Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megvéditek a társatokat...

Ti megvéditek a társatokat egy idegennel szemben akkor is, ha egyértelműen nincs igaza az adott helyzetben? Sőt, melléálltok akkor, ha ő maga generálja a vitás szituációkat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:50
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Nézd, ahhoz azért kell egy negatív IQ, hogy valaki alázásnak vegye azt, ha a párja egy vitában más álláspontot képvisel.

Ellenberger a "jól van kis hülyém, csinálj csak bolondot magadból a társaságban, majd otthon megbeszéljük" - na, AZ alázás, vastagon.

2012. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"Ami nekem a furaság, hogy többen nyíltan szembeszállnának a társukkal, ezzel alázva a másikat. Nem értem, hogy aki arról ítélkezik, kinek van igaza, az honnan veszi a bátorságot hozzá? Ő a nagy igazságosztó, vagy mi a szösz? :-))) De tegyük fel, egyértelmű az igazság. Akkor sem értem, hogy miért kell bebizonyítani mások előtt, hogy a társad hülye. :-/"


Nem szembeszállás, vélemény.

Nem alázás. Aki nem beszél hülyeséget, azt nem lehet alázni.


Ha a párod azt állítja, hogy 2+2 = 5, és mindenki más tudja, hogy nem, akkor is véded? Akkor inkább el kell neki mondani, hogy ez nem így van. Mert azzal égeti magát, hogy hülyeséget beszél, én meg csak nézzem, és hagyjam, hogy mindenki hülyének nézze?

2012. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

"Mivel egy pár két önálló gondolatokkal rendelkező egyénből áll, esélyes, hogy több dolog is van, amiben nem értenek egyet. Elég szomorú, ha szerinted az a komoly kapcsolat, ha az ember állandóan csak bólogat. Akkor mi értelme beszélgetni, eszmét cserélni? Akkor kussban leélhetjük az életünket egymás mellett, hisz úgyis azt gondoljuk mindenről."


a nem egyetértést, nem mások előtt kell kifejezni. én erről írtam. nem arról, hogy bólogassanak egymásnak. mert társaságban az kapcsolatot tükröz és nem véleményt bármilyen témáról!

2012. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Figyelj, akkor ez nálatok így van. Nekem nem idióták a barátaim, sem a családom, tudják, hogy milyen a kapcsolatunk, és azért, mert nem mondjuk ugyanazt, szeretjük egymást.
2012. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Mint írtam, nem az a kérdés, hogy kinek van igaza. Hanem hogy miért kell nyilvánosan bebizonyítani, hogy a társad hülye. Miért kell szembeszállni vele nyilvánosan? Az, hogy kinek van igaza, tökéletesen lényegtelen, mivel igen kevés olyan tény van, amiben 8 milliárd ember egyetért. Ne feledjük, hogy az igazság csak egy bizonyos szemszögből az. Mint ahogyan ti nem megalázásnak veszitek, ha a társatok vadidegenek előtt bebizonyítja, hogy hülyék vagytok, nekem pedig ez megszégyenítés. És kinek van igaza? Nyilván nektek. :-))))) Na erről beszélek. ;-)
2012. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Ha te most pl. ezt nyilvánosan mondtad volna, és egy barátom vagy a pasim lennél, kijavítottalak volna, hogy nincs 8 milliárd ember a Földön, csak hét.


Ha szubjektív dolgokról van szó, ott nincs igazság. Tehát nem is lehet vitatkozni, csak véleményt mondani.


Ha objektív igazságról van szó, ott nagyot lehet égni, ha hülyeséget mond.

2012. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"igen kevés olyan tény van, amiben 8 milliárd ember egyetért."


Pont a TÉNY az, ami mindenki szerint igaz.


Ha pirosat keverek kékkel, lilát kapok; erő = tömeg X gyorsulás; Pete Best volt a Beatles eredeti dobosa; a pingvinek a Déli-sarkon élnek. Tények, amikkel nem lehet vitatkozni. Igazak. Mindenki szerint.

2012. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Feladom, látom, nem tudtok elvonatkoztatni attól, hogy az igazság nálatok van. Én viszont nem erről beszélek. Arról, hogy miért kell nyilvánosan bebizonyítani, hogy a társatok hülye. :-O
2012. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Jobb, ha más szól rá, hogy hülyeséget beszél?
2012. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Kedves 25-ös válaszoló, azért, ha a párod mondjuk 8 milliárdos emberiségről beszélne egy társaságban, és valaki kijavítaná, hogy "biza az 7 milliárd", kiváncsi lennék, hogy a gyakorlatban hogy állnál neki védeni, anélkül, hogy magadból csinálj hülyét.... mert gondolom, azt nem akarsz...
2012. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!