Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rendben van az, hogy ennyi...

Rendben van az, hogy ennyi idősen a szüleim nem tudnak pár cuccomról?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és nem, nem komoly dolgokról van itt szó.

Nem cigizek, nem iszok, semmi veszélyes dolog, kitűnő tanuló, szüleim 100%-ban megbíznak bennem amúgy.


Csak van, hogy egyedül saját pénzből beugrok rossmannba, veszek egy körömlakkot, vagy egy sminkcuccot, vagy bármit, amire éppen szükségem van.

Minden ilyen meg van engedve, és nem fogom a cuccaimat dugdosni, abszolút szem előtt van a szobámban, de ha anya bejön, van, hogy megkérdezi hogy honnan van, hogyhogy, minek. Soha nem szid le érte meg semmi.

Szerintetek rendben van, hogy bejelentés nélkül veszek néha ennyi idősen valamit, vagy be kéne számolnom róla minden alkalommal?


aug. 8. 16:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen okés. Ez a leválás. :)
aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Belefér, simán.
aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 GASPARZOLTAN válasza:
90%

Mint ahogy itt majd' mindenki írta: ez teljesen rendben van így. Szerintem sem kell előre bejelenteni.


Amit leírtál magadról és a családról, ez egy kiegyensúlyozott családnak tűnik és te sem vagy egy problémás gyerek.


Ha mégis van egy olyan érzésed, hogy valami nem kerek így, akkor tegyél egy köztes lépést. Legközelebb kérdezd meg anyukádat mondjuk arról, hogy "figyu, ennél a lakknál láttam egy világosabb árnyalatot, szerinted vegyek olyat, szerinted az nekem jól állna?"


A reakcióból látni fogod, hogy oké vagy e nála.

aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha az én gyerekem lennél, örülnék neki, hogy ilyen önállóan beosztja a pénzét.
aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
88%
Ha kolis lennél se számolnál be az ilyesmikről, teljesen rendben van. :)
aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

Anno amikor én voltam a te korodban, apukámmal éltem. Na, őt ki lehet akasztani a vásárlással, de minden a belvárosban volt, a busz kb soha napja kiskeddi menetrenddel. Szóval bevitt kocsival, megkérdezte hogy állok anyagilag (látta mindig a számlámat, ez szerintem inkább amolyan realitáscsekkolás volt) és közölte, hogy használhatom a hitelkártyáját is, de drogériába és ruhaboltba soha többé nem jön velem. Egyszer végigszenvedte a barátnőimmel együtt töltött vásárlásomat. (Mielőtt jön a savazás: a diákmunkás pénzem 70%-a ment a lakástakarékomba, ezért kaptam meg a fater kártyáját, előtte nyilván egyeztetve a költhető összeget)

Nemhogy nem kérdezte soha, direkt közölte, hogy nem is akarja tudni, mit veszek. 16-18 évesen egy dologra volt csak kíváncsi, hogy van-e óvszer a kosárban, mert tudta, hogy van pasim és nem akart idejekorán újra nagyapa lenni.

Nem kell beszámolnod mindenről, teljesen normális dolog.

aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen rendben van, nyugi:).
aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%
Igen rendben van. Azért kapod a zsebpénzed, hogy arra költsed amire szeretnéd. Ha zavarná anyukádat, akkor biztos szólna, hogy ne ilyenekre költsed.
aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Tök normális.. Anno mi is ezt csináltuk a barátnőimmel :D Fura is lenne, ha egy kamasz lánynak nem lenne körömlakkja meg ilyen csajos dolgai :) De erről nem kell állandóan beszámolni.
aug. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
Én elég szigorúan voltam fogva, de a leírt dolgokat, egyszerű ruhákat már 12-13 évesen is megvehettem magamnak. A finoman szólva is fejlődésben levő ízlésemnek voltak borzalmas színű, küllemű, minőségű termékei, amikre anyám felhívta olykor a figyelmemet :D De soha nem haraggal, csak pl. a borzalmasan giccses aranyláncos kínai cipellőmről megkérdezte, hogy ezt tényleg fel fogom-e venni (felvettem, mai szemmel tényleg iszonyatos darab volt).
aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!