Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző vagyok? Anyámnal rákot...

Önző vagyok? Anyámnal rákot diagnosztizáltak, most fog kezdődni a 8 kemobol az első. Közben nekem jött egy lehetőség, az életem végre sínen van, a párommal tudnék összeköltözni, a szomszéd faluba.

Figyelt kérdés

Nem szeretném a lehetőséget elhalasztani,ha már évek után végre itt van.


Viszont felmerül a kérdés, önző vagyok, hogy kemos kezelések után nem vagyok itt? Miért lenne jó, ha végig nézném az esetleges szendvést, és én is tönkremennék?

Lelki támogatást nem csak egy helyen történő lakással tud az ember nyújtani.

Egyébként is dolgozok, kb. így sem lennék itthon.

Nyilván amennyit tudnék, hazajárnék.



júl. 25. 12:50
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, én alapjáraton a gyerekeknek szoktam igazat adni ezen az oldalon. A szülő VÁLLALJA a gyereket, és nem fordítva, tehát első sorban a szülőnek vannak kötelezettségei és nem fordítva.


Viszont.


A kemoterápia nem egy értelmetlen hiszti vagy valami öregkori szeszély, amit nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni. Az én anyukám is volt rákos és emlékszem a kemo időszakára.


Leírhatatlan gyengeség, fáradékonyság, hányás, hasmenés, étvágytalanság, a karja félig lebénult az infúziótól, a lelki megpróbáltatásokról nem is beszélve. Szerintem ne hagyd egyedül ebben. Értem, hogy más terveid vannak, de nem vagyok benne biztos, hogy tisztában vagy ennek a kezelésnek a súlyával.

júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Oké kérdező de ugye te se akarnád hogy anyuci veled legyen mondjuk szülés után, vagy ha beteg vagy és egyedül maradsz? Mert ilyen alja, gonosz embernek ez se jár.
júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
70%

"Biztosan jól jönne majd a segítség, de tudod, hogy sosem kérnék olyat, hogy miattam maradj"


Konkrétan ugyanaz, amit én írtam, hogy azt mondaná, nem kell, csupán más szavakat használtál.

júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Ha csapot-papot otthagyva költözöl és vissza se nézel, akkor igen, önzőség. De azt írtad, hogy itt és ott is laknál helyzettől függően, akkor mi a gond? A házat meg tudjátok venni gondolom anélkül is, hogy minden nap ott aludnál. Csomóan segítik úgy a családtagjaikat, hogy nem velük élnek.

Szerintem bűntudatod van, és túlreagálod. Ne egy fórumon várj megerősítést idegen emberektől, hanem beszéld meg a szeretteiddel, mi lenne a legjobb megoldás, ha majd az anyukád segítséget igényel.

júl. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!