Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg van olyan, hogy a...

Tényleg van olyan, hogy a gyerek felnőtté válásában a szülők kapcsolata megromlik?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, otthon élek, mert még van egy évem a gimiből (5 osztályosba járok). Őszintén nem gondolom azt, hogy otthon sok baj lenne velem. Szoktam főzni az egész családnak, mert szeretek főzni, és akkor már nyilván 3 személyre fogok, takarítani is szoktam, nem járnak hozzám csak úgy át a barátaim, vagy bármilyen 'fiú', bár ez anyut folyton foglalkoztatja. Már megcsináltam két előrehozott érettségit ötösre, és év végén is kitűnő lettem. Sosem állítok haza részegen, vagy ilyesmi.

A szüleim viszont mostanában állandóan mindenen veszekednek. Tegnap este jöttünk haza Balatonról autóval, és úgy összevesztek, hogy láttam, hogy apu egyáltalán nem is figyel az útra, dühös, stb. Szóval nem vagyok büszke rá, de emelt hangon közöltem vele, hogy a következő pihenőnél menjen ki, és innen én vezetek haza, nem érdekel mi van. A pihenőben mindketten elszívtak vagy 3-3 cigit, "hogy lenyugodjanak". De ez annyira nem sikerült, mert utána is végig veszekedtek, és közölték velem, hogy amíg kicsi voltam, nem volt semmi bajuk, és hogy fel sem tudom fogni, hogy mekkora stressz egy kamasz gyerek. (Pedig szerintem én aztán nem lehetek olyan nagy stressz, nem kell aggódni, hogy drogozom, bármit megrongálok, vagy más bűncselekményt követek el, bejelentem, hogy terhes vagyok, vagy nem is tudom milyen durva dolgok vannak még.) Arról már ne is beszéljünk, hogy nyilván cseppet sem voltam kíváncsi a szexuális életük részleteire, meg hogy azt mondják nekem, hogy "majd én is érteni fogom". Értem, csak marhára nem akarom... :D Tudom, hogy nem a gólya hozott, de azért ez már nekem egy kicsit túl sok volt...

Szóval egy nem kifejezetten problémás kamasz is jelenthet ekkora terhet a szülőkre? Mert én még egy ilyen alkalmat nem akarok, nem tudom mit tudnék tenni, de kész rémálom volt így hazavezetni. Az autóból kiszállva szinte remegett a kezem, pedig vezettem már több ennél hosszabb utat is, meg este is, de senki nem okolt közben az összes problémája miatt. A szüleim közölték velem, hogy azért szexelnek keveset, mert én nem szoktam, ami teljes hülyeségnek hangzik... (Valamint honnan gondolják, hogy nem szoktam? :D Na mindegy, nem szeretném ezt a szüleimmel megvitatni, se az enyémet, se az övéket...)



aug. 5. 08:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Hűűű,de beteg b.szki...
aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Fura hogy rád vetítik ki az ő próblémájukat...
aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%
Teljesen megértelek. Ahogy olvasom ezeket a sorokat, abszolút nem tűnsz problémás kamasznak. Ahogy kiszűrtem nincs testvéred, tehát az se jelenthet problémát nekik hogy több gyerekük van. De most tényleg, ezért okolni a saját gyereküket. Azt nem értem hogy az ilyenek miért vállalnak gyereket? Ha aztán nincsenek vele megelégedve pedig tényleg semmi olyat nem tesz, sőt még főz is takarít is stb. Az egy dolog hogy veszekednek, de legalább rád lennének tekintettel. A kérdére válaszolva, igen van úgy hogy megromlik a gyerek-szülő kapcsolat, de annak mindig oka van. Itt, ebben a szituációban nincs semmilyen igai ok erre. Azt tudom mondani hogy kitartást, gimi után elköltözöl és akkor már nem okolhatnak téged. Tarts ki, hidd el igazad van ebben a témában.(érettebben kezeled ezt mint a szüleid)
aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Inkább arról lehet szó, hogy eddig se érezték jól magukat együtt, de a gyerekük miatt tartották magukat és most, hogy felnőttél elszabadulnak az indulatok.
aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Amíg fiatalabb voltál, több meló volt veled/körülötted, de már ráérnek észrevenni, hogy csak a feladat tartotta össze őket, egyébként meg ki nem állhatják egymás társaságát. Ezért nyilván te vagy a hibás, hiszen eddig is te voltál az együttélés oka.

