Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A családfámon hogyan deríthete...

A családfámon hogyan deríthetem ki egyedül önállóan, hogy az őseimnek milyen betegségei és születési sérülései voltak és milyen emberek voltak ők illetve hogyan éltek mondjuk az 1800-as években!?

Figyelt kérdés
Mondjuk egyedül nagyon nehéz én próbálkoztam vele azért kérem mások segítségét de mindegy.

júl. 27. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy.
júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na ezzel-evvel nem lettem kisegítve fiatalember.

Mondjuk itt szinte csak fiatalemberek válaszolnak.

júl. 27. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Öregemberek se tudnak mást válaszolni! Mégis hogy képzeled?! Hol lenne a betegségük meg a jellemük leírva, hacsak nem találtak a padláson leveleket.
júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó csak én ha családfát kutatok akkor ezeket a dolgokat ügyeket is meg akarnám és szeretném tudni.

Maga miket talált az őseiről a rokonairól adatokat?

júl. 27. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem foglalkoztam dokumentumkutatással, csak addig nyúlt a kíváncsiságom, ameddig az élő rokonaim emlékezete tartott.
júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Elöször is NEM fiatalember vagyok (67 éves), másodszor esetleg azt tudhatod meg, hogy mi volt a haláluk oka, egyebeket nem vezettek sehol.
júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

"Na ezzel-evvel nem lettem kisegítve fiatalember."

Milyen hazugság segített volna rajtad?


Még mindig ott tartasz, hogy folyamatosan keresed a címkéket, a külső okokat arra, hogy miért történnek veled azok a dolgok, amik, nem azzal foglalkozpé, hogy juss legalább egy lépéssel előrébb.

júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi anyakönyvekben a halál oka általában meg volt nevezve. Persze nem az, hogy dilatatios cardiomyopathia, hanem valami hétköznapi, de a semminél több.
júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

1. "őseimnek milyen betegségei"

Erre kevés adatot lehet találni. Esetleg a halotti anyakönyveknél a halálozás okához írt megjegyzésekből lehet következtetni néhány örökletes betegségre.

2. "születési sérülései"

Az előzőhöz hasonlóan a születési anyakönyvek megjegyzéseiből lehet informálódni, de szemben a halál okával, itt a legtöbb esetben nem jegyeznek meg semmit, nyilván keveseknek van látható születési rendellenessége.

3."milyen emberek voltak ők illetve hogyan éltek mondjuk az 1800-as években!?"

Ez attól függ, milyen volt a társadalmi helyzetük. Nem nemesi családokról kevesebb információt lehet találni. Az anyakönyvekből (születési, házassági, halotti) ki lehet deríteni, hogy mivel foglalkoztak, de ennél többet nem nagyon. Legfeljebb néhány rövid megjegyzést lehet találni időnként olyan dolgokról, amit valamiért a pap, lelkész érdemesnek tartott feljegyezni.

Mire felgöngyölíti valaki a családfáját az 1800-as évekig, tisztában lesz vele, hogy a felmenői milyen szerepet töltöttek be a település életében, mit dolgoztak, milyen veszteségek érték. Érdemes még böngészni a gyászjelentéseket és a település történetével foglalkozó monográfiákat, úrbéri és egyéb összeírásokat, nemességi iratokat is.

júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Már megint te Kornélka?
júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!