Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik az örökség...

Azok a szülők, akik az örökséggel zsarolják a gyerekeiket, mégis mire számítanak?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is láttatok már itt olyan kommenteket, főleg a szülőtartás kapcsán, hogyha a felnőtt gyerek nem csinálja ezt meg azt, nem ugrálja körbe a drágalátos szüleit, akkor az örökség se kelljen nekik. Persze úgy adják elő, mintha minimum gazdag iparmágnások, földbirtokokosok vagy vmi nemesi dinasztia tagjai lennének több milliárdos vagyonnal. A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani.

Az őrökség amúgy is a gyereké lesz a szülő halála után. Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet? Megfejelve ezt azzal, hogy q szülők többsége egy bántalmazó szemétláda, akik haszonállatként tekintenek a gyerekeikre.

Azok, akik magukra ismertek, őszintén, nem szégyellitek magatokat? Bár gondolom nem.



aug. 10. 20:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
75%

"A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani."


Ebben az esetben a gyereknek nyilván eszébe se jut az oroksegre ahitoznia, nem gondolod? Ahol olyan komment van, hogy ne várjon az örökségre se, ott a gyerek konkrétan nulla kapcsolatot vagy nagyon xar kapcsolatot apol a szülővel ellenben komolyabb vagyonra számít örökségként

aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nyilván a gyerek tisztában van a szülők vagyoni helyzetével és tudja, hogy nem fog tízmilliókat örökölni.
aug. 10. 20:57
 3/42 anonim ***** válasza:
84%
Megegyszer, ha putri az örökség, arra nem vár a gyerek. Plusz átlag, értelmes, a szüleit szereto gyerek nem vár az örökségre, mert azt akarja, a szulei minel tovabb éljenek. Aki arra vár, az nem szereti a szüleit, rossz a kapcsolata vagy nincs kapcsolata velük és nem putri lesz az örökség
aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
75%
Öszintén szólva én azt nem értem, miért van MAgyarországon ennyire központban az öröklés, a gyerekek az örökséget lesik, a szülök meg ezzel akarják a gyerekeket zsarolni. Ahol én élek, ott ez nem téma, a családoknak nem az a központi téma, hogy ki mit örököl és mikor.
aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
80%
Attól még, hogy neked sz/r szüleid vannak, nem kell ennyire általánosítani
aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
75%

4-es. Az értékrended persze jó, csak elmagyarázom:

A mai 20-as korosztály ingatlara kb. hitelképtelen, albérletet pedig csak egy élettárssal együtt tudna kifizetni, de az is kb. egzisztenciális katasztrófa.

Sokan szeretnének családot, de mamahotelből ezt rohadt nehéz lehet komolyan venni. Én nem csodálkozom, hogy az Y generáció az örökléssel számol. Mit tehetne?

aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
76%
Bocs, Z generáció. Késő van.
aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
28%

6


Ugyan nem én vagyok a 4. valaszadó, de: dolgozhat, vallalhat másodállást, vehet fel hitelt. De a kérdező szerint amúgy is putrit örököl, ergo arra nehéz számítani. Amúgy meg az y generáció 1980-90-es években születettek tudomásom szerint, tehát a 40es korosztaly, az már nagy eséllyel túl van a csaladalapitason

aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
66%
Ok, a Z-generacio az húszas korosztaly, ott a szülők negyvenesek. Most komolyan, manapság azért a 70 év elég átlagos életkor, tehát az a gyerek is ötvenes lesz, mire q szülei meghalnak
aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
73%
Nagy élmény lehet úgy szülőnek lenni, hogy a naplopó kölyök csak a szülők halálát lesi... ahelyett hogy tenne magáért valami normális dolgot...
aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!