Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 4 hetente hazalátogatni kevés...

4 hetente hazalátogatni kevés szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom valakinek sok valakinek kevés, így hülye kérdés, de még is felteszem.

Sajnos sok a km a családomtól.

Így a 4 hetente hazajárás a vállalható csak a gyermekünkkel.


Olyankor egy hétvégét otthon vagyunk.

Párom szüleivel majdnem mindennapos a találkozás.

Bennem nagy hiányérzet van, nem tudom el fog -e múlni valaha, mert szívesebben találkoznék én is sűrűbben velük, mert nagyon szeretem őket, de párommal így állapodtunk meg, hogy itt fogunk lakni.


Köztes helyet azért nem szeretnénk, mert az Pest lenne, Pest környékét kevésbé tudjuk elképzelni magunknak, mert ott aztán tényleg nincsen senkink.



tegnap 16:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjed szülei mindenesetre egyáltalán nem szempont. Annyira igen, hogy havonta egyszer lássátok őket, azon túl nem. Ha a férjed ebben őmelléjük áll a te ellenedben, akkor nem szeret. Akkor csak őket szereti. Egyébként nem vagyok összeragasztva, egyedül is mehetsz. Valójában te kislány vagy, aki nem szakadt le a szüleiről, és hasonlóképp a férjed is. Egy felnőttnek elég lenne 4 hetente. Két óvodás házasodott.

Mit szeretsz a férjedben? Mennyi ideig jártatok? Te összekötötted az életedet valakivel, akitől RETTEGSZ!!! Ez durván abnormális! A férjedtől NEM FÉLHETSZ! Ha rettegsz, el kell válni, mert ilyen hiányokkal és szenvedésekkel nem élheted le az életedet. Nem tudod felnevelni a gyerekedet boldognak, mert te boldogtalan vagy! Teljes mértékben kiszolgáltattad magadat! Mért mentél férjhez hozzá?

Menj pszichológushoz!

tegnap 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Így most milyen távolságra laktok a szüleidtől? A gyerekkel kettesben nem tudtok sűrűbben menni?
tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

6 éve vagyunk együtt és 2 éve házasok vagyunk. Gyermekünk fél éves.

Egy közeli településen éltünk és mikor született a babánk akkortájt költöztünk ide, ahol most lakunk.

Hirtelen elég sok változás ért engem és most jöttem sajnos rá, hogy minden, amit eddig vallottam csak saját magam ámítása volt.

Szeretem a párom, mert nagyon kedves, gondoskodó, segítőkész, imádja a babájàt és próbál mindent megtenni, hogy én jól érezzem magam itt.


Többször említettem, hogy nem jó nekem itt. Beszéltem már pszichológussal is ezzel kapcsolatban.


A pàromnak azért nem mertem mondani, hogy költözzünk köztes helyre, mert eddig igazából sose gondoltam erre, mindig azt mondogattam magamnak, hogy ha már így alakult legalább az egyik családhoz legyünk közel.


Azonban belefáradtam, hogy sokszor 4-5 hetet kell vàrnom, hogy hazautazhassak a párommal a családomhoz és cserébe én mindennap naprakész vagyok az ő családjának, akik van, hogy egy nap 2x is bekopogtatnak.


Nekem ezzel egyébként nem lenne bajom, mert családcentrikus vagyok, a baba is mindig kacag rájuk, viszont belül nyomaszt, hogy én mindent hátrahagyva eljöttem, hogy innentől mindennapot a párommal és annak családjàval és falusi lakóikkal töltsek és vágyom valami újra, bármire, ami nem itt van. Nem célom szüleim városaba költözni, amit írtam egy közteshely is jó lenne, hogy könnyebben eljussunk az én családomhoz is, de meg úgyis bő 2 óra lenne az út. Mert kb. 4 és fél óra az út jelenleg..


És az a baj, hogy szerintem úgy élni, hogy az ember sosincs otthon hétvégén nagyon nehéz lehet, illetve mindig pakolni a táskába, hisz ott alszunk, mert messze megyünk stb. nem egyszerű szerintem.


