Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ez...

Szerintetek normális ez telefonhíváskor?

Figyelt kérdés
Ahányszor hívják a szüleimet a telefonjuk mindig bent a házban van s ők kint az udvaron vannak. Én általában kiviszem nekik, ők meg veszekednek velem, hogy miért nem veszem fel a telefont, akkor is ha nem is ismerem az illetőt(20 éves vagyok jelenleg🥹🔫) én meg mindig rávágom, hogy én se kérem hogy nekem felvegyék a telefonhívásaimat, s amúgy is ha őket hívják akkor nem rám kíváncsiak. Szerintetek is ez normális, és ezen az érven kívül ha nem az, mit tudnék felhozni hogy eljuttassam a kéregállományukba ezt a mondatot, mert nem értik meg és nagyon idegesítő. De viszont ha ki se megyek a telefonnal akkor még az a baj hogy erre is lusta vagyok.
aug. 9. 22:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
12%
20 evesen nem repedhetsz meg egy 5 éves szintjén. Ez a "bruhu, anyuuuu, nem merem felvenni a telefont és beleszólni, hogy jó napot kivanok" meg egy ovistól elmegy, de egy felnőttől már nem. Ha tényleg akkora lelki teher ez neked, akkor a saját érdekedben lépj ki a komfortzonadbol és fejleszd a szociális készségeid.
aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, ugyanez volt anno, keresztanyám, náluk, hogy vegyem fel én a vezetékes telefont.

Mert ugye, tuti engem keresnek - aki ott vendégként van…

aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
45%
Az én családomban apukám mindig bent hagyta a telefont, de általában ha magával viszi sosem hivják. De ha csak kiszalad a kinti budira már rögtön csörög. Én ilyenkor ha rokon, akkor, rögtön fel is veszem, közben megyek ki az udvarra megkeresni apámat. Ha apám ismerőse aki családbarát akkor is általában felveszem és kiviszem. De ha vadidegen számomra akkor csak minél gyorsabban próbálok vele kiszaladni átadni a telefont hogy csörög xy hív. Van hogy ha nem találtam apám akkor sem vettem fel, majd visszahívja, de ha olyanom volt akkor felvettem elmondtam ki vagyok és ennyi. Szerintem egyébként nem nagy teher bár sokadjára tényleg idegelő tud lenni.
aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%
Egy-kétszer kivinném nekik a telefont, de egyszer csak elegem lenne belőle. Föl se venném, ki se vinném. Az ő telefonjuk, vigyék ki magukkal a kertbe. Én nem ugrálok az ő nemtörődömségük miatt.
aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
55%
Introvertált embert szerintem nem szabad erre kényszeríteni, vagy ilyen kényszerhelyzetet teremteni számára. Szívességet az erősségek mentén lehet elvárni.
aug. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
61%

10

És mi a praktikus benne? Hogy azzal beszél, akivel nem akar és fizessen is azért, hogy közöljék vele, nem az van a másik végen, akit keres?

aug. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%
Mobilt nem illik felvenni hozzátartozónak, kérdező te csinálod jól. Ne haragudj, de a szüleid valószínűleg tanulatlan prolik, nem?
aug. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%
Hülyeség. A gyerekem/ férjem is csak akkor veszi fel a telefont, ha én kérem. A gyerek csak az apjának szokta, férjem meg van, hogy anyámnak, van hogy a gyerekorvosnak, másnak nem. Mindig odahozzák.
aug. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%

Tanulság: sz.rd le, ha csörög a telefonjuk! Majd ha bejönnek, és látják, hogy kereste őket valaki, visszahívják. Ennyi. Ha rendelkezésre akarnak állni akkor, amikor kint vannak az udvaron, akkor majd megtanulják, hogy ki kell vinni olyan helyre, ahol biztonságban van, de meghallják.

A vezetékes telefon korában volt utoljára divat, hogy az kapkodta fel, aki közelebb volt, és hívta azt, akit keresnek, de amikor mindenkinek saját telefonja van, ráadásul ilyen bunkón reagál, ha utánuk viszed...

Egyebekeben meg az a véleményem, hogy attól még, hogy hív valaki, az azt jelenti, hogy Ő akar velem beszélni, én nem vagyok köteles kezem-lábam törni, hogy felvegyem, bármit is csinálok. HA meg hívást várok, megoldom, hogy fel tudjam venni.

aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
59%
Én ki se viszem bentről családtag mobilját, szarok bele. Majd pár eset után megszokja, hogy magánál tartja.
aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!