A legtöbb ilyen esetben egy gyors válással kapnál két normális szülőt.

aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Egy kapcsolat bármikor elromolhat, nem biztos, hogy ez miattad van, viszont könnyű rád fogni.
aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha akkora teher vagy menj koliba, lefogadom hogy úgy mégtöbbet fogják egymást tépni de nehéz lesz rád fogni. Ha meg marasztalni akarnak mondhatod hogy nem akarsz a terhükre lenni.
aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Szerintetek lehet, hogy kapcsolat mentő gyerek voltam? Mert hallottam, hogy van ilyen, és a mamám régen azt mondta nekem, hogy előttem is viharos kapcsolatuk volt a szüleimnek.

Mert mostanság tényleg szinte mindenen képesek összeveszni, és lényegében állandóan áll otthon a bál. Ezért is nem viszek haza senkit, mert kiszámíthatatlan, hogy otthon mi vár. Sajnos nem tudok koliba menni, egyetemre össze szeretnénk költözni egy barátnőmmel, de most is igyekszem minél kevesebbet otthon lenni. Heti 3-4 éjszakát általában nem alszom otthon, meg persze a munka, edzés, barátok, stb, van bőven dolgom. Amúgy együtt nem is szoktam elmenni velük szinte sehova, de most volt a mamám temetése, emiatt muszáj volt lemennem Balatonra, és szó sem lehetett róla, hogy külön autóval menjek. (Főleg mert ha apu iszik, akkor ki fog vezetni?!)

aug. 5. 11:07
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

4-essel és 5-össel értek egyet, sok hosszú "boldog" házasság végződik válással mire a gyerek(ek) felnőnek, még ha az alapkapcsolat jó is volt, mert a szülők elfelejtenek nő és férfi lenni, csak apa és anya lesznek, és előbb-utóbb a kapcsolatot csak a gyerek(ek) nevelése, "életben tartása", a mindennapi feladatok stb. tartják össze, de aztán ott állnak a szülők egyedül, a feladatok elfogynak a gyerek(ek) körül, sok esetben teljesen más irányba fejlődött a 2 szülő, és rájönnek, hogy nem is nagyon tudnak már mit mondani egymásnak, szóval marad a veszekedés, a válás vagy (ha amúgy az alapok stabilak) kemény munkával az újra egymásra találás, egy új, "gyerek nélküli" közös élet felépítése, de sajnos ez a ritkább, mert ez rohadt sok önreflexiót, beszélgetést, őszinteséget stb. követel, és ez a nehezebb út. :-(


Legközelebb ha ilyesmire hivatkoznak higgadtan megmondhatod, hogy a párkapcsolati problémáikat ne vetítsék ki rád és hogy nem kívánod őket meghallgatni, 2 felnőtt ember, nekik kell ezt megoldani. És ne menj bele olyan játszmázásba, hogy megpróbálják kikényszeríteni belőled, hogy válassz, melyiknek van "igaza". A szexes példa meg elég beteges, ilyen előjön legközelebb még inkább állítsd le őket, hogy te köszönöd szépen jól vagy ilyen téren, ha NEKIK problémájuk van ezzel kapcsolatban azt oldják meg maguk.

aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok véleményt alkotni, mert szüleid véleményét nem ismerem és nem látok bele az életetekbe. De ha igaz, amit mondasz, akkor szüleid csak bűnbakot keresnek.


Amúgy min is vesztek össze????

aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!