Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ez...

Szerintetek normális ez telefonhíváskor?

Figyelt kérdés
Ahányszor hívják a szüleimet a telefonjuk mindig bent a házban van s ők kint az udvaron vannak. Én általában kiviszem nekik, ők meg veszekednek velem, hogy miért nem veszem fel a telefont, akkor is ha nem is ismerem az illetőt(20 éves vagyok jelenleg🥹🔫) én meg mindig rávágom, hogy én se kérem hogy nekem felvegyék a telefonhívásaimat, s amúgy is ha őket hívják akkor nem rám kíváncsiak. Szerintetek is ez normális, és ezen az érven kívül ha nem az, mit tudnék felhozni hogy eljuttassam a kéregállományukba ezt a mondatot, mert nem értik meg és nagyon idegesítő. De viszont ha ki se megyek a telefonnal akkor még az a baj hogy erre is lusta vagyok.
aug. 9. 22:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is hülyeség más telefonját felvenni, esetleg ha családtag/nagyon közeli ismerős keresi a másikat, akkor szoktam. Szerintem ne fáradozzál, simán ne vedd fel aztán mondjanak, amit akarnak.
aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%

Ha azt kérik, hogy vedd fel, akkor az lenne a normális, ha felvenned és azt mondanád, jÓ napot kívánok, XY telefonja.

Ő nincs most itt, de várjon egy percet, mindjárt adom." Amúgy nyilván kényelmesebb így nekik, mintha vissza kellene hívogatniuk a nem fogadott hívásokat.

aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Najó, de ha ők mondják, hogy vedd fel nyugodtan, miért nem vagy képes felvenni? Felveszed, megmondod, hogy "halló, xy lánya vagyok" - majd kiviszed felvevés után a szüleidnek a telefont... ugyan annyi effort neked, max még meg is teszed, amire megkértek... mintha valami orbitális nagy meló lenne, könyörgöm...
aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
3. Mi a f--szért nem képesek kivinni a telefont? Azért mobil, mert hordozható... Nem lenne az inkább a sokkal egyszerűbb?
aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%
4) Az életben a szeretteinknek mindent azon a vonalon teszünk meg csakis, hogy mi a legoptimálisabb logisztikailag? Oké, lehet ebben a szülők nem tökéletesen választottak, de... tényleg ez effort? :D Szerintem nem, szerintem nagyon egyszerűen lehet kezelni ezt a hatalmas problémát és ugye mi a problémát mindig azzal tudjuk megoldani, amiben ráhatásunk van.
aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Megérteném ha fix telefon lenne vagy valami hasonló. De ha a mai világban szerintem valaki valakit hív nem kíváncsi a lányára. Nem nagy erőfeszítés visszahívni szerintem egy számot, és legalább egy intovertált embert megkímélne attól, hogy mondjuk a szomszéd unatkozására feleljen. Én nem szeretném ha pl az én telefonom akárki más felvegye, ugyanis az nekem szól nem másnak.
aug. 9. 22:40
 7/33 anonim ***** válasza:
27%

Az szerintem nem érv, hogy te nem szeretnél valamit, a szüleidnek nem kell ugyan azt szeretniük, mint neked, azt ugye el tudod fogadni? Szóval ez irreleváns.


De akkor ne vedd fel, és 1x mondd el a szüleidnek, hogy nem fogod megtenni, sőt nem is viszed nekik oda a mobilt, vigyék magukkal, ha nekik ez fontos. Fe akkor ne idegeskedj rajta tovább, ha 1x már elmondtad nekik.


Szerintem mondom nem olyan bicskanyitogató kérés tőlük, ők így gondolják, te meg úgy..

aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Csak itt van egy olyan probléma, hogy eléggé konzervatív, régimódi emberek. És ezt nem egyszer elmondtam nekik hogy nekem ez nem kényelmes, és oké, kiviszem ha szól de nem akarok mindenkivel beszélgetni aki egyszer csak hívja őket. De nem értik meg, ez a legnagyobb baj ebben. Merthogy nem nagy dolog.
aug. 9. 22:49
 9/33 anonim ***** válasza:
36%
Jó, akkor még 5x lefutjuk ezeket a köröket itt. Mik a lehetőségeid: fent le lettek írva. Döntsd el, hogy mit csinálsz ezután máshogy, vagy semmit és puffogsz tovább évekig :D
aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
26%

A mi családunkban is az a szokás, amit a 2-es ír, hogy felveszed és megmondod, hogy xy telefonja. Nyilván nem téged keres a hívó, de praktikus így szerintem.


Én azért nem viszek magammal a kertbe telefont, mert nagyon kényelmetlen. Folyton kiesik a zsebemből, külön táskát meg nem akarok vinni. Ha leteszem valahova, akkor vagy ottfelejtem, vagy rosszabb esetben elviszi a gyerek játszani.

aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!