Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, akit a...

Milyen szülő az, akit a gyerekét érdemtelenségre hivatkozva kizárja az örökségéből?

Figyelt kérdés

szept. 14. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom egy érdemtelen gyerek szülője.
szept. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Én itt folyton azt olvasom, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK, de mindenki laxharjah a szüleit.

Ha lenne gyerekem, és felém sem nézne, én sem adnék neki semmit.

szept. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez a szülő döntése teljes mértékben.szóval ez nem sokat számít.
szept. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Hat, ha azt vesszuk, en erdemtelen vagyok, mert nem nyitom ra apamra az ajtot. Valoszinuleg mar nem talalkozunk az eletben. Igy o kitagathat engem az oroksegbol, az o szemszogebol en erdemtelen vagyok.


Viszont a sztorihoz meg az is tartozik, h 7 eves koromban lefalcolt, sosem vett reszt a nevelesemben, semmilyen formaban.

szept. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
És az mennyire igazságos,hogy az én anyámat én látogatom folyamatosan tartsuk a kapcsolatot amikor beteg én megyek hozzá van,hogy napokig nála maradok ha beteg pedig nekem is van saját családom és ha valami baj éri akkor hozzánk fog költözni ez így van megbeszelve,de a másik gyereke a lánya évek óta felénk se néz nem érdekli mivan vele vagy velem mégis előre megvan mondva,hogy bizony ő is örököl nem is keveset pedig anyagilag ő tőlem jóval feljebb áll és neki az csak apró pénz lenne,ami nekem nagy lehetőség vagy befektetés lenne a szakmámat illetően (?) Akkor ennyi erővel nem is kellene gondoskodnom nekem se róla és egyedül hagynom aztán én is megkapnám ug:amúgy a részem (?) Kétlem sokszor a szülők nem igazságosak vagy én már nemtudom lehet tévedek
szept. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Justinianus ***** válasza:
5%

Nincs olyan, hogy a szülő valakit érdemtelenségre hivatkozva kizár az örökségéből.

Egyrészt olyan van, hogy a szülő a végrendeletében a gyereke helyett mást nevez örökösének. Ez a kizárás, amit nem kell indokolni, mivel a végrendelet lényege az, hogy az ember arra hagyja a dolgait, akire akarja.

Másrészt van az érdemtelenség. Érdemtelenségre az hivatkozhat, aki az érdemtelen személy kiesése folytán maga örökölne. Tehát a szülőm halála után ÉN mondom, hogy a testvérem érdemtelen, és akkor (ha az érdektelenség törvényi feltételei valóban fennállnak) én öröklöm az ő részét is.

szept. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Milyen gyerek az, aki érdemtelen az örökségre?

Azt uyge tudod, hogy q torveny azt írja elő, hogy még kell indokolni és a nem tetszik a haja színe nem indok?

szept. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Tehát a szülőm halála után ÉN mondom, hogy a testvérem érdemtelen, és akkor (ha az érdektelenség törvényi feltételei valóban fennállnak) én öröklöm az ő részét is."


Ezt az orbitális baromságot egyedül találtad ki, vagy valaki segített?

szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Te nem vagy tisztában az érdemtelenség fogalmával örökléskor. Ez egy olyan jogi fogalom, amikor egy örökös érdemtelenné VÁLIK valamilyen cselekedetével, amit a törvény pontosan leír, mik ezek, tehát nem az örökhagyó hivatkozik erre, hanem pl a többi örökös.


pl. itt elég részletesen le van írva, mikor beszélünk érdemtelenségről:


[link]


Nagy valószínűséggel Te az örökségből való kizárásra gondolsz, ezt az örökhagyó minden indoklás nélkül megteheti, ha végrendelkezik, az örökös pedig ekkor is kérheti a köteles részt. Az, hogy ez mennyire igazságos, helyzetfüggő.


Pl. én úgy örököltem a nagyszüleim után, hogy az egyik szülőm elhúnyt még kicsi koromban és bár a többi testvér úgy gondolta, nekik minimum több járna az örökségből, mert a halálesetet követően nyilván ők tudtak kapcsolatot tartani a szülőkkel, de mivel a nagyszüleim kijelentették, nekik a meghalt gyerekük ugyanúgy fontos volt, mint az élő gyerekeik, Ők az unokát nem fogják kizárni az örökségből.


Ismerek olyan családot is, ahol az idős szülő eladta az ingatlanát, neki adta az egyik gyerekének az árát, aki szintén eladta a saját lakását, ezáltal nagyobb lakást tudott venni, összeköltöztek, mert már gondozásra, ellátásra szorul, orvoshoz kell hordani a szülőt. Gyakorlatilag ez által a testvére semmit se fog örökölni, hiszen nem lesz mit. Itt sem fekete, vagy fehér, ez mennyire igazságos, hiszen a másik gyerek messzire költözött, esélye sem volt a szülőjét gondozni.


Van, aki eltartási szerződést köt az egyik gyerekével, aki ezáltal vállalja a gondoskodást, a másik gyerek így nem fog semmit örökölni.


Az öröklési törvény ezekre a fenti esetekre is ad alternatívát, pl ha az ajándékozás, vagy az eltartási szerződés 10 éven belüli, örökléskor megtámadható és ekkor is jár a köteles rész.

szept. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező.


Mindenki azt tesz a saját vagyonával életében amit akar, vagy jónak lát.

Nem kötelező rokonra hagyni, fel is élheti. Az az ővé ő dolgozott meg érte. Számomra mindig is gusztustalan mikor a gyerek, egy felnőtt ember várja, remeg szinte az örökségért, és míg a szülő vígan él már téma ki mennyit kap.. Az végképp visszataszító mikor testvérek háborúznak érte.


Nem olvastam végig a kommenteket. De ezen megakadt a szemem.


Kedves 5#


Leírasod pontosan úgy hangzik,hogy te igazából az örökség miatt csinálod nem pusztán szeretetből.

Már lelki szemeid előtt elköltötted, befektetted a nem létező örökséget.. miközben szapulod a testvéred.

Rém gusztustalan.

Ha teher számodra az egész, beszéld meg édesanyáddal, jobb mindenkinek ha otthonba megy. Aztán nem lesz probléma,hogy egyenlően örököltök 🤷

szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!