Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan miért nem mernek konfron...

Sokan miért nem mernek konfrontálódni a szüleikkel, ha tudják, hogy az adott vitás helyzetben nem nekik van igazuk?

Figyelt kérdés
Akár saját dolgukban, akár ha párja miatt nem értenek egyet, sokszor olvasom, hogy ilyen helyzetekben sem teszik helyre a szülőket, sőt igazat adnak nekik. De miért lehet ez?
2023. júl. 17. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember semmilyen helyzetben nem szeret konfrontálódni lsd. munkahelyek
2023. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Na, szerinted miért? Mert mondjuk a szüleje tartja el? Mert mondjuk tudja, hogy úgysem győzi meg a szülőjét a tévedéséről, és nem pazarolja az energiáját felesleges szócséplésre? Mert félnek attól, hogy esetleg kapnának olyan ellenérvet, ami után kiderülne, hogy mégis a szülőknek van igaza, vagy ha nincs is, neki sincs, hanem valahol a kettő között lenne a megoldás, de a beszélgetés és racionális vita senkinek nem tetszik?

Nyugodtan lehet még ötletelni, de nagyjából ezek a körvonalak. Mindenki szereti azt hinni, hogy igaza van, és senki nem fog másokat meggyőzni a "nemigazáról", ha

ad1. lehetetlen

ad2. annyira azért mégsem biztos magában, és azt kockáztatná, hogy saját magát cáfolja meg a végén.

2023. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hildegard válasza:
80%
Én már negyven pluszos vagyok, inkább úgy látom,hogy azok nem konfrontálódnak,akik ˋ vénségükre ´ is gyerekek maradtak fejben. Jó példa a férjem. Sem ö, sem a két másik testvére nem konfrontálódik a totál elnyomó, másokat sz…ba sem vevö szüleikkel. Egy darabig hagytam én is, hadd mondják a magukét, aztán egyszercsak feltéptem a szám. Mondtam, pukkadjanak meg, én oda többet nem megyek, a pici fiuk meg majd eldönti maga. Szegény férjem, ö is feltépte a száját az anyjának a nevemben, következmény: férjem továbbra is eljár, én nem, az anyja meg levegöbe sem veszi. Mindig búvalbacottan jön vissza onnan.. amikor kérdezem,miért hagyod ezt, annyit mond ártatlan bociszemekkel,hogy ö az anyám… férjem 60 pluszos, anyuci a 90 - hez közelít
2023. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan anyám képes hozzám vágni a papucsot, ha nem tetszik neki valami.

Én inkább kerülöm a konfrontációt.

2023. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról meg nem is beszélve, hogy rengeteg agresszív szülő van. Konfrontacio, aztán jól lekever egyet, megut, neked megy, stb.
2023. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg otthon éltem mint kiskorú, legfőképp azért nem, mert ha ellentmondtam, az apám a földig lepofozott engem. Mondjuk éppenséggel szerettem volna még élni, ezért inkább befogtam a pofám. Ezért.
2023. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
#3 Jó, hát attól, hogy a férjedből papucsot csináltál, aztán még az anyjával is elrontottad a kapcsolatát, inkább hadd ne nyilatkozzak. Két hárpia között ne csodálkozz, hogy a férjed tutyimutyi.
2023. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Annyiban még tódítanám is az állítását, hogy szerintem a legtöbb ember (70, 80% ?) konfliktuskerülő. Én is ilyen vagyok.

Válasz: félelemből, érdekből, kényelemből? Félelem a szülők szeretetének elvesztésétől?

2023. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem bírják elviselni hogy nincs giazuk.
2023. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Beleálltam a konfliktusba, aminek mi lett a vége? Három hét csenddel verés, passzív-agresszív beszólás, lenézés...


Akkor inkább elkönyveltem, hogy xy hülye, hagyjuk is, de ilyen dedósokkal nem állok le vitatkozni, mikor végül úgyis bevágja a durcát.


Kell a francnak a felesleges feszkó, csak mert szerinte amit ő mond, az minden esetben igaz és más a hülye, sohasem ő.

2023. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!