Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik az örökség...

Azok a szülők, akik az örökséggel zsarolják a gyerekeiket, mégis mire számítanak?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is láttatok már itt olyan kommenteket, főleg a szülőtartás kapcsán, hogyha a felnőtt gyerek nem csinálja ezt meg azt, nem ugrálja körbe a drágalátos szüleit, akkor az örökség se kelljen nekik. Persze úgy adják elő, mintha minimum gazdag iparmágnások, földbirtokokosok vagy vmi nemesi dinasztia tagjai lennének több milliárdos vagyonnal. A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani.

Az őrökség amúgy is a gyereké lesz a szülő halála után. Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet? Megfejelve ezt azzal, hogy q szülők többsége egy bántalmazó szemétláda, akik haszonállatként tekintenek a gyerekeikre.

Azok, akik magukra ismertek, őszintén, nem szégyellitek magatokat? Bár gondolom nem.



aug. 10. 20:40
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
75%

Az az egyik oldal, aki ri az interneten, hogy a krva kolkei ra se nyitjak az ajtot, o meg otthon ehezik es fagyoskodik, de arrol melyen kussol, mekkora otvar szulo volt, es nem veletlen szarja le mindharom gyereke jo magasrol.

A masik oldal az, akit ugyanugy neveltek mint a testveret, nem volt kivetelezes, nem szerettek amazt jobban, es ugyanugy megkapott mindent, megis mocskolja a szuleit, es a halalukat varja, hogy legalabb csurranjon cseppenjen valami.



Szelsoseges peldak, de elofordultak mar. Ilyen esetekben hogy kell igazsagot tenni, ki a halatlan, ki a haszonleso? Ki a szemet dog? Az eremnek mindig ket oldala van. Mondom ezt ugy, hogy senki partjan nem allok, csak szerintem ilyenkor tobb szemszogbol is meg kell vizsgalni a dolgokat.

aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
61%

Itt inkább arról van szó, hogy a szülő azzal revolverezik, hogy ha a gyereke nem azt csinálja, amit ő akar, akkor kitagadja. Lehet ez egy más pályaválasztás, egy más pár választása, mint amilyet a szülő elképzelt, stb. Főleg személyiségzavaros, zsarnok szülők játszmája ez.

Természetesen normál esetben a gyerek se les az örökségre haszonlesően. Az a nem normál eset, ha valaki nem tudott saját vagyonra szert tenni, ilyenkor a rendes szülő is igyekszik lehetőleg hagyni rá valamit, hogy legyen fedél a feje felett.

Amúgy-ettől az erkölcsi kérdéstől függetlenül-nem rossz azért elavult, felújítandó lakást se örökölni, mert el is lehet adni, akár bele is lehet költözni, fel lehet újítani, stb. Ha valaki pl. hitelt vesz fel, kifejezetten jól jön biztosítékként egy olyan lakás, aminek az esetleges elárverezésével nem veszti el a fedelet a feje fölül az ember.

aug. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
55%

3. Ne mégegyszerezzél! Ha vlaki nem tart kapcsolatot a szüleivel, annak oka van! Általában a szülők.

Egyébként senki nem várja a szülei halálát, mindenki szereti a szüleit, akkor is ha nem jó velük a kapcsolata. Ezt a "várja" szót nyilván idézőjelben kell érteni.

De ha valaki állandóan csak a kioktatást, stb. kapja a szüleitől, minek tartson velük szoros kapcsolatot? Ha soha nem volt egy elismerő szavuk sem hozzá, csak az elvárások?

aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem zsarolás, hanem logikus döntés. Ha a szülő nem tudja magát ellátni már és a gyerek nem akar segíteni, akkor nem marad más, mint megoldani máshogy a dolgot. Például eltartási szerződést köt valakivel vagy mindenét eladja és beköltözik egy jó nyugdíjas otthonba, ahol gondját viselik.

Szóval az örökség akkor lesz a gyereké, ha maradt örökség egyáltalán és nem végrendelkezik más javára a szülő.

aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
70%
Nekem semleges viszonyom anyámal de nem IS öröklök semmit Mert hugomé lesz Minden Mert nem édestestvérek vagyunk de nem IS érdekel semilyen szinten ez kérdés.
aug. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%
Zsarolni azt a gyereket tudják, aki valóban számít az öröklésre. Ha neked nem kell a vagyon, nem tud vele zsarolni, mert a fogalom értelmét veszti.
aug. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
75%
Normális értékrendü ember nem örökségre számít, hanem saját maga teremti meg az életét.
aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, bár kifejezetten arrogáns, lekezelő, bántó a stílusod a szülőkre nézve, de mivel a kérdésed részben érint, ezért válaszolok szülőként, mert évek óta foglalkoztat, mi lesz/mi lenne a jó megoldás idős koromra, ha esetleg gondozásra, ellátásra szorulok majd?


