Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 4 hetente hazalátogatni kevés...

4 hetente hazalátogatni kevés szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom valakinek sok valakinek kevés, így hülye kérdés, de még is felteszem.

Sajnos sok a km a családomtól.

Így a 4 hetente hazajárás a vállalható csak a gyermekünkkel.


Olyankor egy hétvégét otthon vagyunk.

Párom szüleivel majdnem mindennapos a találkozás.

Bennem nagy hiányérzet van, nem tudom el fog -e múlni valaha, mert szívesebben találkoznék én is sűrűbben velük, mert nagyon szeretem őket, de párommal így állapodtunk meg, hogy itt fogunk lakni.


Köztes helyet azért nem szeretnénk, mert az Pest lenne, Pest környékét kevésbé tudjuk elképzelni magunknak, mert ott aztán tényleg nincsen senkink.



ma 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szegedről költöztünk Tatabánya fölé egy kis faluba tavaly novemberben. A család Szegeden lakik. Tavaly óta összesen 5x voltunk ott. A család is jön hozzánk nagyjából 2 havonta. Másképp nem tudjuk megoldani mert nekünk is sűrűek a heteink.
ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Most erre mit lehet mindani?


Nyilvan, ha szeretik egymást a rokonok, akkor jobb lenne találkozni, de ha ekkora a tavolság, ez van. Mi evekig külföldön laktunk, akkor evi 3 alkalommal jöttünk haza, most mit tehettünk volna?

ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok. Ha a szívemre hallgatok sokszor azt érzem mennék köztes helyre, hogy egyik hétvégén itt másik hétvégét ott legyünk, de sajnos ígyis olyan 2 óra kocsikázást jelentene ez, ha pest környékén laknánk.

És félek, hogy ezzel csak a gyerekemet szívatnám meg.

Illetve párom családja szétszedne szerintem, ha elvinném a fiúkat csak hogy én is gyakrabban láthassam a családomat.

Én nagyon szeretem a párom, mint embert, de azt érzem, hogy ez így nekem nagyon keserves.

ma 16:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Köztes helyet azért nem szeretnénk, mert az Pest lenne, Pest környékét kevésbé tudjuk elképzelni magunknak, mert ott aztán tényleg nincsen senkink."


Biztos, hogy neked ez kevés, mert szerető, összetartó család vagytok, fontosak a barátaid is.

Nekem nem lenne kevés, én simán elmennék egy idegen országba úgy, hogy soha többet nem jönnék haza.

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A szüleim és a testvéreim is ott laknak, illetve a keresztgyermekem. Így nagyon sok mindenki odaköt engem.

Csak páromnak természetes itt lenni, hisz neki is itt van a családja, testvére és itt is van keresztgyermek.

Szüleinek jobb érzés mindennap átugrani 10 percre, valamit beadni, amit vettek, látni az unokát és a gyereküket. Illetve az apukája is mindig szeretne segíteni páromnak a házon, mindent együtt csinálnak.

Azonban bennem óriási a fájdalom, hogy 4 hetente tudok hazamenni és igazságosabbnak találnám, ha inkább utaznánk 2 órát és hazamennénk hétvégén hol az egyik hol a másik családhoz és akkor tényleg ott lennénk velük érdemben.

Aztán én bennem sem lenne rossz, negatív, féltékeny érzés.

Csak a párom szülei mindig azt mondják, mivel még csak 1 gyerek van, hogy milyen jól fog jönni, ha lesz 2. Ne adj isten 3. Majd a segítségük és hogy ők mindig akarnának velünk találkozni.

Azonban én egyre kevésbé érzem magamat jól ezen a településen, valahogy nagyon elkeseredettnek érzem magam és megoldást keresek őszintén.


Még kicsi a babánk, nincs 1 éves, így talán még most lehetne lépni.


Persze ilyenkor jön az a gondolatom, hogy így egy szabad hétvégénk se lenne és hogy focizna esetleg, ha pl. Akarna a fiúnk vagy bármit ami hétvégi program. Párom is pl. Focizik hétvégén meg jár összevissza mindig..

Azonban szerintem mindent meg lehet oldani, biztos vagyok benne, hogy nem dőlne össze a világ, ha csak 2 hetente tudna járni focizni. Ugyanis csak egy kis falusi foci csapatban játszik, mások is szoktak hiányozni.


A települést meg azért nem szeretem, mert nagyon kicsi. Kis faluban lakunk, ahol ugyan nagyon közvetlen szomszédok vannak, van kisgyerek is, aranyosak.

Azonban nekem ez nagyon kevés. Én szívesebben laknék egy olyan helyen, ahol van egy színvonalas ovi, legalább egy általános iskolával, ahol nincs kisebbség és normális oktatás van. Szakkörök és egyéb elfoglaltságok. Van park, mozgás lehetőség, illetve programok! De nem Budapest! Hanem mindenképp 1 kistelepülés, egy kis város, ami családias.


Ha tudtok ilyet Pest környékén (ez megérne egy új kérdést azt hiszem) elfogadnám a tanácsot.


Páromnak ezt sosem mertem mondani, hogy lakjunk köztes helyen, de én azt érzem már tényleg elegem van. :( Csak azt érzem túl sok támadás érne, ezért nem merek lépni. Párom csaladja felől. Tudom, hogy elkezdenének olyanokat mondani, hogy nem érdemli meg a családom, hogy közelebb költözzünk ezért meg azért, mármint kitalálnának valamit.


Sajnos nem csípik a szüleimet a párom szülei....:|||| Katasztrófa.


Elválni semmiképp nem szeretnék. Szeretném felnevelni boldogana!! A közös gyerekünket, de most nem vagyok boldog, folyton csak kattogok és szeretném, ha a gyermekem, majd gyermekeim boldognak és kiegyensúlyozottnak látnának engem, most jelenleg mindennapom céltalan.

ma 16:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldre költöztünk. Évi 2-szer megyünk haza meg jönnek hozzánk a rokonok és nekünk jó ez így. Ugyanakkor nekem az az érzésem, hogy neked elsősorban a hellyel van bajod.
ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichoterápia kérdező. Nagyon durván el van állítva a belső iránytűd. Nő vagy, igaz?
ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Innentol jatjatok mindwn masodik hetvegen.

Es neha a szulok is utazhatnanak hozzatok!

ma 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Párod családja szétszedne, ha elvinnéd a fiukat...

A párodnak sosem merted mondani, hogy költözzetek köztes helyre...

Te egyszerűen fosol a párodtól. Ez nem jó így. Ne add fel magad, a vágyaid, a családod, nem éri meg. Bánni fogod. Mit gondolsz, meddig lehet így élni, hogy nem úgy élsz, ahogy szeretnéd? Állj ki magadért, egy életed van.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hetente tudunk menni anyuhoz, de sokszor kevésnek érzem, mert idős és beteges. Párom családja közel lakik, így akkor megy, amikor akar. Én már nem járok, mert többször elrúgták a pöttyöst.
ma 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!