Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik az örökség...

Azok a szülők, akik az örökséggel zsarolják a gyerekeiket, mégis mire számítanak?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is láttatok már itt olyan kommenteket, főleg a szülőtartás kapcsán, hogyha a felnőtt gyerek nem csinálja ezt meg azt, nem ugrálja körbe a drágalátos szüleit, akkor az örökség se kelljen nekik. Persze úgy adják elő, mintha minimum gazdag iparmágnások, földbirtokokosok vagy vmi nemesi dinasztia tagjai lennének több milliárdos vagyonnal. A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani.

Az őrökség amúgy is a gyereké lesz a szülő halála után. Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet? Megfejelve ezt azzal, hogy q szülők többsége egy bántalmazó szemétláda, akik haszonállatként tekintenek a gyerekeikre.

Azok, akik magukra ismertek, őszintén, nem szégyellitek magatokat? Bár gondolom nem.



aug. 10. 20:40
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
81%

39

Azt Te csak képzeled, hogy régen könnyebb volt az élet. Én éltem abban a korban és még most is dolgozom, tehát van összehasonlítási alapom, össze tudom hasonlítani a két világot. Akkor is maszekolt egy rakás ember, voltak pl a GMK-k, a férfiak fusiztak, a párom vállalkozást indított a főállása mellett a 80-as években, vidéken mindenki megművelte a kertjét, most viszont ez kiment a divatból...

Olyan a munkám, hogy rengeteg embernek belelátok a jövedelmébe, megélhetési forrásaiba. Hatalmasat tévedsz, igen sok embernek van több munkahelye, másodállása, plusz vállalkozása, legalábbis akikkel én kapcsolatba kerülök a munkám során, ezt látom, de pont azért teszik, mert nem akarnak lemondani a saját lakásról.

aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
28%

29 te nem éltél abban a korban igaz? Még hogy nem fáradtak el? Mond neked valamit a 6 napos munkahét és a kötelező túlóra?


De értem, könnyebb a gyerekágyból síránkozni meg várni a sült galambot mint tenni érte. Az ilyenek meg se érdemlik a saját lakást


Miért nem követed apád példáját és mész ki külföldre? Jaa hogy ott is dolgozni kell és drága kicsi kezed nem bírja, és a gonosz szüleid nem raktak pici popsid alá 6 szobás házat?

aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!