Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ez...

Szerintetek normális ez telefonhíváskor?

Figyelt kérdés
Ahányszor hívják a szüleimet a telefonjuk mindig bent a házban van s ők kint az udvaron vannak. Én általában kiviszem nekik, ők meg veszekednek velem, hogy miért nem veszem fel a telefont, akkor is ha nem is ismerem az illetőt(20 éves vagyok jelenleg🥹🔫) én meg mindig rávágom, hogy én se kérem hogy nekem felvegyék a telefonhívásaimat, s amúgy is ha őket hívják akkor nem rám kíváncsiak. Szerintetek is ez normális, és ezen az érven kívül ha nem az, mit tudnék felhozni hogy eljuttassam a kéregállományukba ezt a mondatot, mert nem értik meg és nagyon idegesítő. De viszont ha ki se megyek a telefonnal akkor még az a baj hogy erre is lusta vagyok.
aug. 9. 22:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

Az igazi nagy probléma a "veszekednek velem" - ben rejlik.

Nehéz együttműködni olyan emberekkel, akiknek ki vannak az idegeik.

Amikor békésen együtt a család, akkor meg kellene kérdezni, kérni kellene, hogy egy, következetesen betartandó szabályrendszerhez mit szólnának? Azaz mondják ki, hogy azt várják, hogy veszegesd fel a telójukat? Ha igen, akkor oké, de mondják ki. Legyen ez a megállapodás.


Másik verzió: leszarod, ha csöng, nem foglalkozol vele, majd visszahívják a nem fogadottakat. Ha pedeig "veszekednek", hogy miért nem vetted fel, akkor mondd azt, hogy nem hallottad. Szarni voltál, hangosan zenét hallgattál, akármi. Aztán csesszék meg a telójukat és a frusztráltságukat.

aug. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%
Hat en meg a ferjemet sem veszem fel, csak neha es csak olyanoknak akiket en is ismerek. Ahogy o is az enyemet ugyanigy.
aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%

Sohasem veszem fel, mert nem az én dolgom.

Sőt, legtöbbször ki sem viszem neki, csak megmondom, hogy keresték.


Apámat naponta átlag 10x keresik a munkája miatt (vállalkozó), a franc nem fog fél óránként átrohangálni a műhelybe, mert ő "már megint" a lakásban hagyta/visszavitte a telefonját.


Van zsebe, lehet eltenni. Ja, az túl egyszerű.

aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem veszem fel a férjemét. Szintén vállalkozó, de ha pl. kint van a kertben, és az irodában csörög a mobilja, nem foglalkozok vele.

Ha ügyfél, azért nem, mert úgysem tudok belefolyni a dologba. Ha meg rokon, akkor azért nem. Párszor mondta, hogy ilyenkor nyugodtan felvehetem ám, de én mondtam neki, hogy nem, és ezt eldöntöttem, tehát így tárolja a mobilját itt vagy ott.

Határok kijelölésének a kérdése ez is.

aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Csak nálunk a családban olyan nincs hogy határok. 🥹
aug. 10. 12:23
 26/33 anonim ***** válasza:
41%

Miénkben sincsenek, anyám rendszeresen részeg volt, vert, ráadásul a telefonba hazudnom kellett, hogy nincs otthon (valójában rendre részegen hervert és nem volt hajlandó válaszolni fontos szerződő felek, megbízók hívásaira). A hazugságra való kényszerítésről csak akkor szokott le, amikor egyszer immár fiatal felnőttként a pőre igazságot mondtam meg a telefonba, később nagymama is melléállt és Ő is rászokott a közvetlen igazság elárulására. Sajnos ez azonban csak kései, megkésett fejlemény volt, valójában igen hülye gyerekként nőttem fel (most is az vagyok, de kicsit enyhült) és ezt a hátrányomat csak nagyon sokára tudtam más dolgokkal (tanulás, munka) kompenzálni, sajnos erős tanulási zavaraim is lettek, bár voltak mélyebbfajta saját érdeklődési területeim (matematika, természet, nyelvek).


Ha introvertált vagy, akkor talán valamilyen formában, ha nem is úgy mint engem, de valami szóbeli módon téged is piszkáltak, esetleg szóban bántalmaztak. Szerintem egyszerűen mondd meg nekik (ha legközelebb veszekednek), hogy éppen ezek miatt a bántalmazások miatt alakult úgy, hogy nem kézhezálló Számodra idegen felnőttekkel beszélni telefonon amúgy is nem Téged illető idegen dolgokban. Majd lehet hogy zavarodottan hazudoznak valamit. Sajnos az ilyesmi dolgokbn csak a legközvetlenebb igazság kimondásával lehet úrrá lenni a dolgokon.

aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális hogy ezért leüvöltik a fejed
aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
30%
25-ös, majd amikor TE állítasz, lesznek. Ennyi a helyzet.
aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nézőpont kérdése. Neked kell azt mondani hogy nem, nem veszed fel és kész. Neked kell ezt a határt felállítani. Nem kell kiszaladgalnod a telefonnal sem. Vigyek ki, ha hívást várnak. Ha az se jó nekik hogy szólsz , vagy kiviszed akkor ezentúl ne csináld egyiket sem. Úgy tűnik semmi se jó nekik. Ha kerdezik mond meg hogy nem hallottad. Magukra vessenek. Békésen is meg lehetne ezt oldani. Pláne hogy a saját figyelmetlenségük miatt törtenik. Simán kivihetnék és lerakhatnák az árnyékban. Én mindig ezt csinálom.


Én kijelentettem hogy nem veszem fel senki telefonját, viszont szólni szoktam ha valaki nem hallja valamiért, hátha fontos. Nálunk nincs sértődés ebből.

aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a legtisztább ügy, ha nem viszed ki, nem veszed fel helyettük, nem szólsz nekik utólag, hanem, ha ők kérdezik, azt mondod, hogy nem hallottad. Esetleg legyen a fejeden a füles, akkor abszolút hihető is ez.
aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!