Regényt tudnék írni arról, hogyan alakult ki az a helyzet, hogy jelenleg van kb 80M Ft ingatlan vagyonom, van egy jelenleg jól működő vállalkozásom, ami csak akkor működik, ha dolgozom, de rövidesen nyugdíjas korú leszek, így jó magyar szokás szerint vállalkozóként a minimálbér után fogok nyugdíjat kapni. Igen, lehet pálcát törni felettem, miért nem előbb jutott eszembe, hogy alacsony lesz a nyugdíjam, de erre is lenne magyarázat, csak nem mindenki fogadná el.


Több, mint 20 éve elváltam, velem maradt 2 kiskorú gyerek, akikkel anyagilag megjártam mélységeket, magasságokat. Volt deviza hitelem, volt, hogy kikötötték nálunk a gázt, a villanyt, nem tudtam befizetni a telefonszámlámat, ami a vállalkozásom szempontjából alapszükséglet, de ha nem lett volna támogató családom, biztosan nem tartanék ott, hogy mára kikeveredtem a napi anyagi gondokból, már nincsenek filléres problémáim, viszont nincs nyugdíj megtakarításom. Jelenleg jóval több pénz van a számlámon, mint az átlagnak, de az is biztos, hogy nem lehetne belelőle megélni 20-30 évig a minimálbéres nyugdíj mellett, tehát egészen biztos, hogy hozzá kell majd nyúlnom az ingatlan vagyonomhoz.


No, itt jön a bökkenő.


A gyerekeim nehezményezik, hogy nem tudok segíteni az életkezdésükben anyagilag, egyiküknek se tudok pl. lakást venni, illetve ha most eladnám az ingatlanomat és szétosztanám a gyerekeimmel a pénzt, majd vennék magamnak egy garzont, mi lesz a megoldás a minimálbéres nyugdíjas éveimre?

Bocs, de nem szeretnék kiszolgáltatott helyzetbe kerülni még a saját gyerekeimmel se.


Látok nem egy olyan szülőt, akik erőn felül tamogatják a gyerekeiket anyagilag, lenullázzák magukat, majd később elvárják, ennek fejében a gyerekeik tartsák el őket idős korukban. Ez biztos jó megoldás?


Látok olyan családokat is, ahol a gyerekek sértődötten elfordulnak a szülőktől, mert nem kapnak kellő anyagi támogatást az életkezdéshez, de azt nem igazán akarják meghallani, hogy a szülők azért halmoztak fel vagyont, hogy később ne kelljen a gyerekük anyagi támogatására szorulni, de ekkor a vagyon valószínűleg fogyni fog, tehát nem lesz mit örökölni, vagy csak jóval kevesebbet.


Nyilván olyan családok is léteznek - szerintem ez a többség - ahol a szülőknek nincs értelmezhető megtakarítása, nincs értékes ingatlana, nem lesz elfogadható nyugdíja, mégis gondozásra szorulnak. Fogalmam sincs, velük mi lesz, az ilyen emberek mégis miben bíznak, mit remélnek? (Költői kérdés, tudom, hogy csak máról holnapra élnek és semmi elképzelésük sincs a "másnapról".)


Kérdező, ha Te választhatnál, neked melyik tetszene jobban?


A szüleid Neked adják még életükben a vagyonukat, de utána elvárják az eltartást, a gondozást, vagy elfogadod, hogy felélik a vagyonukat idős korukban, de ekkor nem kell róluk gondoskodni, viszont nem lesz örökség sem?

aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

"3. Ne mégegyszerezzél! Ha vlaki nem tart kapcsolatot a szüleivel, annak oka van! Általában a szülők."


Vagy nem a szülők. Manapság divat mindenért oket hibáztatni, holott mindenki személyiséggel születik és a nevelés azt bizony nem változtatja meg. A kérdés amúgy még mindig a zsarolás az orokseggel téma és bizony még mindig csak azt lehet ezzel zsarolni, aki számít rá. Ha olyan xar volt szerinte a szülő és nem is tart vele kapcsolatot, akkor konkrétan miért is kell az orokseg? Meg szívesen meghallgatom azt is, szerinted hogy lehet valakit zsarolni, ha nincs vele kapcsolat

aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
72%

Engem is zsaroltak az örökséggel "ha nem gondozol idős koromban, stb..."


Tképp azt sem tudom, mi van vele, mert megszakítottam minden kapcsolatot.

Bocs, ez a szintű zsarolás és fenyegetőzés nem fér bele az értékrendembe, az örökség meg kit érdekel? Sokkal fontosabb a lelki békém, mint az a pénz, amit TALÁN kapnék.

aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!