Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem tudják...

A szüleim miért nem tudják elfogadni a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Huszonhárom éves vagyok. Két éve összejöttem a volt informatika tanárommal, akivel azóta is együtt vagyunk. Mi a nagy (tizennyolc év) korkülönbség ellenére is boldogok vagyunk, de a szüleim szerint ez helytelen, mert rossz fényt vet mindkettőnkre! A páromra mert hogy erkölcstelen dolog összejönni egy diákkal, rám meg azért, mert szerintük rosszat fognak róluk gondolni. Olyannyira elmérgesedett már köztünk a helyzet, hogy amikor márciusban bejelentettem nekik, hogy unokájuk lesz, (akkor voltam hathetes terhes) apám magából kikelve elkezdett ordítozni, hogy mit gondolunk mi, hogy gyereket merünk ekkora korkülönbséggel vállalni és hogy ki fogja anyagiakat biztosítani. Én nagyon felkaptam a vizet és visszaordítottam, hogy ha az utcán élnék se kéne a pénze és bocsánat, hogy boldog vagyok. Dühösen elrohantam, utána bár többször hívtam, de mindig letagadtatja magát anyámmal, letiltotta az e-mail és a telefonszámomat is. Anyám is mindig hajtogatja, hogy ez nem lesz jó és hogy később nagyon meg fogom bánni. Egyszerűen kiborító, hogy a rokonságon belül is úgy állítanak be, mint valami naiv buta libát, a páromat meg mindenféle undorító jelzővel (pedofil, kéjenc, mocsok stb...) illetik.

Elnézést kérek ha hosszú lett.



aug. 25. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésedre a válasz ott a leírásodban. Elmondták, miért nem tudják elfogadni.

Ez vagy változik idővel vagy nem.

aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Átlag magyar mentalitás.

Még a normálisabbak sem örülnének ha egy cigány lenne így a családban. Még ha rendes, dolgozó ember sokak csak azt látják hogy (fél)cigány.

Amúgy tuti kínosnak is érzik a párválasztásod, szégyellik.

Ők nem hiszem hogy változni fognak, inkább ahogy te jobban közelebb kerülsz a baratodhoz úgy távolodsz majd el tőlük.

Itt rajtad áll hogy hogy kezeled ezt. Eltűrőd, ignorálod, leépited majd őket idővel de a meggyőzésükre és az elfogadásukra halovány az esély.

aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A párom nem cigány, se félig, se teljesen. Magyar.
aug. 25. 17:25
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a nagy korkülönbség miatt ágálnak.


Mindenesetre sajnálom a történteket.

aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak az idő segíthet, sajnos akármit mondasz, nem fogod tudni megváltoztatni a gondolkodásukat. Egy idő után talán enyhülnek majd, ha részt akarnak venni az unokájuk életében és a tiédben is, és azt látják, hogy a kis családoddal boldogok vagytok együtt, és ez nem változik, bármit gondolnak, tesznek, mondanak.

Egyébként gratulálok!

(Egy 17 hetes várandós kismama)

aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát figyu, én se örülnék ha a lányom egy bácsival jönne össze és unokát szülne neki.
aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Több dologtól is félhetnek. Pl., hogy a párod a volt diákjaira hajt, hátha pár év múlva már másik kell neki. Vagy, hogy ha már ennyivel idősebb, legalább valami lóvés pali lenne. Vagy bármi más, akár az is igaz lehet, hogy a falu szájának akarnának megfelelni. De, hogy gyerekként kezelnek téged az fix, megmagyarázni nem tudják mint felnőtt a felnőttnek, de legalább hisztiznek és parancsolnának neked.
aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%

Mert akkorát csalódtak benned hogy rád sem ismernek.

Még azt lehet elfogadták volna idővel hogy ki a párod de te még terhes is lettél. Sokk volt ez egyszerre.

aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Szóval 21 éves voltál, ő pedig 39 mikor össze jötettek.

Most 23 vagy ő pedig 41.

Ha végzőskent is tanított akkor 18-19 korodig tanarod volt két-három évet kihagytatok és össze jöttetek.

Ami gáz ebbe az nem csak a korkülönbség hanem a tanár-diák előviszony.

Két év az elég rövid idő, eljegyzett már, házasok még nem vagytok nem? Együtt éltek? A párod volt már házas, gyereke van már? A gyereket akartátok, tervezett volt, vagy csak besikerült?

Amúgy apud részéről hogy ennyire ignorál nem nagy lépés lenne hogy megtagad. Iszonyú csalódott lehet hogy ilyen vagy, és ilyet tettél.

aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A párom volt házas. A feleségét nyolc éve vesztette el, baleset következtében. Van egy fia és egy lány. Két fia volt, de a fiatalabbik öt éve meghalt leukémiában. Igen, beszéltünk közös gyerekről, hogy szeretnénk egy közös babát. Igaz, mi jövőre terveztük, kicsit előbb lesz. Szóval igen, a baba tudatos volt.
aug. 25. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!