Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is volt hasonló esetben?

Más is volt hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Néha az anyám bele szól olyan dolgokba, hogy a lányomnak miért vásárolok néha bizonyos dolgokat.

Nem igaz az , hogy számon kell azt kérni hogy én mégis mit és miért veszek neki nem mindegy?

Meg amúgyis a másik fele a dolognak, hogy tudok spórolni a pénzemmel a másik része meg, hogy néha azt is tudom, hogy nem mindig véletlenül mondja ezeket a dolgokat, hogy segítsen vagy hogy segítsen abban hogy spóroljqk de akkor is nem mindegy neki, hogy mikor milyen apróságot veszek neki?

És ebből is nem egyszer volt már vita mégis csak az én lányom neki meg az unokája.



aug. 17. 01:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Elfelejtettél felnőni, az a baj.
aug. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Ő vesz a lányodnak dolgokat időnként?
aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

"mondja ezeket a dolgokat, hogy segítsen vagy hogy segítsen abban hogy spóroljqk de akkor is nem mindegy neki, hogy mikor milyen apróságot veszek neki?"

Nekem is mindegy, hogy milyen apróságot veszel neki, de ha segíteni akarnék abban, hogy spórolj (mert időnként panaszkodnál, hogy milyen kevés pénzed van, vagy valami másból arra következtetnék, hogy anyagi gondjaid vannak), én is azt mondanám, hogy ne vegyél meg neki minden apróságot.

Örülj, hogy jó szándékkal mondja, gondold meg, amiket mond, hátha jó tanács, és ha jó tanács, fogadd meg, ha meg úgy gondolod, hogy nem elég jó tanács, ne fogadd meg, és kész.

aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Mindenhol ez van. Ha szülők szépen neveltek fel, nagyban segítették felnőttkori önállósodásod, esetleg még most is sokat segítenek, akkor ezeket tisztelettel vedd is valamennyire figyelembe. Ha nem, akkor kevésbé...
aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, előbb ki kellett volna húzni anyukád valagából a fejedet és csak úgy szülni...
aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

A TE lányod, amíg nem veszélyezteted, anyádnak semmi joga beleszólni a nevelésbe.


Ja, ezt mondjuk már bőven szülés előtt tisztázza az ember a családdal - neked nem ártana pl leválni anyukádról, és kijelölni a határokat, amiben a kéretlen véleménynyilvánítás nincs benne.

aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
De igen, bárkinek bármikor bármiről jogában áll elmondania a véleményét, akkor is, ha ez egyeseknek nem tetszik.
aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Más életéről csak tartsa meg mindenki magának a véleményét, ha nem kérdezik.
aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek jut eszébe véleményt kérni, pedig ha kérnének, nagyon sokat javulhatna az életük, szemmel látható. Nekik például miért lenne baj, ha valaki kéretlenül is elmondja a véleményét jó szándékkal, segítőkészen?
aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert mindenki annyit tud a másikról, amennyit a másik mutat neki, nem látja az egész képet, igen még a szülő sem.

Én nagyon allergiás vagyok erre, ha valaki belemagyaráz a dolgaimba.

aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!