Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik az örökség...

Azok a szülők, akik az örökséggel zsarolják a gyerekeiket, mégis mire számítanak?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is láttatok már itt olyan kommenteket, főleg a szülőtartás kapcsán, hogyha a felnőtt gyerek nem csinálja ezt meg azt, nem ugrálja körbe a drágalátos szüleit, akkor az örökség se kelljen nekik. Persze úgy adják elő, mintha minimum gazdag iparmágnások, földbirtokokosok vagy vmi nemesi dinasztia tagjai lennének több milliárdos vagyonnal. A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani.

Az őrökség amúgy is a gyereké lesz a szülő halála után. Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet? Megfejelve ezt azzal, hogy q szülők többsége egy bántalmazó szemétláda, akik haszonállatként tekintenek a gyerekeikre.

Azok, akik magukra ismertek, őszintén, nem szégyellitek magatokat? Bár gondolom nem.



aug. 10. 20:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
76%

"Engem is zsaroltak az örökséggel..."

"...az örökség meg kit érdekel? "


Ami nem érdekel, azzal nem lehet zsarolni

aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint akkor se fogadnám el az örökséget ha jóba lennék a szüleimmel.

Egyik az hogy nem tervezek sokáig élni nagy valószinűséggel én előbb patkolok el mint ők de legalábbis nemsokkal utána.

Másik pedig az hogy én nem szoktam semmit elfogadni senkitől én gyengeségnek élem meg az ilyeneket.

Én amit elvárok/elvártam egy szülőtől az az hogy eltartson ha már nevelni és foglalkozni velem nemtud legalább tartson el rendesen legyen mit enni tudjak magamnak venni ezt azt amazt és addig anyagilag segítnen amíg elindulok az életben ha már van saját jövedelmem és nem velük lakok (nem saját kéróra gondolok hanem albérlet) akkor már lemondhatnak rólam utána én felelek magamért.

aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%

Még azt se vártam el hogy támogassanak mondjuk a továbbtanulásba vagy jogsiba vagy ilyesmibe. Azt majd megoldom később munka mellett.


Viszont értelem szerűen rám se számíthatnak utána semmibe soha többet nem látjuk egymást.


Persze ha valakinek normális gyerekkora volt és jó viszonyt ápol a szüleivel akkor teljesen más a helyzet viszont nekem ezt dobta a gép. Egy toxikus alkoholista köcsögöt.

aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
33%

Akik szerint nem az örökségre kell ácsingózni,hanem önerőből megteremteni remélem állami támogatás nélkül "önállósodnak", mert úgy könnyű pofázni, hogy más fizeti a lakhatása felét!


Sajnos ide jutottunk, hogy aki a múltban fillérekért házhoz jutott, ezzel zsarolja a gyerekér, kvázi egy tárgyként kezeli.


Na, majd a mostani CSOK-os generációból milyen szülők lesznek, akik már eleve azért csináltak gyereket, hogy megszabaduljanak otthonról!


Ezek az emberek, akik ezzel zsarolnak csak tárgyként használják a másikat, semmi empátia nincs bennük.

Nekik a fiatalkoruk is jó volt, élőskődtek az államon, meg majd idős korban is ugyanezt teszik, más fiatalságát tönkreteszik, elszívják az életét, arról nem is beszélve, hogy más is megöregszik, akinek mondjuk nem lesz gyereke.


Ráadásul rengeteg az ilyen szülők között az alkoholista, az mellett, hogy egy kontrollmániás idióta!

aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim válasza:
39%
brühühü
aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
66%

24


Az alkoholista az milyen örökséggel tud zsarolni szerinted? Nyilván nem egy 50 szobás rózsadombi villában issza magát öntudatlanra. Annyira nevetsegesek vagytok ám ezzel. Az egyik pillanatban zsarol szülő az oroksseggel, ami amúgy xart se ér, ergo értelme sincs zsarolni, a másik pillanatban meg amúgy is xar a szülő, kapcsolat sincs vele, így aztán zsarolni se tud. Komolyan nevetséges az egész,

aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
72%

24-es, ezt honnan veszed, hogy a mostani szülők, nagyszülők a múltban fillérekért jutottak ingatlanhoz? Amennyiben arra gondolsz, hogy pár évtizeddel ez előtt egy ingatlan ára néhány millió Ft volt, ami most többtízmillió Ft-ba kerül, akkor megnézted-e azt is, hogy akkor mennyi volt az átlagfizetés?

Egy most 60-70 éves ember, amikor munkába állt, 1-2000Ft volt a havi fizetése, ha ehhez viszonyítod az akkori lakásárakat, már nem is lesz olyan csinos a képlet.


Szerintem a múltban sem volt könnyű lakáshoz jutni, mint ahogy most sem, a múltban is meg kellett érte dolgozni és most is, a múltan is csak a gyerekesek kaptak állami támogatást, mint ahogy most is.

aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
81%

"aki a múltban fillérekért házhoz jutott"


Aha. 1979-ben 373 ezer volt az új 53 m2 panel.

1985-ben bolti eladóként nettó 1900 Forint fizetéssel kezdtem..

1989. évben nettó 4.500 Ft volt a fizetésem.



2013.évben 5,5 és 7 millió között mentek nálunk ezek a lakások.

Akkor kerestem nettó 80-at.


Mintha 10 éve könnyebb lett volna lakáshoz jutni...

aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
54%

"Akik szerint nem az örökségre kell ácsingózni,hanem önerőből megteremteni r"


Normális esetben, mire az örökségre kerül a sor, neked már felnőtt gyermekeid vannak, esetleg nagyszülő vagy.

aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
73%

Bírom, amikor hülye gyerekek rinyálnak, hogy nekik milyen nehéáz, bezzeg a szüleik az államon élősködtek és minden ingyé kaptak. Tényeket nem tud, innen-onnan üösszeszedett bariomságokat hord össze.


A tények pedig:


1990-ben egy fővárosi használt lakás átlagára négyzetméterenként 44 ezer forint volt a lakáshirdetések átlagára alapján, vagyis 3,26 hónapnyi bruttó bért jelentett egy négyzetméter lakás. Ma 3,26 hónap alatt az átlagember 1,199 millió forintot keres (2019-es adat). Még ha nem is nézzük, mennyivel minőségibb egy mai lakás, akkor is kifejezetten olcsóbb a lakás Budapesten, mint 1990-ben. (A teljes képhez hozzátartozik, hogy drága volt a lakás 1990-ben, onnan hatalmasat zuhantak az árak.)

aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!