Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző vagyok? Anyámnal rákot...

Önző vagyok? Anyámnal rákot diagnosztizáltak, most fog kezdődni a 8 kemobol az első. Közben nekem jött egy lehetőség, az életem végre sínen van, a párommal tudnék összeköltözni, a szomszéd faluba.

Figyelt kérdés

Nem szeretném a lehetőséget elhalasztani,ha már évek után végre itt van.


Viszont felmerül a kérdés, önző vagyok, hogy kemos kezelések után nem vagyok itt? Miért lenne jó, ha végig nézném az esetleges szendvést, és én is tönkremennék?

Lelki támogatást nem csak egy helyen történő lakással tud az ember nyújtani.

Egyébként is dolgozok, kb. így sem lennék itthon.

Nyilván amennyit tudnék, hazajárnék.



júl. 25. 12:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, miért nem lehet kemó után költözni? Elkezdhetsz átcuccolni, aztán ha vége a kezeléseknek, akkor végleg mész, amikor tudsz.
júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
#31 úgy gondoltam (még így látatlanban) hogy itt is, ott is lennék, nyilván állapottól függően
júl. 25. 17:07
 33/44 anonim ***** válasza:
13%
Ugye ezután soha, semmiben nem fogsz segítséget kérni? majd a pasikád megoldja a dolgaidat igaz? Akkor is ha szétmentek és mehetsz a híd alá, akkor se akarj visszacuccolni ahhoz, akit cserben hagytál amikor szüksége lett volna rád.
júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
70%

"Közben nekem jött egy lehetőség.... a párommal tudnék összeköltözni"


A 8 kemó után is össze tudtok költözni. Vagy ha most nem mész, akkor a barátod szakít veled?

Én biztos, hogy MOST nem költöznék el. Az egy másik dolog, hogy ha egy éve a szomszéd faluban laknék a párommal, akkor emiatt nem költöznék haza, bár még akkor is lehet, hogy pár napot vagy a hétvégét anyukámmal tölteném, hogy segítsek neki. De ha eddig ott laktam, akkor már ezt nála kivárnám.

júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
64%
Felesleges ez a kérdés ha a számodra nem tetsző válaszokat lepontozod. Szerintem is önzőség, de te majd eldöntöd mit csinálsz, te dolgod hogy oldod meg, anyud meg max. besz.opta.
júl. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy önző, egyébként sem a világ másik végére mész csak egy várossal odébb. :D
júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
80%

Anyukád mit szeretne? Ha ő nem kérné az ellenkezőjét, akkor simán mennék. Ha kell kezelésre vinni-hozni, segíteni, ápolni, akkor azokra pár napokra visszacuccolnék hozzá és ennyi.

Azokat a dumákat viszont rohadt gyorsan törölném a szótáramból, hogy "miért lenne jó, ha végig nézném a kemót és én is tönkremennék?". Hát b*meg azért, mert az édesanyádról van szó, aki számtalan áldozatot meghozott érted már az életben és biztosan fog is még. A MINIMUM, hogyha ebből egy szeletet vissza tudsz adni, akkor visszaadod és mikor, ha nem egy ilyen szituban!?

júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
67%

"Anyukád mit szeretne? "


Aki ilyet kérdez, annak van gyereke? Ha igen, akkor ugyan gondoljon mar bele, komolyan arra kérné a gyerekét, hogy maradjon? Minden szülő azt mondaná, menjen, élje az életét -miközben belül meg igen, azt szeretné, hogy maradjon.

júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
79%

38# Van anyukám is, meg gyerekem is, éppen ezért mondom, hogy ne hagyjuk már figyelmen kívül neki mire lenne igénye. Nálunk őszinte kommunikáció van. Pl.: "Biztosan jól jönne majd a segítség, de tudod, hogy sosem kérnék olyat, hogy miattam maradj". És ez szerintem egyértelmű. Tudom, hogy szeretné, hogy maradjak, ugyanakkor a döntési jogomat is nyitva hagyja. Nem évek magához láncolásáról van szó, így én maradnék. Ha azt mondja menjek csak nyugodtan, akkor mennék és a kezeléseknél cuccolnék hozzá néhány napra, plusz elkísérném az összesre!

Nem is tudnám élni a szupi életem a vakvilágban úgy, hogy közben tudom, hogy anyu éppen kemót kap, vagy otthon lábadozik utána.

júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
37%
Minek az embernek ellenség ha ilyen rokonai vannak mint a kérdező?
júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!