Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék kezdeni apámmal?

Mit tudnék kezdeni apámmal?

Figyelt kérdés

Apám egy nagyon önző, kontrollmániás ember, aki mellett nem léphetek kettőt, úgy, hogy ne kelljen arról beszámolni, hanem arról zsummog 2 hétig legalább minden áldott nap. Pl: Elmentünk barátommal randira, nem mondtam meg, hogy elmegyünk egy másik településre. De csak max 2 órára. Most ki van akadva, mert miért nem tudott erről. Szerinte ő felel rólam. (20 éves vagyok) Nagyon felmérgesít ezzel, barátnőkkel is mindig ezt csinálta, az egészet megkommentálta, hogy egyik se való hozzám, ne beszéljek velük. Én naív tiniként hallgattam rá, most itthon nincs senkim miatta. Barátomat is nagyon sokat kommenteli, mert tudja, hogy egy idő múlva otthagyom őt miatta. Jelenleg egyetemre járok, még 1.5-2 évig nem opció a költözés sajna. Úgy vagyok vele, hogy legalább ennyit segítsenek amíg talpra tudok állni rendesen. Anyagilag nem terhelem le őket, mivel jól tanulok, van osztondijam. Szerencsére egyetemen messze vagyok tőle, ott rakás barátom van. Azért nagyon meg kellett szenvedjek, igaz, mivel az emberektől elszoktam. Itthon csak velük vagyok plusz a barátommal.

Minden áldott nap azért veszekedik, hogy nincsenek barátaim, csak kitatálom(!)azt, hogy vannak egyetemen is, mert szerinte az a barát, aki eljön a házadhoz. (250 kmt nem tudom ki olyan hülye hogy megtegyen, hogy eljojjon, csak hogy megismerje ezt a tüneményt) Nagyon idegesít már a felfogása, amikor ott vagyok egyetemen, konkrétan 10× telefonálunk naponta. Ez nagyon idegesít. Próbáltam meghúzni a határokat, megmondtam, hogy nincs időm rá most, de akkor jön a szokásos hiszti, hogy jó hogy a barátomra van időm(naponta keveset beszélünk, mivel dolgozik) és rájuk nincs. Konkrétan nem hagynak élni. Otthon a szobámant rendszeresen nézi, hogy kitakarítottam-e, mielőtt eljottem.

És a legjobb, hogy mikor a barátommal jöttem a múltkor megjegyezte neki: "Nekem férjhez menő leányom nincs" Azt hittem ott süllyedek el szégyenemben. Szerintem ehez semmi köze neki, már el tudom dönteni. Barátom is csak nagyot nézett, mert házasságról senki nem beszélt, és nem is fog egy jó ideig. Max összeköltözésről, ha befejezem az egyetemet, és lesz munkám.



ma 07:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha 250 km az egyetem, akkor hazamész havi egy hétvégét és csá.
ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#7, egyáltalán nem az fut az agyamban, nagyon félrejársz. Az fut az agyamban, hogy segítsen legalább egy annyit, hogy elkezdhessem az életem nyugodtan. Nem tekintek fel rá, sőt. Tudom, hogy neki soha nem fogok megfelelni. Nem is ez hajt már, hanem az, hogy legyen egy olyan munkahelyem, ami mellett nem kell segítsen senki majd. Ezt a diplomával el tudom érni, nélküle már annyira nem. Ritkán járok haza évközben, havi 1×, nincs több energiám rá.

De amúgy valamilyen pszichologiai trükkök érdekeltek volna, hogy hogy lehet egy ilyen helyzetet kezelni. De ahogy látom nem jó helyen keresem.

ma 11:11
 13/29 anonim ***** válasza:
74%
Csak erőszakosan tudod leépíteni. A napi tíz hívás rettenet a te korodban. Heti kettő bőven sok, ha neked nem esik jól többet beszélni, mert nincs miről. Ne vedd fel, kapcsold ki, mondd meg , hogy szerdán és szombaton hat fél hét között beszéltek, és a tanulnivaló sok, nem jó, ha közben valami elvonja a figyelmedet.
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos amit leírsz róla, nem túl biztató: mások szemében az imidzse nagyon fontos, kirakatélet, mögötte penész, kontrollálja a pénzed, - azaz nem kontrollálja, hanem elveszi, ellopja! Ez anyagi erőszak!

Ez sajnos egy rossz ember! Mondhatnám, hogy nárcisztikus, de nem szeretik, az is lehet szadisztikus.

Tehát nem a te érdekedben vigyáz rád, azaz nem jóindulat, féltés van a tettei mögött, hanem kihasználás, rossz szándék- megbízhatatlan.

Sajnos egyike leszel azoknak akik csóré fenékkel kell kiinduljanak a világba, a zéróról, mert nemhogy nem ad, hanem még azt is elveszi ami a tied.

Nem lesz könnyű, mindent zéróról kezdeni, kiskanáltól fotelig, de lehet melléd szegődik a szerencse és lesz pénzed a jövőben!

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Hát, muszáj megpróbáljam. Katasztrofális ez az ember. Vizsgára készültem, a legnehezebbre. Minden este beszélgettünk, órákat, mert kellett neki panaszkodni egy haverjáról. Persze más nincs akinek, az ő nagy baráti társasága mellett. Mondtam neki, hogy nem érdekel, mert dolgom van. Még én voltam a rossz, mert nem hallgatom meg. Kinyomtam, majd hívogattak minden percben, hogy ilyent hogy képzelek magamról.

Megmondtam neki, hogy mások örülnének, ha ilyen gyereke lenne. Szomszédok is mondták neki, hogy hagyjon békén mert ez nem normális amit csinál, és még örüljön, mert más gyerek így már rég otthagyta volna. (Lássák ők is, mert gyakran járnak hozzánk)

ma 11:53
 16/29 anonim ***** válasza:

Ezen okból, nem látom mi a fenének hív téged 10 szer egy nap, ha nem segít, nem nyújt semmit, mert a szeretet féltés, törődés a másik érzéseivel és igényeivel, nemcsak tiltások és csesztetés!

14 es voltam

ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
51%

Ajaj, tehát az ő igényeit szolgálja a hívás, te vagy a lelki szemétládája!

Atyaisten még mi derül ki!

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
#14, köszönöm szépen. Igazad van, tényleg nem egy jó ember. Nehéz lesz, de megoldom valahogy. Szerencsémre van egy jó kapcsolatom, vele van egy jó jövőképem. Ha nem persze van b és c terv is, de valamit ki fogok alakítani. Csak reméltem, hogy van más megoldás is. Amiben egy pici jót tudok neki is adni, hogy nem hagyom teljesen magára, de muszáj lesz. Anyut se hagyom vele, mert ez a kontrollálás megvan nála is. Ő se tud azt csinálni vele amit akar.
ma 11:57
 19/29 A kérdező kommentje:
#16 q hívás inkább azért van, hogy mit csinálok. Így ellenőriz, hogy otthon vagyok-e. Persze én se vagyok hülye, sokszor fekszek le 8kor, akkor meg megyek a barátokkal összeülni valahova, mert másképp nem lehet. Kellenének barátok, de úgy, hogy nem találkozok velük, csak annyit amíg bemutatom neki.
ma 11:59
 20/29 anonim ***** válasza:
42%
A pszichológiai trükk az, hogy nem veszed fel a telefont neki. Akkor se, ha megállás nélkül hív.
ma 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!