Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tudok ebben az esetben...

Mit tudok ebben az esetben lépni? Szabályos ez amit csinálnak?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlanom. Anyám háza Eladásra kerül, de mivel örökölt ingatlan tartozással együtt kapta. 2 ingatlan van. Vegyük úgy hogy ami örökölt az “A” ingatlan, az én ingatlanom meg legyen “B”. “A”Ingatlanra van bejegyezve egy 92 ezer forintos tartozás Magánszemély Kommunális adója címen ami lejárt. Szeretné töröltetni, és megfizetni a 6600 forint törlési díjat, de az önkormányzatnál nem hajlandóak a törlési határozatot kiadni, mert “B”ingatlanon volt egy csőtörés 4 éve és folyt el víz, nem tudom mennyi. Ebből adódóan Talajterhelési díjat kell fizetnie ANYÁMNAK, mert nincs szennyvízcsatornára kötve az ingatlan. A vízóra édesanyám nevén volt mert akkor ugye nem voltam 18éves. Anyám mivel nem tulajdonos az ingatlanban semmilyen jogkörrel nem rendelkezik, nem haszonélvező semmi, nem tudta volna szennyvízcsatornára kötettni az ingatlant mert tulajdonos tudja csak megcsinálni. Erre hivatkozva nem adják ki “A” ingatlanra a törlési határozatot mert “B” ingatlanon talajterhelési díjat kell fizetnie anyámnak. Na most kérdezem én hogy a két ingatlannak mi köze egymáshoz? Úgy hogy anyám nem is tulajdonos “B” ingatlanban. Meg ha “B” ingatlant is ráverik nem érdekel minket, kifizetjük, de tájékoztatást nem ad a tartozás összegéről. DE ETTŐL FÜGGETLEN MIÉRT NEM ADJA IDE A TÖRLÉSI HATÁROZATOT?? Hát komolyan nem értem, keresgettem interneten nem találtam azért írtam ide. Most éppen ügyvéddel tárgyalunk mit lehet lépni, de nem jött válasz.

2022. dec. 13. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

De miért nem írattátok át a vízórát azonnal, hogy 18 éves lettél?

ÍGy ő a kötelezett, mert az ő nevén van a vízóra. A vízművek nem nézi a tulajdoni lapot, hanem a hozzá bejelentett adatok alapján rója ki a tartozás megfizetését. Ha anyukád volt az ingatlan használója a vízműveknél, akkor nyilván az ő nevére megy a büntetés.

2022. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ezzel semmi probléma elfogadtuk. De a törlési határozatot miért nem adják ki egy olyan tartozásra aminek köze nincs a vízműhöz és már lejárt? Ez kúr fel minket
2022. dec. 13. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A talajterhelési díjat az önkormányzatnak fizeted.

Mivel kiskorú voltál, édesanyád köthetett volna szerződést a csatornára, mint szülőd, gondviselőd.

Kérjétek írásban a kommunális adó törléséhez az igazolást és a talajterhelési díj tartozás összegének közlését is.

Erre írásban kell válaszolniuk (30 napon belül)

2022. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben ha az ügyvéd keres akkor meg fog történni, köszönöm.
2022. dec. 13. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!