Anyukám miért ilyen?

Figyelt kérdés
Tehát anyukám de nem csak ő (de most ebben a kérdésben róla fogok írni) sokszor nem hallgat meg meg nem erdekli amit elalszik vagy nem valaszol vagy nem erdekli aztan ma is ez volt szabin van es o idosgondozo hivta az egyik embere es felvette neki a telefont ugy h sose szokta aztan en meg kozbe beszeltem de nem erdekelte aztan mikor letette megemlktetgem h beszeltem erre o azt mondta azt hitte abba hagytam es mondtam neki h nem aztan besertodoott ezen es mar jott a helyesegeivel hogy vissza viszi a boltba amit nekem vett(nem kell nagy dolgokra gondolni) sokszor csinalja ezt pl elveszi vagy gyermekotthonba rak meg ilyenek. Igazabol en sose fejezhetem ugy ki a szuleimnek az erzelmeim mert jonnek h hat ennyk evesen semmi bajod nem lehet meg stb. Lehetne meg ehhez sok mindent irni pl sokszor o panaszkodik aztan en nem fejezhetem ki magam mert csam gyerek vagylk es ennyi. Egy baratom szerint narcisztikus az anyam de nem hinnem mert nem olyan durva vagy nem tudom..

szept. 13. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Wat? Nem lehet értelmezni, amit írsz. Se pont, se vessző, semmi tagolás...
szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Pedig nárc. Klasszikus esete.
szept. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"...szabin van es o idosgondozo hivta az egyik embere es felvette neki a telefont ugy h sose szokta aztan en meg kozbe beszeltem de nem erdekelte..."

Na nézzük: felvette a telefont, mert szerinte fontos lehetett. Te lesz@rtad, hogy mással beszél és fecsegtél tovább, ahelyett, hogy megvártad volna amíg befejezi. Te nem voltál a telefonos kommunikáció része, emiatt az alapvető illemet kellett volna betartanod: Nem duruzsolsz a fülébe folyamatosan!


Egy átlag ember egyszerre csak 1 dologra tud teljes mértékben oda figyelni! Mindegy mit állít magáról... Vannak olyanok akik erre képesek, de az kb a társadalom 1%.


A szülő-gyerek problémák terén többnyire a szülőnek van igaza, és mindkét fél hibás a dolgokban. Azért a szülőnek, mert már elkövette azt a hibát amiket te akarsz, és próbál terelgetni. Ez valakinek jobban megy, valakinek rosszabbul. Mivel anyukád idős gondozó jóval átlag feletti türelemmel rendelkezik, kb olyan mint az óvónők.

szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Vannak szülők akik egyáltalán nem veszik komolyan egy gyerek érzelmeit. Hiszen csak gyerek, mi baja lehet. Szerintem ez hatalmas baj, de ha ilyen, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Nem tudod őt megváltoztatni. Ilyen szülőkkel sajnos felesleges érzelmekről beszélni. Azt hogy nárci azt ennyiből nem lehet megállapítani, bár a leirtak alapján nem hiszem hogy az lenne. Ez a "vissza viszem a boltba amit vettem" meg hasonló, ez tipikusan olyan anyukás fenyítés, akiknek fogalmuk sincs hogyan kell bánni egy gyerekkel :D
szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
hány éves vagy?xddd
szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Juj, hármas régen olvastam ennyi fszságot egy kommentben...
szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
A helyesírás kifogyott, írásjel nem is volt.
szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Lehet azért nem hallgat meg, mert nem érti, mit mondasz. (én se értem). Tanulj meg fogalmazni és írni.
szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Figyi, segítek leírni.

Anyukám sokszor nem hallgat meg, nem érdekli amit mondok. Elalszik, vagy nem válaszol, vagy nem érdekli. Ma is ez történt. Anyu idősgondozó és hívta az egyik embere. Felvette neki a telefont úgy, hogy sose szokta. De én közben beszéltem hozzá, és őt ez nem érdekelte. Aztán mikor letette megemlítettem, hogy beszéltem, erre ő azt mondta, azt hitte abbahagytam a mondanivalómat. Mondtam neki, hogy nem. Ő besértődött ezen és már jött a hülyesegeivel, pl. hogy visszaviszi a boltba amit nekem vett(nem kell nagy dolgokra gondolni). Sokszor mondja ezt, pl. gyermekotthonba rak, stb. Igazából én sose fejezhetem ki a szüleimnek az érzelmeimet, mert azt mondják, hogy "ennyi évesen semmi bajod nem lehet", stb.

Lehetne még ehhez sok mindent írni, pl. sokszor ő panaszkodik, én pedig nem fejezhetem ki magamat, mert csak gyerek vagyok és ennyi. Egy barátom szerint nárcisztikus az anyám, de nem hinném, mert nem olyan durva.

Szívesen.

Plusz tanács. Olyan kifejezéseket, szavakat használsz, amik nem illenek oda, semmi köze a szövegkörnyezethez. Nem csoda, hogy senki se hallgat meg. Érthetetlenül beszélsz össze-vissza.

2. Plusz tanács: Olvass nagyon sok könyvet, jót tesz a szókincsednek és a fogalmazásodnak. Talán szívesebben hallgatnak meg a szüleid is.

szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

6 még is mire gondolsz?

Nálatok is normális telefonáló emberhez folyamatosan beszélni, esetleg túlkiabálni, hogy még véletlenül se halja mit mondanak neki a telefonban?


A figyelem megosztásról pedig: néz párhuzamosan két olyan podcastot, amit még nem láttál, és mond vissza mindegyik tartalmát. 1 millióban fogadnék rá hogy, ha feltennék belölőlük 10-10 kérdést, a felére sem tudnál válaszolni, és össze kevernéd a tartalmakat.

Vagy egyik kezeddel rajzolj virágokat a másikkal meg írd le ezzel egy időben mit csináltál aznap. Ez sem fog sikerülni!

szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!