Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mit gondol arról, ha egy...

Ki mit gondol arról, ha egy férfi a saját nevelt lányával kezd szexuális viszonyt?

Figyelt kérdés
Anya rendszeresen járatta a napilapokat, ma délelőtt kipakoltuk apával és kezembe akadt egy régi 2009-es újság. Kicsit átlapozgattam és rábukkantam egy olyan cikkre, hogy egy (...) faluban egy férfi kikezdett a saját nevelt lányával, a lány a cikk szerint akkor volt huszonkét éves elmondta, hogy a viszonyuk az édesanyja halála után egy évvel, vagyis az ő tizenhetedik életévében kezdődött. Jó, Elnézést kérek mindenkitől, hogy nem idéztem szó szerint a cikket, de szerintem ez olyan morbid, hovatovább undorító dolog szerintem.

aug. 11. 15:04
1 2 3 4
 11/33 Justinianus ***** válasza:
53%

"Magyarországon 14. év a beleegyezési korhatár, ezért nem számít bűncselekménynek."

Na ne vicceljünk már.

Btk.: Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A hatalmi vagy befolyási viszony tipikusan nevelőszülői, örökbefogadói, edzői, tanári, stb. státusz.

aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
85%
10-es: mi az, hogy "eldobott nö" meg "rámegy a lányra"???
aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%
#11 Vedd észre, hogy a törvényben a visszaélésen van a hangsúly.
aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
31%

Ha egy faluban történik undorító.


Woody Allennek meg van bocsátva.

aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
61%
6 ossal értek egyet !
aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%

Lehet csámcsogni rajta, hogy erkölcstelen, de nem jogellenes cselekmény.

A lányt nem a pasas nevelésére bízza az állam, hanem valamelyik vérrokonára, így a pasasnak lánnyal szemben nem lesz hatalmi, befolyási viszonya. Persze ettől még lehet az, hogy a lány a pasasnak azért akar kedvében járni, mert tőle eddig is sok ajándékot kapott, ezt az életmódot akarja fenntartani.

aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
64%

Ami még nem derült ki a kérdésböl, mennyi ideig volt "nevelt lánya", ha egy-két év, akkor gyakorlatilag nem volt köztük soha szülö-gyerek viszony.

Másrészt meg kettejük kapcsolata az anya halála után kezdödött, szóval én nem látok semmi problémát.

aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
63%

Ki hiszi el, hogy az anya halála után kezdődött? Ezt hangsúlyozzák unos untalan. Persze erre is megvan a sansz, de mint tudjuk sajnos az ilyen történetek nem akkor kezdődnek es úgy ahogy beállítják

Így próbálják a kutyagumit selyempapírba csomagolni, valahogy kikozmetikázni

Tény, hogy van benne bőven visszaélés, még ha a kor stimmel is, ott van az a tény, hogy ottmarad túl korán anya nelkul egy tini es elvan tévedve nem tudja merre előre.

Es akkor a kedves addigi mostohaapa odaadja a farkát támasztéknak.

A masik meg rémületeben elfogadja mert fel a holnaptól

Kinek kéne az a farok ami anyámban járt

aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%
2009 ben még más volt a törvény ezzel kapcsoltban - ha jól emlékszem
aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
95%

2009-ben még csak ez volt a régi Btk.-ban 14 év felettire...


Megrontás

...

202/A. §* Aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel ellenszolgáltatás fejében közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


*A 2007. évi XXVII. törvény 7. §-a iktatta be.


[link]

aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!