Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet lépni ebben az esetben?

Mit lehet lépni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A lányom (17 éves) ma konkrétan a szemembe mondta, hogy nem bír nézni gyűlöl, mert betegnyugdíjas vagyok es nem vet fel a pénz, meg azért szerinte megpróbálhatnék dolgozni.

Nem fogja fel, hogy sajnos nem tudok dolgozni.

3 éve örököltem egy kisebb vagyont, 30 ezer eurót, aminek nagyrészét ráköltöttem, már bánom, hogy nem gondoskodtam a jövömről inkább, mert hálanem volt azért, hogy érte éltem és mindent megvettem neki mindig, saját igényeim hanyagolva!

Ma míg az orvosi rendelőben vártuk a sorát ahova elkísértem, de külön utakon, mert velem nem mutatkozik, ezt vágta a fejemhez!

Mentális betegség miatt vagyok leszázalékolva.


tegnap 12:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Az apjától kimenekítettem, mert lelkileg bántalmazta, öngyilkos akart lenni nála, habár az gazdag volt, de szűkmarkú volt a pénzzel, több pénzt kapott tőlem a csórótól, mint a milliomos apjától, kiskorában drága Barbiek tömkelege, telente 2 pár Ecco csizma, csomó télidzseki és overall goretex anyagok, kindertojások és bármi amire rámutatott.

De egy tehetetlen undormánynak lát! Emiatt folyton dühös. De most ki is mondta mit érez!

tegnap 12:06
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, nyilván nagyon nehéz ez neked. Teljesen munkaképtelen vagy? BEtegnyugdíj nincs, rokkantsági vagy rehab ellátás van, de azok mellett is lehet dolgozni.


De én láttam hasonlót a gyerek oldaláról, anyuka, ahányszor nem volt pénz, bevonult a pszichiátriára, a két gyerket oldja meg, aki akarja. A nagyon én irattam be a gimibe, én fizettem ki a tankönyveket, sulis egyencuccokat, mindent, mert ő akkor is bent csípte fel a következő nem százas pasiját.

tegnap 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Normális, hogy kapok havonta pénzt, másképp nem tudnám fenntartani magam es a lányom! Nem azt mondtam hogy ellátás nelkul maradtam
tegnap 12:13
 4/29 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok a fennt említett esethez hasonlítható, én nem csipkedek fel pasikat, nem százasokat meg végképp nem, másnak hagyom!

Se munkavégzési tippeket nem kértem, mivel nem akarom itt teljesen kivesézni a szituációm, csupán a lányom hozzáállásáról szeretnèk véleményeket hallani!

tegnap 12:15
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Én megmondanám neki, hogy akkor költözzön az apjához és ha bántja, akkor hívja ki rá a rendőrséget!

Egyébként a lányod nemsokára 18, tehát mehet dolgozni, kivehet egy szobát, elkezdheti az önálló életet.


Semmiképp ne tűrd el, hogy a lányod így bánjon veled!


Egyébként sok munkáltató kifejezetten megváltozott munkaképességűt vesz fel és lehet, jót tenne neked, ha egy ilyen új közösségbe kerülnél akárcsak napi 4 órára, mert megismerhetnél új embereket és talán találhatnál valaki hozzád hasonlót, aki majd tisztel és szeret.


Sajnos a lányod úgy látszik, hogy csak a pénzt szereti, ez van!

Szerintem engedd el, mert ellenkező esetben csak még betegebb leszel! :(

tegnap 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok, hogy ez a hangulat betegítő, folyton dúl fúl, hetek óta mert nem rukkolok elő egy nagyobb összeggel, most is van 81.000 forint a kontóján, tehát van üditőre, de azt mondta hogy ő szegény, es kell felpótolni stb most hogy itt lakik nem tudom pótolni amit költ
tegnap 12:23
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

A lányodnak meg kellene tanulnia, hogy mi a pénz valódi értéke!


Küldd el diákmunkázni, ha legközelebb azt mondja, hogy szegény!

tegnap 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Katona Dius ***** válasza:
89%

Annyi a baja a kishölgynek, hogy nem tudja a pénz értékét. Küld el suli mellett dolgozni, és mindent, ami nem feltétlen szükséges (kaja, alap ruházat, tisztálkodószerek) vegye meg a saját kis megkeresett pénzéből.

Én nem voltam ennyire durva eset, de sokáig én is azt hittem, hogy "a fán terem a pénz" csúnyán fogalmazva. Nálam nagyon sokat segített, hogy apám megelégelte és elküldött megkeresni a kis vackaimra valót. Jó pofon volt és sokat segített, hogy tudjam értékelni a pénzt.

tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
Amint 18 lesz, meneszteld, hogy akkor keresse meg magának a pénzt! Ezt a bánásmódot meg nem kéne SENKITŐL hagyni! Szabj határokat! Amíg így beszél veled, zárd el a pénzcsapot, plusz tudod ki kisérgetné ha még szégyell is! Valami önbecsülést fejlessz kérlek!
tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, elkényeztetted a lányodat.

Szerintem a legjobb ha minimalizálod vele a beszélgetést és nem mosol/főzöl rá.


Ne félj hogy megharagszik, ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, légy erős, és tedd fel magadnak a kérdést; ha ennyit bánt és még ő haragszik meg, valóban annyira sokat veszítesz ezzel?

tegnap 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!