Családfakutatásnak érdemes nekiállni egyedül?
Sajnos semmit nem értek az egészhez. Csak annyit tudok, hogy a levéltárban kellene keresgélni.
Valaki tudna esetleg segíteni, hogy mit és hogyan kellene csinálnom?
Vagy érdemesebb inkább egy céget megkérni, hogy kutasson nekem?
Érdemes talán az egyesületbe belépni, segítséget kapsz
Szerintem csakis egyedül érdemes nekiállni.
Mennyit tudsz eddig? Hány éves vagy? Kik élnek még a családból? Ezek az alap kérdések.
A legtöbb adatot on-line a familysearch oldalon lehet találni, ingyenes. De a található adatokig tudni kell az adatokat. Ha még nincsnek meg, akkor egyenesági leszármazott megkaphatja az illetékes anyakönyvi hivataltól, ha véletlenül nem tudná.
Szívesen segítek elindulni, ha tudom, miről lenne szó. Megoszthatom, amit eddig kitaláltam, hogy mi hogy van.
Hát jó; de inkább ide írom, hogy más is tanulhasson.
Bár sokkal lenne a te helyzetedre nézni, hogy hogyan jobb.
Először is már több mint 20 éve kezdtem, de aztán időnként szüneteket tartottam, mert nem volt időm-ötletem.
Szerencsére (?) már akkor sem voltam fiatal. Tudtam az évet, amikor anyám-apám született, és a helyet apámnál. Tudtam, hogy nagyapám hol halt meg és kb, mikor.
Nagyapám halottija szerencsére fönt volt a familysearch-ön, onnan megtudtam, hogy hol és mikor született, és mi volt az anyja neve.
Nagyanyám lánykori nevét tudtam, és hogy hol született. Az ő születésije is fönt volt a FS-ön. Onnan megtudtam -keresni kellett, mert az időt nem tudtam- , hogy pontosan mikor született és kik voltak a szülei.
A másik nagyapámnak a nevét tudtam, és hogy melyik faluban éltek, és hogy kb. mikor halt meg. DE az nem volt fönt, úgyhogy egy családfakutató cég emberét kellett megkérnem, hogy elmenjen helyettem a levéltárba megkeresni. Mert én nem tudtam odamenni. 10 ezer Ftba került, képet nem volt szabad csinálni a bejegyzésről. De megtudtam, hogy pontosan mikor született, és megkereste a nagyanyám halottiját is, ugyanott, és talált más családtagokat is, a nagyapám anyját, testvéreket.
De csak annak az egyetlen kis falunak az azidőre való halottiját nézte meg, és mivel túl sok rokon volt, csak néhányat írt ki. Amiből tovább tudtam haladni visszafelé.
Szóval a másik két nagyszülőm halotti adataiból megtudtam, hogy mikor és hol születtek és a szüleik nevét.
Ezek az adatok már visszavittek 1895 elé, a polgári anyakönyvezés elé. Azelőtt már csak egyházi anyakönyvezés volt. Szerencsére nekem katolikusok voltak az őseim, és megvoltak az anyakönyvek mikrofilmen a FS családkutató helyein, kikértem a mikrofilmeket -3 hónapra adják, és pénzt kérnek érte, de lehet másolatokat csinálni, és fényképezni is- és szépen kikerestem visszafelé az ősöket.
Van ahol csak 1812-ig volt adat, mert leégett a templom, van, ahol 1752-ig értem el, akkor kezdték az anyakönyvezést ott.
Manapság az oldalágakon haladok visszafelé.
A családfa kutatásban az ember soha sincs egyedül én már több tucat rokont találtam, akik a világ minden táján élnek. Lehet azt is mondani, hogy megismered a családodat, ha szerencséd van.
Tehát szerintem minden esetre megéri elkezdeni. Igaz gondolni kell arra is, hogy nehézségek léphetnek fel. Mint pl.: latin, német... stb. nyelvű iratok. Amennyiben egy sokáig visszanyúló családfát akarsz felállítani számolni kell azzal, hogy minden esetben fizetni kell igaz ez nem jelent horrorisztikus összegeket. Én eddig 5 éve kutatok és kb. 300 €-t fizettem eddig.
Teljes mértékben megérte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!