Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet lépni ebben az esetben?

Mit lehet lépni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A lányom (17 éves) ma konkrétan a szemembe mondta, hogy nem bír nézni gyűlöl, mert betegnyugdíjas vagyok es nem vet fel a pénz, meg azért szerinte megpróbálhatnék dolgozni.

Nem fogja fel, hogy sajnos nem tudok dolgozni.

3 éve örököltem egy kisebb vagyont, 30 ezer eurót, aminek nagyrészét ráköltöttem, már bánom, hogy nem gondoskodtam a jövömről inkább, mert hálanem volt azért, hogy érte éltem és mindent megvettem neki mindig, saját igényeim hanyagolva!

Ma míg az orvosi rendelőben vártuk a sorát ahova elkísértem, de külön utakon, mert velem nem mutatkozik, ezt vágta a fejemhez!

Mentális betegség miatt vagyok leszázalékolva.


tegnap 12:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
23%
Szegény gyerek.
tegnap 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
tegnap 12:48
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

11: nem szegény az a gyerek! Több lóvé van a kontóján, mint az átlag magyar dolgozónak, miután mindent kifizetett!


Itt az anya az, akinek ki kellene állnia önmagáért.


Attól még, hogy valaki mentális beteg, még nem kell a saját lánya cscskájává válnia.


Ha szégyelli az anyját, akkor nem kell vele menni, intézze egyedül.

De akkor a lóvéra se tartson igényt, hanem keresse meg magának!

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
17%
13, ne hasonlítsd átlag magyar dolgozóhoz, mikor még csak nem is itt élnek...
tegnap 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
68%

"nem bír nézni gyűlöl, mert betegnyugdíjas vagyok es nem vet fel a pénz, meg azért szerinte megpróbálhatnék dolgozni"

Tényleg ezekért gyűlöl?

tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
37%
Én hadd sajnáljam a gyereket. Mert aztán sokra megy azzal, hogy az anyja pénzelte és elkényeztette, az apja meg lelki ronccsá tette. Tényleg élmény mentális beteg szülők közt felnőni, nincs abban semmi meglepő, hogy ez lett vele.
tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%
16: gondolom, nem magától lett mentális beteg az anyja se, lehet pont a lánya tette s teszi azzá az apával egyetemben....
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

Meg kell mondani a kisasszonynak, hogy 17 évesen el lehet húzni diákmunkázni és akkor majd lesz pénze. Ő mostanra jobb erőben van, mint te Kérdező.

Azt is közölném, hogy majd 18 évesen pedig el is lehet szépen költözni. Ha nem tetszik neki az, amit te eddig biztosítottál neki, akkor mehet nagyképűsködni és követelőzni a nagyvilágba, majd ott úgyis helyre teszik.

tegnap 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Sokadik kérdésed és tök fölösleges válaszolni neked, ha soha semmin nem változtatsz úgysem...
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%

A lányod fordítva ül a lovon...

Én írnék neki egy szívhez szóló levelet, mert így

1) nem látom, ahogy forog a szeme

2) nem vág közbe, nem felesel

3) végig tudod gondolni, össze tudod szedni, mit akarsz neki elmondani, akár, hogy lassan neki kell Rólad gondoskodni, akár, hogy mi jár és mi nem jár, munka, stb és lesz pénze, kinek mennyi pénz van a számláján... stb...

4) nem hallod a hangsúlyt, ahogy válaszol

én Messengeren szoktam a kamaszaimmal, mert az az ő világuk. Nem azonnal érik be, de szerintem azért beérik, amit így megírogatok nekik, ha haragszom rájuk

Amikor kamasz voltam, és kiakasztottam Anyut, mindig egy hosszú levél várt az asztalomon, azt mondta, hogy azért, mert így nem érvelek a kellős közepén, hanem végig tudja mondani... szóval tőle tanultam.

Remélem, észreveszi magát, és leszáll a magas lóról...

Esetleg nem depressziós, poszttraumás stressz, stb. a bántalmazás miatt? Lehet jó nagy kavarodás a fejében, amúgy is nehéz ez az időszak, de valószínűleg azért kemény dolgokon ment át. Nem akarom felmenteni, így nem beszélhet az anyjával, ez nem mehet így, csak kérdezem, hátha ez az agresszió szintén valami pszichés probléma kezdete... (?)

tegnap 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!