy még 18, tehát jogilag megtehetik. Nem fair az utolsó pillanatban, pláne hogy mással is lehet motiválni két 4-es kijavítását, de akkor is ez van.
2022. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Anya kitünő volt mindig. Az a baj, hogy már a pénzt is visszautalták a barátom szüleinek. Az utolsó témazárókra már nem tudtam jól felkészülni, mert már nagyon ki voltam merülve. Rendszeresen hajnali 3 ig tanultam rájuk.
2022. jún. 24. 15:57
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Jézus ereje.. Sajnos megtehetik, ilyen formában nem értem a kérdést. Nagyon sajnállak, soha nem értettem ezeket a maximalista szülőket.

Nekem volt kettesem is, hármasom mert trehány voltam, aztán mégis mérnök diplomám lett.. Próbáld megmagyarázni nekik hogy sajnálod de ez meg az az anyagrész nem ment hiába tanultad, nem tudtad megérteni, azzal nem tudsz mit csinálni..

2022. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
87%
Ha hajnali 3-ig tanultál rájuk, akkor annak mi köze a barátoddal töltött időhöz? :O
2022. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%
Többen írják, hogy ha elmúlt 18, azt tesz, amit akar. Ez netto marhaság. Amíg tanul, eltartják, igenis alkalmazkodni kell az elvárásokhoz. A problémát nem a gyakori közönsége fogja megoldani, hanem a beszélgetés a szülőkkel. (egyébként ha évvége előtt hajnalig tanult a kérdező, akkor ott van kis hanyagság is ) Szóval, csak azt tudom újra javasolni, sok-sok beszélgetés a szülőkkel és kompromisszumos javaslatokat tenni a jövőre nézve.
2022. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
27%

Megtehetik teljes joggal.

1. Még nem vagy 18 éves, tehát még Ők feelnek érted és Ők hoznak meg döntéseket a Te dolgaiddal kapcsolatban is mert joguk ehhez megvan.

2. Az Ő pénzük is ezek szerint benne volt mint írtad szóval rről is Ők dönthetnek.


Aztán azhogy most ez az indok mert 2 tárgyből négyesed lett és nem ötös ami szerintem nem egy akkora tragédia. De én szrintem nem akartak téged elengedni egyáltalán, vagylehet korábban igen, csak meggondolták magukat valamiért és mivel nem tudtak másba fogást találni indoklásul így most a tanulmányi eredményedbe kötöttek bele mert abba tudtak éppen. Meg azért ha nem is látogathatjátok meg egymást és azzal indokolják hogy rossz hatással van rád, akkor ott valami más dolog van a háttérben, vagy megharagudtak rá, vagy a szüleire, vagy mindenkire a családba és nyilván ezt nem kötik se a barátod orrára, se a tiédre. Meg nyilván nem is akarják elmondani, mert azért kétlem hogy két négyes miatt ilyen büntetést adjanak.

De sajnos ebben nekik van még döntés joguk és bármennyire is igazságtalan meg rosszul esik el kell fogadnod. Majd ha 18 leszel és minden költségét előteremted akkor majd mehetsz.


Sajnos ilyen az élet.

2022. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 kovpet ***** válasza:
92%

"Lett 2 db 4 es jegyem a bizonyítványomban (a többi ötös)"


Gratulálok, ez nagyon jó eredmény. Mit kell ezen "kijavítani"? Akinek ez sem elég, annak nincs ki a négy kereke.

2022. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Krande ***** válasza:
87%

Azt írod, dolgoztál is tanulás mellett. Én ezt vetném be a családi megbeszélésen, hogy azért is voltál (teljesen jogosan!) kimerült a tanév végére, mert dolgoznod kellett. Esetleg érdemes lehet úgy kezdeni a beszélgetést, hogy 'drága szüleim, ti mit dolgoztatok, amikor ennyi idős voltatok, mint most vagyok?'

És tudd, hogy azóta több lett a tananyag és leterheltebb a tanerő ( -> pl kevésbé jól tud magyarázni, tudást átadni.)


Ha már visszautalták az utazás árát, akkor sokat nem tehetsz. Viszont én mérlegelném annak a lehetőségét, hogy diákmunkában a Balaton közelében tölts némi időt úgy, hogy a barátod is ott lesz. Nyilván ez sem épp pihentető, viszont biztosan változatosabb a magolás után. Egyébként (tudom, nem erre irányult a kérdés) egész éjjel tanulni pont a sikeres vizsga ellen hat, mert alváskor "menti el" az agy a rázúdított információt.

2022. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!