Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik az örökség...

Azok a szülők, akik az örökséggel zsarolják a gyerekeiket, mégis mire számítanak?

Figyelt kérdés

Bizonyára ti is láttatok már itt olyan kommenteket, főleg a szülőtartás kapcsán, hogyha a felnőtt gyerek nem csinálja ezt meg azt, nem ugrálja körbe a drágalátos szüleit, akkor az örökség se kelljen nekik. Persze úgy adják elő, mintha minimum gazdag iparmágnások, földbirtokokosok vagy vmi nemesi dinasztia tagjai lennének több milliárdos vagyonnal. A legtöbb esetben azonban ez pusztán egy korszerűtlen falusi putri, amit egy vagyon lenne felújítani.

Az őrökség amúgy is a gyereké lesz a szülő halála után. Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet? Megfejelve ezt azzal, hogy q szülők többsége egy bántalmazó szemétláda, akik haszonállatként tekintenek a gyerekeikre.

Azok, akik magukra ismertek, őszintén, nem szégyellitek magatokat? Bár gondolom nem.



aug. 10. 20:40
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
60%

Ha meg ekkora hatalmas vagyona van valakinek, miért a kölykein akar élősködni vénségére miközben ma fiatalként kb lehetetlen elkezdeni az életet?


Miért? A gyerek miért a mamahotelben élősködik a szülei nyakán még 25-30 évesen is? Vagy azt lehet, mert szegény ártatlannak kettétörne a pici arany kezecskéje ha esetleg két helyen dolgozna hogy haladjon, és nem otthon eresztené a fenekét magát sajnáltatva mikor csak lusta?

aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
22%

#31


Ha olyan nyűgnek éli meg valaki, hogy a gyereke otthon él, 25 évesen, hogy félre tegyen, az ne vállaljon gyereket!

Minek az ilyennek gyerek?

Egy ingyen cseléd, akit lehet ugráltatni majd ha már öreg lesz, ugye?


Dolgozzon két helyen, persze, a tudatlan vénember szerint, aki a szocializmusban dolgozott, ahol 2 ember végezte egy munkáját.

Most fordítva van.


Nem kellene zabálni, agyonra inni magát sok öregnek, és akkor talán nem szorulna segítségre 60-70 évesen.

aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
61%

32


Te se vagy teljesen normalis. Átlag ember nem azért vállal gyereket, hogy 25 évesen még otthon éljen. Egy 25 éves sokszor már saját családot alapít, azt talán csak nem kellene anyu meg apu nyakába varrni.

Igen, dolgozzon két helyen, ha kell, ha valami olyanra van igénye, amit egy fizetésből nem tud kifizetni. De manapság az is evidens ezeknek a gyerekeknek, hogy anyu meg apu eltartja őket az egyetem alatt, fizeti nekik az albérletet, a magántanárt, a jogosítványt, a nyelvvizsgat, az érettségi és az egyetem között egy év "életet", hogy ki tudja magát pihenni, stb, stb.

60-70 évesen még nem csak az szorul segítségre, aki "zabál még agyonra issza magát", sőt, hanem az is, aki halálra dolgozza magát a szent gyermekért, hogy az előbb felsoroltakat megteremtse nekik

aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
12%

#33


Megint csak azt tudom mondani, ha nyűg, nem kell gyereket vállalni, amit a gyerekre költene félre lehet tenni, és akkor kap majd házicselédet a háza fejében mondjuk.


Csak akkor tudja az ember, hogy munkaként csinálja, szerződés van róla, és nem fog havonta besértősni valamin és kitagadni, majd kezdeni elölről a játszmázást.


Nyilván egy ápoló ezt nem fogja eltűrni, de a nyugdíjas otthonból is kirakják az ilyen embereket, akik nem tudnak viselkedni.


Attól, mert a gyereke, még nincs joga úgy bánni vele, mint egy tárggyal.

aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
12%

34


A gyerek bármikor foghatja magát és mondhatja, hogy ennyi volt, leleptem és vissza se néz. Még mindig nem értem hogy lehet valakit zsarolni az orokseggel.

aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

32es, senki se gondolta hogy 25 évesen még a nyakán fognak élősködni.


És bebuktad, nem a szocializmusban nevelkedtem, most vagyok 29 éves, két munkahelyem van és meglepetééés... most vettem saját lakást, igaz van hozzá hitel is,de saját. Egyetem után albérletbe mentem, spóroltam, és most megvan.


