Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes visszakérni a felnőtt...

Helyes visszakérni a felnőtt gyerektől a pénzt amit elköltöttek rá a szülők?

Figyelt kérdés
Valamelyik reggel rádióban arról volt szó hogy a 40 éves nőtől a szülei 30 millió forintot követelnek azért mert felnevelték őt és jó a fizetése. Szerintetek ez etikus? Nem azért van a szülő hogy a maga módján mindent megteremtsen a gyermekének, mert nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülők akartak egy gyereket?

aug. 11. 23:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%

4es. Rádió 1 Balázsék adásába volt ez a téma. Gondolom most szabin vannak Balázsék és ilyenkor régebbi adásokból raknak be részleteket,így lehetségés h mostanába halotta a kérdező.


Egyébként ha jól emlékszem a nő nem reagált semmit,volt más téma is a szüleinél és azóta ez h adjon oénzt nem jött fel,de nem szeretne fizetni nekik. A Rákóczi mondta neki h menjen bele vesse fel most ő a témát és számoljanak el,kérje számon ha ennyi pénzt kifizetnek akkor gyerek korába mért nem kapta meg x ftos babát meg stb... és ő nem fizetne. Balázs fizetne de soha többet nrm brszélne velük

aug. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Beteg elméjű az ilyen szülő. Ő vállalta a gyereket, kötelessége felnevelni. Ha képtelen rá, ne csináljon gyereket. A gyerek nem tartozik semmivel ezért, nem ő akart megszületni, nem ő dugott védekezés nélkül.
aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem
aug. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a kérdést én is feltettem június 4-én.
aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy csak ez került a hírekbe. De lehet, hogy valójában bővebb a történet. Pl. a szülők könyörögtek lányuknak, hogy menjen férjhez, szüljön gyereket. Azért, mert nekik nem vallásos emberként az ad megnyugvást az elmúlástól való rettegés ellen, ha idősen unokázhatnak. Meg egy kicsit arra is gondolnak, hogy valamilyen formában így élhetnek tovább génjeik, kulturális információjuk, emlékük.
aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem helyes.


Ezzel az erővel az állam visszakérheti a szülőktől a gyereke után fizetett családi pótlékot, adókedvezményt, egészségügyi ellátás díját... ?

aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
Én sem fizettem de azóta sem beszélek velük hiába telefonàlnak a telefont sem veszem fel.
aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%
Beteg vilsgban elunk eskuszom... sok szulo inkabb ad, foz a felnott gyerekenek, minthogy visszakerje a raforditott osszeget gyerekkoraban...
aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%
Balázséknál volt ez a téma. Most meg ismétlik. Ezért hallhatta egy másik kérdező megint.
aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
63%

4.

Pontosan. Ez egy hónapokkal ezelőtti sztori.

aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!