Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két-három gyerek szinte...

Két-három gyerek szinte állandóan a szülők veszekedését hallja. Mi jobb: ha a szülők elválnak, vagy ha a szülők együtt maradnak?

Figyelt kérdés
A szülők szinte semmiben nem értenek egyet. Örökös a feszültség.

#válás #Gyermekek érdeke
aug. 14. 15:58
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
35%
#29 lényegében nem számít, hogy magadról vagy ismerőkről beszélsz, ugyanaz a véleményem. Téged sem ismerlek, őket sem, de te barátként még adhatsz nekik tanácsot és mondhatod, hogy figyeljenek jobban a gyerekeikre.
aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
31-es: ezt fogom tenni.
aug. 17. 06:22
 33/44 A kérdező kommentje:

30-as: egyetértek.


És hálát adok a sorsnak, hogy a szüleim életük végéig szerették egymást.

aug. 17. 06:24
 34/44 anonim válasza:
78%

VÁLÁS



Szüleim nem váltak el a ház és a gyerekek miatt. 15-16 éves koromig szelektív mutizmus, 17 évesen pánikrohamok, majd mai napig depresszió. Pszichiáter, pszichológus kezel eredménytelenül. 30 felé járok.

aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
34-es: a te bejegyzésedet kellene megmutatnom a kérdésben említett házaspárnak. Talán okulnának belőle.
aug. 18. 05:18
 36/44 anonim ***** válasza:
83%
Az a jobb ha befejezik a veszekedèst es nem a gyerekek előtt,hanem azoktol tavolabb leülnek es normalisan megvitatjàk mi a bajuk,egymast meghallgatva, es normalis stilusban kommunikalva. Van egy modszer,5 percig csak az egyik beszèl,5 percig a masik, egymas szavaba nem vàghattok.
aug. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
36-os: igen, ezt kellene tenni. De az anya például levágja magát a földre és hisztériás rohamot rendez még akkor is, ha kívülről éri sérelem. Mindezt a gyereket szeme láttára.
aug. 18. 06:29
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
28 as teljesen egyetertek. En gyerekek előtt soha nem veszekedtem sem nem vitatkoztam. Felesegem mindig bele akart vinni,de kitèrtem előle,mert nem akartam mergezni a gyerekeket. Vitànak(nemhogy veszekedesnek) gyerekek előtt helye nincs. Azt màshol kell lerendezni.
aug. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
38-as: de a gyerekek nem érzik meg így is a feszültséget?
aug. 18. 06:39
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
De valoszinuleg megerzik. Mègis annàl primitìvebb viselkedest nem tudok elkepzelni mint mikor 2 szülő egymassal uvoltozik,fejehez vagdos mindent ugy hogy a gyerekek megrèmülve hallgatják. A fizikai bantalmazasrol meg aztan vegkèpp nem beszelve.
aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!