Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy nő egyedül, apajelölt nélkül esik teherbe mesterséges úton és neveli fel a gyereket?

Figyelt kérdés

Elítélitek az ilyet?

Én nagyon szeretnék már gyermeket, és a biológiai órám sem igazán ér már rá. De férfire nem is vágyom igazából, volt pár hosszú és közepesen hosszú kapcsolatom, de igazából egy férfivel sem éreztem úgy, hogy szeretném vele leélni az életem, sőt, mindig arra jutok, hogy egyedül jobban megvagyok. Mit gondoltok, ezért mondjak le az anyaságról is?


2015. márc. 26. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz a gyerek hátrányosabb helyzetben, mint az elvált vagy rossz házasságban élő szülők gyereke.
2015. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

sok ilyeen not iosmerek Hollandiaban nagy divat 40 utan igy szulni ha nem jon ossze a ferj dolog.

Nem kell senkinek tudni hogy kerult az a gyerek oda be

Masik fontos a csalad segitsege de nagyon egyedul majdnem lehetetlen

2015. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondom, hogy ha az anyagi biztonság megvan, akkor jól teszi.

Ha párral vállal az ember gyereket, akkor sincs garancia, hogy nem egyedül neveli fel...

Ilyenkor legalább nincs meglepetés, mert tudja a nő, hogy egyedül vállalta.


Sok erőt, és kitartást hozzá! Azért segítséged legyen (szülő, testvér, bébiszitter...)! Hogy néha "ki tudj szabadulni", és tudj beszélgetni valakivel, ha kell. Így nem leszel magányos!

2015. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálunk főleg mo-n elegé lenézik az ilyen embereket, talán félig meddig jogosan
2015. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Önzőség.

Egy gyereknek joga van családban felnőnie, ez lenne a természetes. (Mielőtt megkapnám: normális szerető családhoz van joga, nem alkoholista szülőkhöz!) Ráadásul szép kis törés lesz az életében, mikor meg fogja kérdezni, hogy neki hol van az apukája. Egy jóbarátom apa nélkül nőtt fel (féléves korában leléptt az apja, azóta nem is látták). Ő maga mondta nekem, hogy ezt nem lehet mással pótolni, és mindig irigyelte azokat, akiknek volt apjuk és családjuk.

2015. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha van egy összetartó családod,ahol női és férfi mintát gyakran láthat a gyerek,probléma egy szál se.Egyszál magad viszont ne vágj ebbe bele,mert nagyon nehéz egyedül egy gyerekkel.
2015. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
nem ítélem el.megértelek mert ha vágysz az anyaságra,szörnyû lenne ha a korodból adódóan lecsúsznál errõl.egyébként idõközben még lehet "apukája" ,ez teljesen más helyzet mikor egy elõzõ házasságból született gyerekeket nevel egy idegen férfi ,de közben meg az apuka is képben van ,na az gáz.de így nem.
2015. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nem lesz a gyerek hátrányosabb helyzetben, mint az elvált vagy rossz házasságban élő szülők gyereke."

Ez igaz, de nem is lesz olyan jó helyzetben, mint akit egy boldog pár nevel fel. Szóval mondjuk úgy, hogy működhet, de nem ideális. Kívülállóként nem látok benne problémát, de én magam nem vállalnék így gyereket, nemcsak azért mert eleve meg sem adom az apa lehetőségét, hanem úgy érezném, hogy nem mindenben tudnám a megfelelő mintákat közvetíteni pl. párkapcsolat, férfiakhoz való hozzáállás.

2015. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnék így gyereket, miután szültem kettőt úgy, hogy apuka is van. Őszintén szólva nekem a párom a legnagyobb támaszom, és nem hiszem, hogy a terhességet, szülést ilyen jól éltem volna meg nélkule.

A gyereknevelés felelőssége pedig igy nem csak az én vállamon nyugszik. A gyerekeknek az a természetes, amiben felnőnek, de közösségben frusztráltak lehetnek, ha más a családmodell, mint atársaiknál.

Szó, mi szó, nem tartom jó ötletnek, de a te dolgod, és ha a barátod, ismerősöd, családod lennék, és ezt vállalnád, akkortámogatnálak benne.

2015. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azt se ítélem el, akiről mindenki tudja, hogy a falu qája, és maga se tudja kitől esett teherbe.

Ha van elég megtakarítása, hogy kényelmesen kihúzzák az első 1-2 évet, akkor miért ne vállalhatna?

2015. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!