Na meg előre látom, hogy oda aztán senki se jönne meglàtogatni minket, természetes lenne, hogy mi megyünk minden hétvégén hol ide, hol oda.

tegnap 21:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha kedves meg gondoskodó meg segítőkész, akkor miért rettegsz tőle?
tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Mert tudom, hogy úgy se fogja màsnap meghirdetni a házunkat és bútorainkat, hogy tudjunk venni valahol másik házat és nem fog elkezdeni keresgélni pest környéki idegen települést . Tudom, hogy 1 porcikája se kívánna menni egy teljesen idegen megyébe, idegen kisvárosba, ahol senki se ismeri, pláne úgy, hogy most jelenleg ott lakhat, ahol a nagymamája, a szülei, a testvérei, a keresztgyereke, unokatestvérei és falusi ismerősei, cimborái. Valamint nem menne oda, ahol semmi segítségre nem számíthat, hisz itt mindent az apjával csinál, na az biztos, hogy ha elmennénk nyilván nem segítene és nem is tudna senki, hisz mindenkitől messze lennénk. Sok mindenhez kell sokszor férfi erő, segítség, bár nyilván attól is függ milyen házat veszünk, mennyi munka lesz rajta.

Páromnak ez egy álom hely, álom ház. Nekem nem.

Néha látom, hogy a párom is szomorú, hogy én nem vagyok elfogadó a hellyel, helyzettel kapcsolatban. A legjobban az zavarja, hogy már nem is kívánom őt tulajdonképpen, mert annyira elkeseredtem a kialakult helyzet miatt, hogy sajnos valóban nem vágyom a párom érintésére. :((


Ettől függetlenül próbálok gondoskodó feleség lenni, csak sokszor elmondom, hogy nem annyira tetszik itt.

tegnap 22:05
 16/20 anonim ***** válasza:

A párodnak álomhely az, ami az általa élete párjául választott nőnek pokoli szenvedés. Hát ez így nem működőképes. Azt a 4 évet együtt a házasság előtt hol töltöttétek? Te nem tudod élhetően elviselni azt, ahol ő él (nem csodálom, unalmas és távoli), ő talán (bár ezt nem tudod, hiszen nem kérdezted) nem tudja elfogadni azt, ahova te szeretnél költözni. Házassággal összeférhetetlen ellentét. Nyilvánvaló, hogy ezt a papír és főleg a gyerekvállalás előtt kellett volna kipróbálni.

El kell válni, kislány! Az egész életedet boldogtalanul akarod leélni? Már a szexet se kívánod vele! Mit mondott a pszichológus?

tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ennek így ebben a formában előbb utóbb úgyis válás lesz a vége, a házasságotok rámegy mindenképp. Ne húzd, feleslegesen tovább. Mond el neki mit szeretnél, ne csak azt nézd, hogy neki ez így baromi kényelmes.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Persze, 16-os, a kérdező váljon el, költözzön haza a szüleihez es ezzel kvazi szakítsa el a gyereket az apjától teljesen (4,5 orás távolságban a láthatás sem túl gyakran megoldható), csak mert nem gondolkodott előre. Ez baromi korrekt dolog egy apával szemben, aki szereti a gyerekét.
tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hanem helyette éljen boldogtalanul még 60 évet. Aha ...
tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél érte, hogy megszeresd. Minden adott, hogy boldog légy. Szerető férj, gyerek, tudod hányan összetennék a kezüket? Megértem, hogy hiányzik a családod, de mostmár ez az új családod. Hívd át esetleg a szüleidet 2 hetente magatokhoz. Miért lehetetlen? Szerintem a 4 hét az egészséges. Én havonta látom anyámékat, 20 éves egyetemista vagyok. Nincs bajom vele. Sőt, ha a párom velem lenne, összetenném a kezem mivel én ott érzem magam jól, ahol ő ott van. Nem a szüleimtől függ a boldogságom. Persze szeretem őket, és szívesen vagyok velük is.

Szerintem vagy próbáld meg megszeretni a helyet, szerezz barátokat, vesézz ki minden lehetőséget. Ha nem jó semmi, akkor meg próbálj beszélni a pároddal, hogy változtassatok. Az a baj, nem a szeretettel kell kötni, hogy bele megy e vagy nem. Ahoz kell kötni, hogy mennyire rugalmas, ő mennyire tud elszakadni otthonról.

De akárhogy is kérdező, neked már van egy családod. És az a család ott van melletted. Ők kell legyenek a legfontosabbak.

ma 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!