Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik nem egy városban laknak...

Akik nem egy városban laknak a szüleikkel, azokat szokták látogatni a szülők?

Figyelt kérdés

11 éve költöztem el a jobb megélhetés reményében Budapestre. (220 km). Azóta született két gyermekem. A nagyobbik 7 éves, a kicsi 5.

A szüleim ezalatt egyetlen egy alkalommal voltak nálunk. A nagyobbik gyerekem akkor volt 8 hónapos.

Mindig mi mentünk, szülés után 3 héttel is én utaztattam a gyereket, hogy lássák.

De meguntam...mert szórakozni, koncertre, lomis piacra többszáz kilométert el tudnak utazni...de hozzánk nem jön senki.

Most van a sértődöttség a részükről...mert a nagyobbik gyerekem a fiam nem akar nálunk nyaralni. Soha nem aludt még sehol. (Táborban, nem ottalvós elvolt) Inkább megy táborba. Azt

szerette volna, hogyha ők jönnek hozzá, de nem jönnek.

Most a gyereket cikizik, és nevezik anyámasszony katonájának, mert nem szeretne ottaludni nélkülünk...és mi azt hallgatjuk, hogy a szomszéd 3 éves gyereke két hete ott van hagyva a nagyszülőkre.

A fiamnak ez rosszul esik, és méginkább tiltakozik.


Elvárható az, hogy mindig csak mi menjünk?

Nekünk sem kevés kiadás havi szinten a benzin, autópálya matrica stb. Míg ők busszal vonattal ingyen utazhatnak...az állomásra kimennénk értük.


Olyan mintha nekünk kellene vezekelni, mert elköltöztünk a jobb megélhetés reményében. Szülővárosomban nagy a munkanélküliség, volt, hogy hónapokig nem volt munkám (10 hónapig.


aug. 5. 22:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja a férjem 73 éves apja mindig jött, amíg élt. Pedig ő is távol volt, és jóval idősebb.
aug. 5. 22:53
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem jönnek, én megyek!
aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

a szüleid alapból mennyit keresnek titeket?

amúgy szerintem ezt már ott elrontottátok hogy ti járkáltatok több száz kilómétereket egy 3 hetes gyerekkel.

aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A mi családunkban is a gyerekek járnak a szülőkhöz, valahogy beléjük ivódott, hogy nem zavarkodnak,pedig nem lettek erre kérve. Azért babalátogatóra mundenhova elmentek, vagy ballagásokra.
aug. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk ez kölcsönös volt. Nekem nincs gyerekem, de a nagyszüleim közül többen messze éltek. Felváltva jöttünk-mentünk. Egyik nagymamám még 80 évesen is utazgatott, külföldre is.
aug. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk a családban az a szokás hogy a "gyerek" megy mindig a szülőkhöz. Én is 8 éve élek Pesten (családom 120 km-re egy kis faluban), talán 2 vagy 3 alkalommal voltak nálam az évek során a szüleim, de akkor is csak azért mert volt valami dolguk Pesten és beugrottak. De én ezt nem is bánom, hozzánk inkább ne járkáljon senki. Mi viszont havi egyszer megyünk le hozzájuk egy hétvégére.

Nekem nincs gyerekem, de azért azt tudom hogy babalátogatóba illik elmenni. Értsd, hozzád menjenek, ne te járkálj.

aug. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Valamiért az az elvárás, hogy a gyerek menjen mindig, akkor is, hogyha épp most szült, ha kicsi az unoka, ha kvamessze él.


Nálunk sem kölcsönös, apám pl hatéve nem jött el hozzánk, de legalább állandóan nyávog, hogy miért nem utazok haza gyakrabban.

Hogyne, több, mint 2000 km-ről majd minden hónapban, mi? :D

Mert a pénz meg a szabadság és idő az fán terem.


Ő is simán jöhetne, mert nyugdíjas korú, tök egészséges - állom a repjegyet is-, de nem.


Oké, akkor nem, nekem nyolc.

aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Mi soha nem várjuk el a szülőktől, hogy ők jöjjenek (mindkettőnknek csak az édesanyja él már) mert mindketten 70 felett vannak és lábfájósak, illetve hozzánk eléggé kacifántos tömegközlekedéssel eljutni. Nekünk van autónk, könnyebben tudunk mozogni. Viszont mindketten maguktól felajánlják mindig, hogy ők nagyon szívesen jönnek és tudjuk, hogy csak egy szavunkba kerülne, tényleg jönnének, a fájós lábuk ellenére is.
aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Valahogy nálunk is ez az alap. De azért amióta gyerekeink vannak és családi házban élünk, többször jönnek. Bár mindig mondjuk, hogy maradjanak éjszakára, na azt nem... Reggel jönnek, este mennek. Én komolyan nem értem.

Azt viszont látom, hogy ők ebben szocializálódtak. Apukám 300 km-re költözött anyuért. A nagyszüleim egyetlen egyszer jártak nálunk, mindig mi mentünk. Anyu oldaláról meg a nagyszüleim elváltak, de a közelben éltek, ott nem volt miért egymásnál aludni. Kölcsönös volt a látogatás, de gyakrabban mentünk mi, pláne miután autónk lett.

Szóval értem miből fakad, de egyébként nekem is rosszul esik valahol, hogy egy-egy éjszakát sem hajlandóak maradni, csak ha nagyon "muszáj". Pl. gyermekágy alatt anyu itt aludt 2-3-szor, meg amikor babával költöztünk, itt aludtak egyszer, de nagyjából ennyi. Én igyekszem kölcsönösségre szoktatni őket és szerencsére hajlanak is rá, már több családi eseményt is nálunk töltöttünk pl. Szóval van fejlődés, de akkor leszek igazán elégedett, ha nem érzik ördögtől valónak a nálunk való vendégeskedést. Mintha kényelmetlen lenne nekik...

aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%

Én se aludtam soha nagyszülőknél. Utáltam járni, főleg a falusiakhoz. Mindenért beszóltak. Ők már úgy bújtak ki az anyjukból, hogy csirkét pucoltak és trágyát lapátoltak. Na de én, a selejt..

Ők nem jártak soha hozzánk. A városi nagyszülők is max 1x voltak.


Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, tuti nekem kellene mindkét csapathoz hurcolászni.

aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!