Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire kőbe vésett,...

Miért ennyire kőbe vésett, kényszeres, feszült esemény fiatal pároknál a gyerekfürdetés?

Figyelt kérdés

Évek óta látom, hogy kisgyerekes pároknál a gyerek esti fürdetése valami olyan kényszeresen űzött program, ahol mindkettőnek jelen kell lennie az elejétől a végéig, és mindent, de tényleg mindent ennek rendelnek alá. Apukák rettegve rohannak haza, hogy mi lesz, ha elkésnek róla, minden nap pontosan ott kell lenniük a fürdetés időpontjában, különben óriási balhé lesz belőle. Nem igazán értem, miért van ez, miért nem tudja némelyik este csak az egyikük megfürdetni a gyereket, és miért ekkora feszültség forrása ez a házasságokban, ha az egyik fürdetést valamelyik fél nagy ritkán kihagyja, vagy nincs ott végig.

Komolyan, mi erre a magyarázat?



aug. 26. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk most a nagymama nem tudja kiemelni, ezért kell egy másik családtag. Hát, az is nagyon alkalmatlan az egyedül evésre (sergtörlésről már ne is beszéljünk), aki ezt nem érti meg.
aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem kényszeres program, de azért este hét-fél nyolckor mondjuk apuka igenis legyen otthon, ugyanis nem kamasz, hanem szülő, akinek kötelezettségei vannak.
aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, te apuka szeretője vagy?

Vagy esetleg a munkahelyi főnöke, aki este 7-8 körül még bent akarja dolgoztatni az illetőt?


Kb. ezeket a motivációkat tudom elképzelni, hogy miért írtad ki ezt a kérdést.

Nos, kétgyerekes apaként mondom: örömmel fürdettem mindig a két gyerekemet. Ez egy intim, bensőséges családi program, amin ott szerettem mindig lenni, ha már napközben nélkülöznöm kellett a kisgyerekeim társaságát.

De amikor még egy gyerekem se volt, akkor is otthon voltam este 7-8 óra körül, mert uram bocsá' a feleségem is vágyott arra, hogy este együtt legyünk, sőt én is.

Egyszerűen a családom, sőt önmagában a párom is fontosabb annál, semhogy az estét nélkülük töltsem. Ezt egy gyerekutáló incel természetesen sosem fogja megérteni, és ezt nyugodtan vedd magadra, kérdező!

aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12 és ha apuka 2 műszakban dolgozik? Nem mindig lehet megoldani, hogy ott legyen folyamatosan minden este.
aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Majd ha lesz gyereked megtudod. Nálunk az elején valóban ilyen görcsös volt, mert a bab pici volt és csúszós és utált fürdeni. Egyikőnk fogta, másikunk fürdette minél gyorsabban, közben énekeltünk, zenét raktunk be, a hajunkkal is báboztunk csak ne sírjon és éljük túl minél kevesebb lelki töréssel és veszekedés nélkül.

Később azért kellünk ketten mert miközben az egyik fürdet mert ugye egyedül hagyni nem lehet gyereket a kádban, addig a másik tud haladni a lefekvéshez szükséges készülődéssel.

A gyereknevelés nehéz, nagyon. Sok sok stresszel jár, semmi sem úgy alakul ahogy eltervezed, pedig nagyon akarod hogy jó legyen és mindent is feláldozol érte mégis egy kalap fos lesz a végén néhány dologból és ez egy idő után ingerültté tesz, ami veszekedéshez vezet stb. Bonyolult leírni de hidd el hogy nem véletlen tapasztalod ezt és nem mindenki bolond hanem tényleg jobb úgy ha ilyenkor időre ott van mindkét szülő.

aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!