Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megvéditek a társatokat...

Ti megvéditek a társatokat egy idegennel szemben akkor is, ha egyértelműen nincs igaza az adott helyzetben? Sőt, melléálltok akkor, ha ő maga generálja a vitás szituációkat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
73%
Nem-
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen igen. Így vagyok a gyerekeimmel is, a szüleimmel is. Hogy aztán otthon, a négy fal között kettesben is elmondom a véleményemet, már más kérdés.
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én általában nem szállok be a vitáiba, éppen azért, mert tudom, hogy elfogult vagyok. Ha igaza van, akkor igaza van, ha nincs, nincs. Azzal kell megbeszélnie, akivel kialakult az egész.
2012. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Megvédeni úgy értve, ha fel akarják pofozni, igen.

Megvédeni az álláspontját úgy, hogy nincs igaza, nem.


Az igazság mellett vagyok mindig. És nem hagynám, hogy a társam hülyét csináljon magából, mert valamit rosszul tud.

2012. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos,hogy nem fordulnék ellene.
2012. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatok. Aztán otthon maximum elmondom neki, hogy nincs igaza, de nem szégyenítem meg nyilvánosan.

Akkor lehet róla szó, hogy mással szemben nem adok neki igazat, ha közeli baráttal beszélgetünk és vele vitatkozik.


Már csak azért se szólok bele, mert egyszer egy vicces történetet meséltem társaságban és apró részletekben kijavított (ami a sztori poénja szempontjából amúgy is irreleváns volt), de otthon lekaptam a tíz körméről, hogy ilyen még egyszer ne merjen csinálni, mert ezzel feleslegesen megszégyenít.

2012. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem akarnám, hogy ahogy már korábban írták hülyét csináljon magából. Pont azért vagyok a társa, hogy ilyen esetben a józan eszéhez térítsem vissza.
2012. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha meg akarják ütni vagy le akarják ordítani a fejét, akkor megvédem (ahogy bárki mást is, jelzem halkan). Egy normális vitától eszem ágában sincs megvédeni, nagy lány, tudja képviselni a saját álláspontját, ha meg téved, azt is képes belátni. (előbb-utóbb:))))
2012. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Nem !

Ezért szólok a lányomnak is mindig előre az adott dolgokról, és ezért beszélünk meg mindig mindent.

Aztán később már meg tudom őt védeni ha van valami, hisz ő mindent elmond!

Ezért nehéz annak az anyukának aki : - jaaaa, kislányom! Te ezt irkáltad msnen?!?! Én meg meg akarlak védeni közben te egészen máshogy viselkedsz! Jaaaaaaa igen mert le is sz.rtam hogy mit beszélsz kivel !

A férjemmel is ugyanez !

Természetesen, ha nincs igazuk sosem védem meg őket mással szemben. Esetleg félrehívom egy pillanatra, hogy : szerintem neked itt most nincs igazad, kérj bocsánatot.

36.N

2012. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
13%

egy igazi társ, aki tényleg a társa egy ilyen embernek, az hasonló lenne őhozzá és együtt generálnák az ilyen szitukat. mert nekik az lenne a norma.

ezért hívják társ-nak.

2012. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!