Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megvéditek a társatokat...

Ti megvéditek a társatokat egy idegennel szemben akkor is, ha egyértelműen nincs igaza az adott helyzetben? Sőt, melléálltok akkor, ha ő maga generálja a vitás szituációkat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Nem.

Vitagenerálós pasival nem is nagyon lennék együtt, mert az idegeimre menne ez a fajta viselkedés.

2012. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
46%
"egy igazi társ, aki tényleg a társa egy ilyen embernek, az hasonló lenne őhozzá" - kedves 10-es válaszoló, ennek az ellenkezője gyakrabban igaz, az "ellentétek vonzása", tehát nem ugyanolyanok, hanem kiegészítik egymást... másfelől meg egy átlag pár általában van amiben hasonlít és van, amiben különbözik... a nagyon hasonlók általában nem alkotnak hosszabb távon életképes párt, hisz ha mondjuk mindkettő rühell és nem tud jól ügyet intézni akkor semmi nem lesz soha elintézve, ha mindkettő rühell pénzügyekkel foglalkozni, akkor soha nem lesz rendben a családi kassza, ha mindkettőnek ugyanattól lesz rossz a napja, egymás depijét fogják erősíteni és semmire nem fognak jutni. Nálunk pl. a promt dolgokat általában én kezelem, és igyekszem távoltartani ilyenkor a párom, mert az aggodalmaskodásával csak plusz feszkót generál... ellenberger a mindennapos folyamatokat meg ő tudja sokkal jobban tervezni, ha nekem kéne összeállítanom a havi nagybevásárlás listáját, hát vagy minden nap rohangászhatnánk utána közértbe, vagy vennék egy tonna felesleges dolgot. Ő meg kirázza a kisujjából, hogy nekünk egy hónapra miből mennyi kell... és ritkán téved. Ha egyformák lennénk, akkor vagy a csőtörés nem lenne hetekig megoldva, vagy a közértbe rohangásznánk napi 2x...
2012. júl. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp megvédem,ha igaza van ha nincs.

Az már más kérdés hogy otthon négy fal között neki mit mondok.

2012. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

"....ennek az ellenkezője gyakrabban igaz, az "ellentétek vonzása", tehát nem ugyanolyanok, hanem kiegészítik egymást."


ha a kérdés alapvető beállítottságról szól, akkor nekem van igazam, ha felszínes alkalmi esetekről, akkor neked.

2012. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
13-as viselkedik igazi társként.
2012. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
15-ös, te tudod, mire van igényed, nekem olyan társ nem kellene, aki képes az igazságtalanság mellé állni az igazsággal szemben, pusztán azért, mert az igazságtalan álláspontot hozzá közelebb álló képviseli... a páromtól kifejezetten elvárom, hogy az igazság oldalán álljon, akár velem szemben is, ha én tévedek éppen (nem vagyok tévedhetetlen, nem is képzelem magam annak:))...
2012. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

de ha belegondolsz, összetartozónak néz ki egy pár, ha társaságban mondanak egymásnak ellent? tiszta röhejesen jönnek le, ráadásul egyből azt látja mindenki, hogy nem lesznek sokáig együtt, komolytalan az egész.

nem nyilvánosan kell a párunk ellen fellépni.

2012. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
és el is árultad, hogy ilyen társ neked nem kellene. szóval hol társ neked ez? sehol.
2012. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Ami nekem a furaság, hogy többen nyíltan szembeszállnának a társukkal, ezzel alázva a másikat. Nem értem, hogy aki arról ítélkezik, kinek van igaza, az honnan veszi a bátorságot hozzá? Ő a nagy igazságosztó, vagy mi a szösz? :-))) De tegyük fel, egyértelmű az igazság. Akkor sem értem, hogy miért kell bebizonyítani mások előtt, hogy a társad hülye. :-/

2012. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"de ha belegondolsz, összetartozónak néz ki egy pár, ha társaságban mondanak egymásnak ellent? tiszta röhejesen jönnek le, ráadásul egyből azt látja mindenki, hogy nem lesznek sokáig együtt, komolytalan az egész."


Mivel egy pár két önálló gondolatokkal rendelkező egyénből áll, esélyes, hogy több dolog is van, amiben nem értenek egyet. Elég szomorú, ha szerinted az a komoly kapcsolat, ha az ember állandóan csak bólogat. Akkor mi értelme beszélgetni, eszmét cserélni? Akkor kussban leélhetjük az életünket egymás mellett, hisz úgyis azt gondoljuk mindenről.

2012. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!