Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik komolyan...

Miért nem veszik komolyan egyes szülők a gyermekeik betegségeit ?

Figyelt kérdés
Tavaly csináltattam inzulin rezisztencia vizsgálatot, mert a tüneteim alapján indokolt volt. Több ismerősömnek is ugyanolyan problémái voltak és ez lett a diagnózisuk. Az eredményem szerint valóban és határozottan az vagyok én is. Az orvos is megerősítette. A szüleim mégsem akarják felfogni valamiért. Bemesélem magamnak, stb. Délelőtt ajánlott gyümölcsöt enni és lehetőleg nem dinnyét, szőlöt. Mégis délutánonként, este felé azt kell hallgatnom, hogy miért nem eszek ezekből. Állandóan rizs és krumpli van ebédre. Ha csak salátát eszek a húshoz, akkor megint csak bemesélem magamnak, hogy bajom van. Szörppel és csokival kínálgatnak. Anyum nem győzi sütni a süteményeket. Múltkor lázas voltam, fájt mindenem, légszomjam volt, de természetesen ezt is csak bemeséltem magamnak.
ma 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mert az idősebb és tanulatlanabbak (nem akarlak megbántani, az én anyukám is ilyen, itt most nem bántásként gondoltam) mint a mostani generáció. Nekik a betegség=magasvérnyomás, cukorban, szívbeteg, tüdőbeteg, vesebeteg, minden más betegség meg csak bekamuzod vagy az idegesség okozza. Mondják ezt azért, mert nincs ismeretük a testi funkciókról, stb.
ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek az 1-essel, én is inzulinrezisztens vagyok, de igazából csak akkor okoz bajt és látszik laborban ha stresszes időszakom van. Mostanában úgy veszem észre hogy laktózra elkezdtem érzékeny lenni, de szerintük hülyeség, hogy a laktáz szint időskorra csökken, és aki bírja a tejet az azért bírja mert egy gén felel érte, hogy ne legyen valaki tejcukorérzékeny idősen sem.


Elavult a tudásuk, ennyi. Meg hogy minden a szar kajáktól van, mert régen nem volt ennyi betegség és ennyi ember. Részben igaz ez, de azért nem teljesen. Ők ezt nem értik.

ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Ha már magadnak intézed a kivizsgálásokat, akkor nyilván felnőtt vagy. Egyél, amit akarsz.
ma 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Eü dolgozó vagyok, az öregebbek közül. Egy regényt tudnék írni arról, mik azok a tünetek, amikkel a szülő robog a dokihoz, ha nem is komoly. Csupa olyan, ami neki kellemetlen. Pl. éjszaka köhög a gyerek, vagy sír. Futás a dokihoz.

De ha a gyerek lépni se tud a rosszul beállított asztmájától, vagy vérszegénységétől, vagy induló cukorbajától, az még belefér. Ha a friss diabeteses éjjel véletlenül bepisil, akkor esetleg elindulnak.

Oké van sok tájékozott, talpraesett szülő, de ugye mi is a kirívó eseteket jegyezzük meg.

Esetedben a lustaság dominál, nem akarnak a szokásaikon változtatni. Kénytelen leszel önállósítani magadat, és az étkezéseidet magadnak megtervezni- szervezni.

Ui. Mozogj sok kardiót is, és mindenképpen reggelizz!

ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

IR az pont az, ami hivatalosan még 15 eve is ugy futott, hogy a nedfosegi kozpontokban esetleg foglalkoztak vele

Engem elhajtottak diabetologiarol ennek gyanujaval 10 eve.

8 eve minden meddosegi gonddal kuszkodo noT mar siman kuldtek, ment magatol es ha IR volt azonnal dieta + sok mozgas


ma: magatol is megy az ember lanya, hogy hú nem vagyok-e IR-es.


Azert ezt lekovetnie egy korabban csak a cukorbetegsegrol is csak hallo embernek nem biztos, hogy menn

i fog.


Szuleidnek ennyit mobdj, anya-apa az IR meddőséget okoz, ha nem szeretnetek soha unokat akkor kinaljatok szolovel es dinnyevel, es etessetek velem krumplit es rizst, ha szeretnetek majd unokat, akkor hagyjatok dietazni.


hozzateszem az IR-es dieta, akárcsak a cukorbetegeke iszonyat draga es pepecselos, tehat az se elvarhato, hogy a szuleid az occo krumpli es rizs helyett miattad magukat is egeszsegesebben es emuatt sajnos dragabban etessek.


Ha meg srac vagy, akkor ervelj azzal, hogy a kezeletlen IR-esbol lesz a cukorbeteg...talan hat.



bocs kisse sarkitva irtam

ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!