Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben a cég ellen...

Ebben az esetben a cég ellen fellehet lépni? Polgári perrel? Békéltető társaság?

Figyelt kérdés

Ablakcsere történt nálunk... A szolgáltatás minősíthetetlen.. öklömnyi nagyságú lyukak a falon, húz be a hideg, nem lettek a párkányok rendesen felrakva, a régibe bele flexeltek és gyorsan eltűntették pedig hivatalosan azt kellett volna visszatenni, a rögzítő csavarokat a tokba nem sikerült elsőre szinte sehol se befúrni, mindegyik mellett lyukak vannak, a redőnyök elállnak... A tok mérete nem megfelelő, a "szakember" úgy ítélte meg, hogy kőműves munka nem kell és előakarják nekem adni, hogy 10/15-10/15 centit a falnál purhabbal kell kitölteni és jó lesz az úgy, amit még kifújni se tudtak rendesen amúgy..

A párkányt rosszúl rögzítettek, az ablakok alatt húz be a hideg. A redőnyök ferdék, a tok ferde, minden szarul raktak fel, minden sérült, és minden gány, az egész egy ocsmány, minősíthetetlen, nem is mondom tovább..


Felhívtam a céget, 4 napra jönnének.. ALapból is ez mi..Mondom fagyunk ma, jöjjenek ma, húz be a hideg, kihül az egész lakás.. "A fiúknak nincs arra dolga"..

Bementünk az irodába ahol elmondtuk a követeléseinket szépen, és hogy kérjük vissza a pénzünket, hívott a nagy "főnök", hogy pénteken jön majd mindent kijavít, de mi nem szeretnénk.

Elszeretnénk állni ettől az egésztől, vigyék el az ablakaikat a szar munkájukkal és agyák vissza a pénzünket.

Érdeklődnék, hogy ilyenre van lehetőség, igaz? Nyugodtan érvelhetek és igenis fenyegetőzhetek, ha nem fizetnek.


Elnézést ha elírtam valamit.. Egyszerűen felfoghatatlan, 2 napja alig tudunk aludni, mert hiába fűtünk olyan mintha a szabad ég alatt lennénk.....



2022. dec. 8. 01:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez a híres magyar munkamorál.. :D


Bocs, nem viccnek szántam, sajnos ez mindennapos jelenség a magyar építőiparban. Egyre szarabbul dolgoznak és egyre drágábban. A jó szakemberek már mind nyugaton vannak, idehaza csak a legallja maradt és irtó szemtelenek és kabzsik. Sajnos ez az ágazat is rohamosan rothad belülről, akár az egészségügy.


Meglehet próbálni perelni őket, de a siker esélyét ügyvéd tudná megmondani.

2022. dec. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
*adják vissza a pénzünket
2022. dec. 8. 01:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Így ahogy mondod, siralmas az egész.
2022. dec. 8. 01:57
 4/12 A kérdező kommentje:

1 millió 30 ezerről van szó.. Ha kell pereskedek is, mert tudom, hogy igazam van, ez a munka egyszerűen minősíthetetlen, csak érdekel, hogy valakinek van-e már tapasztalata ezzel..

Szépen végig zongorázok mindent majd, ha nem fizetnek pénteken.

2022. dec. 8. 02:04
 5/12 A kérdező kommentje:
A cégnek írtam egy emailt, ahol a követeléseimet írásban is tisztáztam.
2022. dec. 8. 03:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Írtátok e szerződést, mit vállalnak stb? Nekem anno, valami 6 oldalas szerződés volt, ablak méretekkel, elvegzendő munkával stb..

Mimor elmentek, az egyik rendőny nem müködött.. teelfonáltam mánsap ketten visszajöttek megcsinálták..

2022. dec. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a cég ki akarja javítani, azt el kell fogadnod, a békéltető is ezt mondaná.
2022. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mire a békéltetővel beszélnél, stb. már le is telik a 4 nap.

Persze fenyegetőzni lehet, és nyilvánossággal is, hogy elmondod, hogy milyen munkát is végeznek.


Ha elcsszték, jöjjenek munkaidőn túl, vagy akármi, ahogy kivettem, a főnök hajlott erre.


De azt, hogy elvigyék az ablakot javítás helyett, tuti, hogy nem.


Viszont kérdés nekem, hogy volt-e szerződés, volt-e számla, garancia, stb.


Ha még ez sem, akkor nagy szívás, viszont ebben az esetben a nav-nál feldobhatod.

2022. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Ugyan nem ablakcsere ügyben, de békéltető testülethez én is fordultam már. Jóval kisebb tétel miatt, csak az én tapasztalatommal tudok szolgálni.

Nekem garanciális videókártyám romlott el. A cég (ami egyébként az egyik legnagyobb és legfelhypeoltabb az országban) bevizsgálta a kártyát, előszőr javításra küldték. A bevizsgálás alapból volt 3 hét, utána küldték el javításra ami 2 hónapig tartott, akkor közölték hogy nem javítható. MINDERRŐL egy szót sem szóltak volna ha nem csesztetem őket heti 2szer!

Lényeg a lényeg nem akarták visszaadni a pénzem, ugyanilyen kártyájuk pedig már nem volt! Én ezt a 2 megoldást ajánlottam fel nekik. Azt hiszem jogosan. Mindenáron egy másik kártyát akartak adni, ami árban megegyezett az eredetivel csakhogy gyengébb volt egy kicsivel. Merthogy ugyanazon az áron van... ja? Igaz eltelt azóta másfél év... szóval békéltető testület előtt egyedül jelentem meg, a cég annyit nem volt hajlandó hogy írásban kifejtse a véleményét!

A testület egyhangúlag nekem adott igazat a bizonyítékok alapján (minden hazugságukról, levelezésünkről vittem a papírokat).

Hoztak egy határozatot, ajánlott levélként feladták a cégnek hogy fizessenek.

Csodák csodája 1 hét múlva kifizették a nekem teljes mértékben járó pénzt.


És nem fogok kertelni, ez a cég a szétajnározott IPON volt!


Azóta is mindenkinek elmondom hogy ezekkel addig szép minden amíg problémád nincs. Onnantól futhatsz a pénzed után.



A problémádra még annyit, hogy ha vállalják a teljes rendbehozatalt akkor fogadd el, mert mindenkinek így a legjobb és a békéltető testület is ezt mondja. Persze ha erre nincs hajlandósága a cégnek mint az esetemben akkor ez veszett fejsze.


Még akkor is ezt a verziót ajánlom ha az eredeti melójuk alapján kókány banda....

2022. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van egy Facebook csoport, ahol érdemes lehet jelenteni az ilyen barbárokat. "Jóvanazúgy" vagy valami hasonló a neve.
2022. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!