Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is volt hasonló esetben?

Más is volt hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Néha az anyám bele szól olyan dolgokba, hogy a lányomnak miért vásárolok néha bizonyos dolgokat.

Nem igaz az , hogy számon kell azt kérni hogy én mégis mit és miért veszek neki nem mindegy?

Meg amúgyis a másik fele a dolognak, hogy tudok spórolni a pénzemmel a másik része meg, hogy néha azt is tudom, hogy nem mindig véletlenül mondja ezeket a dolgokat, hogy segítsen vagy hogy segítsen abban hogy spóroljqk de akkor is nem mindegy neki, hogy mikor milyen apróságot veszek neki?

És ebből is nem egyszer volt már vita mégis csak az én lányom neki meg az unokája.



aug. 17. 01:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

"mindenki annyit tud a másikról, amennyit a másik mutat neki, nem látja az egész képet, igen még a szülő sem"

Épp ez az, hogy az egész képet senki se látja, még ő maga sem! Pont ezért érdemes elmondani a meglátásainkat, mert mi kívülről, egy más szemszögből lehet, hogy olyasmit is észreveszünk, amit ő nem. Ha elmondjuk neki, hogy mi hogyan látjuk a helyzetet, akkor ő tovább tudja gondolni a meglátásainkat azokkal a dolgokkal együtt, amiket mi nem láthatunk. Ha viszont nem mondjuk el neki, akkor annyival kevesebb információból tud csak valamit kihozni, magyarul forog körbe-körbe és szenved.

aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%
Ellehet neki mondani, ha kéri a tanácsot.
aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem biztos, hogy felfogja, hogy jól járna, ha tanácsot kérne, vagy lehet, hogy tudja is, csak nem mer tanácsot kérni, pl. mert cikinek érezné, stb. Elébe lehet menni. Az, hogy valaki kéretlenül mondja, még nem jelenti azt, hogy nem csupa jószándékból mondja. Aztán lehet vele kezdeni bármit, nem muszáj megfogadni. De jól jár, akinek tanácsot adnak, ha elgondolkodik rajta, mert valami oka biztos van, ha valaki tanáccsal áll elő. Lehet, hogy csak van jobb ötlete, mint amit lát. Nulla találmány született volna a világon, ha mindig mindenki csak akkor jött volna az ötleteivel, amikor valaki tanácsot kért tőle.
aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
Már ne haragudj, de ez a fölényeskedő, én csak azért is jobban tudom mentalitás nagyon nem jön be az emberelnek.
aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11

HA kéri.

aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Inkább nézzük, hogy szenved? Meddig? Amíg öngyilkos nem lesz? (Egy másik topikból jövök...)
aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
Azért van különbség, ha az életét akarod megmenteni valakinek, vagy abba szólsz bele hogy miért milkát eszik boci csoki helyett.
aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De nem lehet meghúzni éles határt - tehát ha valaki segíteni szeretne a másikon, és valamiért úgy látja jónak, akkor adjon csak szépen tanácsot neki akár kéretlenül is, hadd menjen csak előrébb a világ.
aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Adjon, de ha elküldik az anyjába válaszként, akkor se legyen sértődés, oké!?
aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Persze, ez is benne van a pakliban.
aug. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!