Persze tudom könnyebb otthon mereszteni, és mindenkit hibáztatni csak magunkat nem, úgy legalább nem kell tenni a saját életünk javulásáért :-D


34es a gyereknek sincs joga a szülein élősködni csak mert lusta tenni bármit is a saját érdekében. Ez a baj a korosztályommal, a nagy része csak várja a sült galambot és ha nem repül meg a hisztike, mindenki hülye csak ők a helikopterek.

aug. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
4%

#36


Attól, mert te sztahanovista, munkamániás vagy, ettől ez még nem normális, és nem általános.


Pont a hozzád hasonlók miatt zsákmányolják ki az embereket.


Persze 40 évesen majd lerobbansz, te már majd akkor fogsz mártírkodni a fiatalkorú gyerekeidnek, hogy rájuk áldoztad az életedet.

aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
81%

37-es, a 36-os nem munkamániás és nem sztahanovista, csak a céljaiért nyavajgás helyett hajlandó többet letenni az asztalra, mint az átlag, így el is érte azt.

Nálunk az összes felmenőm és én is hasonló életutat jártunk be, de van volt és van is mindegyikünknek tehermentes háza. Pl. a nagyszüleim még a háború előtt gazdálkodók voltak, mindenfélét termesztettek, volt dinnye és dohányföldjük is, az utóbbi télen is adott munkát és bevételt is a családnak.

A szüleimnek (ők most 80 év felettiek) a főállásuk mellett több másodálásuk is volt aktív korukban, de ez mellett állatokat is tartottak, kertészkedtek. Köszönik szépen, jól vannak, élvezik a kisvárosi kertes házukat és még most is kertészkednek. Én és a házastársam is vállaltunk anno másodállást, hogy legyen saját házunk.

Sem régen, sem most nem ment ez másképp, az átlagembereknek mindig valami plusz munkát kellett végezni ahhoz, hogy ne csak megéljenek, hanem haladjanak, fejlődjenek is.

Ez csak mostanában divat, hogy sokan azt képzelik, 8 órás, átlagos munkából kellene megoldani a saját lakást, de sajnos ez nem fog menni, sőt egyelőre kilátás sincs arra, hogy itt Magyarországon olyanok legyenek az átlagbérek, amiből lakást lehetne venni.


Igen, nyilván vannak olyanok is, akinek pl. speciális a tudása és milliós a jövedelme, de nem ez az álag és persze visszatérve az eredeti kérdésre, sokan az örökséget lesik, azt gondolják egyedüli megoldásnak.

aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
19%

#38


Ennél többet nem fognak dolgozni, hanem elengedik a saját lakást.

Nem tudom elhinni, hogy ma valaki családosként pl 2 munkahelyen dolgozzon, de még egyedülállóként sem egyszerű.


Régen, akik széthajtották magukat, nem egy rohadt 2 szobás panelért tették, hanem nagy, több szintes családi házuk lett, vagy több ingatlan, mert akkor még a munkának volt értéke.

És persze egyszerűbb volt a mindennapi élet.

Nem volt ennyire rohanós az élet.


Nekem van olyan rokonom is, aki szinte háztartásbeliként élt, most már 70 felettiek, és a férje egy munkahelyem dolgozott, mégis lett családi ház.

A szocializmusban a 8 órás munkaidő alatt nem fáradtál el annyira, mint ma, mert lazább volt.

Hazamentek, unatkoztak, így valami háztájit csináltak, főleg a nők foglalkoztak ezzel.


Minden rendszernek megvoltak az előnyei, hátrányai, de régen sokkal könnyebben lehetett lakáshoz jutni, mint ma.


Főleg mióta van csok, felverték az árakat, ma már nem lehet pár év külföldi mosogatásból tehermentesen házat venni.


Nekem a szüleim 40 alatt voltak, mikor ezt elérték, a 90-es évek végén.

Apám 1-2 év külföldi munkából kifizette a hitelt.


Ma ezt nem igen tudod megtenni, eleve 35 éves leszel, mire önerőt összeraksz, hogy a bank szóba áll veled.

És onnan még 20 év mire kifizeted.

És ehhez az kell, hogy otthon lakj, aki albérletbe szorul már fiatalon, annak még később jön ez össze.

aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
70%

39


Anyám 67 éves, ő egy kétszobas panelert vállalt masodallast válás után, két gyerekkel. Akarni kell és tenni erte. Nem, nem volt egyszerűbb az élet, pláne neki nem két kisiskolással, mégis megoldotta.

aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!